Pas finales së madhe të Big Brother VIP Kosova ku reperi shqiptar Stresi u shpall fitues, kanë ardhur reagime të shumta.

Disa kanë përkrahur këtë vendim e disa të tjerë ishin kundër megjithatë dyshja më e përfolur e këtij edicioni të parë ishin padyshim Stresi dhe modelja nga Drenica, Xhuli Nura.

Këtë mendim e ndan edhe këngëtarja e njohur shqiptare, Leonora Jakupi e cila publikisht ka treguar përkrahjen për Xhulin.

Foto: Leonora Jakupi/Instagram

Gjatë spektaklit të mbrëmshëm final, Leonora tha se dyshja finalist ishin kryefjala e këtij edicioni të BBVK.

Arta Bajrami e zhgënjyer që Xhuli nuk doli fituese e Big Brother VIP Kosova: Është bota e meshkujve Arta Bajrami e zhgënjyer që Xhuli nuk doli fituese e Big Brother VIP Kosova: Është bota e meshkujve

“Kryefjala e bigut”, ka shkruar Jakupi sipër një imazhin të Stresit dhe Xhulit.

Reklama

Foto: Leonora Jakupi/Instagram

Kujtojmë që Xhuli ishte e eliminuar e tretë pas Artan Thaçit dhe Mbresa Hajrullahut ndërkohë Vedat Bajrami doli dyti në finale.

Reklama

Rap-artisti Stresi fitoi çmimin e madh prej 200 mijë eurosh nga i cili 10 mijë iu dhuruan katër finalistëve të tjerë. /Telegrafi/