LAJMI I FUNDIT:

Në fokus

Motra e Bucit komenton lojën e tij me Santianën: Nuk njihen nga jashtë, nuk shkojnë në atë masë që të shkatërrojnë gjithçka

Motra e Bucit komenton lojën e tij me Santianën: Nuk njihen nga jashtë, nuk shkojnë në atë masë që të shkatërrojnë gjithçka

Yjet
Shitet banesa me 74m2 në Albi Residence në Gjilan ID-163

Shitet banesa me 74m2 në Albi Residence në Gjilan ID-163

Telegrafi Real Estate
Tentim sulmi ndaj Granit Plavës, eksperti i sigurisë thotë se nuk beson që ka pasur organizim për vrasjen e tij

Tentim sulmi ndaj Granit Plavës, eksperti i sigurisë thotë se nuk beson që ka pasur organizim për vrasjen e tij

Mirjeta Hajzeraj
9.54 milionë të huaj vizituan Shqipërinë deri në fund të muajit nëntor, Rama: Superdestinacion i turizmit gjithëvjetor

9.54 milionë të huaj vizituan Shqipërinë deri në fund të muajit nëntor, Rama: Superdestinacion i turizmit gjithëvjetor

Shqipëri
Roja i McDonald’s u shkarkua pasi këto pamje nga Londra u shpërndanë në internet – dhe nxitën reagime të shumta

Roja i McDonald’s u shkarkua pasi këto pamje nga Londra u shpërndanë në internet – dhe nxitën reagime të shumta

Evropa
UNI – Universum International College laureon me çmimin Doctor Honoris Causa, Gianni de Biasi

UNI – Universum International College laureon me çmimin Doctor Honoris Causa, Gianni de Biasi

Kolegji Universum
Zbulohet shoku më i mirë i Bellingham te Real Madridi – e ndihmon anglezin të mësojë spanjisht dhe gjëra të tjera

Zbulohet shoku më i mirë i Bellingham te Real Madridi – e ndihmon anglezin të mësojë spanjisht dhe gjëra të tjera

La Liga
Një botë e tërë e lodrave në Viva Fresh Store për festat e fundvitit!

Një botë e tërë e lodrave në Viva Fresh Store për festat e fundvitit!

Viva Fresh Store
Osmani takohet me kryeministrin e Katarit, e falënderon për mbështetjen

Osmani takohet me kryeministrin e Katarit, e falënderon për mbështetjen

Kosovë
Kaosi në Kuvendin e Shqipërisë, PS kërkon përjashtimin e shtatë deputetëve të tjerë të opozitës

Kaosi në Kuvendin e Shqipërisë, PS kërkon përjashtimin e shtatë deputetëve të tjerë të opozitës

Shqipëri
Këshilli Prokurorial zgjedh edhe dy kryeprokuror në Prishtinë dhe Gjakovë

Këshilli Prokurorial zgjedh edhe dy kryeprokuror në Prishtinë dhe Gjakovë

Drejtësi
Arizona nikoqire e kompanive të TIK nga Kosova

Arizona nikoqire e kompanive të TIK nga Kosova

Teknologji
Çmimet në Shqipëri rriten sa gati dyfishi i BE-së në nëntor

Çmimet në Shqipëri rriten sa gati dyfishi i BE-së në nëntor

Shqipëri
Zyrtare: Ibrahimovic rikthehet te Milani

Zyrtare: Ibrahimovic rikthehet te Milani

Serie A
Volkswagen po kërkon një partner në zhvillimin e automjeteve elektrike të lira – dhe duket se ka gjetur një të tillë

Volkswagen po kërkon një partner në zhvillimin e automjeteve elektrike të lira – dhe duket se ka gjetur një të tillë

EVs
Filipinet dhe Kina akuzojnë njëra-tjetrën për “manovra të rrezikshme” në ujërat e kontestuara në Detin e Kinës Jugore

Filipinet dhe Kina akuzojnë njëra-tjetrën për “manovra të rrezikshme” në ujërat e kontestuara në Detin e Kinës Jugore

Azia

Në Trend

Më shumë
Tentim sulmi ndaj Granit Plavës, eksperti i sigurisë thotë se nuk beson që ka pasur organizim për vrasjen e tij

Tentim sulmi ndaj Granit Plavës, eksperti i sigurisë thotë se nuk beson që ka pasur organizim për vrasjen e tij

Mirjeta Hajzeraj
Boksieri gjerman në gjendje kritike, u qëllua në qafë nga bandat në Berlin

Boksieri gjerman në gjendje kritike, u qëllua në qafë nga bandat në Berlin

Boks
14 automjete të përfshira në aksidentin në Fushë Kosovë, ka edhe të lënduar

14 automjete të përfshira në aksidentin në Fushë Kosovë, ka edhe të lënduar

Kronika e Zezë
Është koha ta vizitoni kryeqytetin piktroesk të Evropës

Është koha ta vizitoni kryeqytetin piktroesk të Evropës

Prishtina Ticket
Dy të vdekur dhe një i plagosur nga të shtënat me armë në Wallis të Zvicrës

Dy të vdekur dhe një i plagosur nga të shtënat me armë në Wallis të Zvicrës

Evropa
Zbulohet shoku më i mirë i Bellingham te Real Madridi – e ndihmon anglezin të mësojë spanjisht dhe gjëra të tjera

Zbulohet shoku më i mirë i Bellingham te Real Madridi – e ndihmon anglezin të mësojë spanjisht dhe gjëra të tjera

La Liga
Kalo në kategori

Lajme

Paraburgim për personin që dyshohet se ia shiti armën Naim Murselit me të cilën u vra Liridona

Paraburgim për personin që dyshohet se ia shiti armën Naim Murselit me të cilën u vra Liridona

Lajme
Osmani takohet me kryeministrin e Katarit, e falënderon për mbështetjen

Osmani takohet me kryeministrin e Katarit, e falënderon për mbështetjen

Lajme
Aksidenti zinxhiror në Fushë Kosovë - tetë persona kërkuan ndihmë në QKUK

Aksidenti zinxhiror në Fushë Kosovë - tetë persona kërkuan ndihmë në QKUK

Lajme
KPK rizgjedh Blerim Isufajn kryeprokuror të Prokurorisë Speciale

KPK rizgjedh Blerim Isufajn kryeprokuror të Prokurorisë Speciale

Lajme
Specialja aksion në Prishtinë, raportohet se Haxhi Shala po intervistohet

Specialja aksion në Prishtinë, raportohet se Haxhi Shala po intervistohet

Lajme
Kosova nënshkruan marrëveshje me Bashkimin Evropian për pjesëmarrje në programin “Qytetarët, barazia, të drejtat dhe vlerat”

Kosova nënshkruan marrëveshje me Bashkimin Evropian për pjesëmarrje në programin “Qytetarët, barazia, të drejtat dhe vlerat”

Lajme
Kalo në kategori
Aksident zinxhiror në Fushë Kosovë – përfshihen disa vetura e kamionë

Aksident zinxhiror në Fushë Kosovë – përfshihen disa vetura e kamionë

Kronika e Zezë
Policia jep detaje për tentim vrasjen në Vitomiricë të Pejës – arrestohen të dyshuarit

Policia jep detaje për tentim vrasjen në Vitomiricë të Pejës – arrestohen të dyshuarit

Kronika e Zezë
Dy persona në Garaçanicë kërcënohen përmes mesazheve nga dy shtetas të Serbisë

Dy persona në Garaçanicë kërcënohen përmes mesazheve nga dy shtetas të Serbisë

Kronika e Zezë
Arrestohet një person në Malishevë – policia i gjeti armë dhe fishekë në shtëpi

Arrestohet një person në Malishevë – policia i gjeti armë dhe fishekë në shtëpi

Kronika e Zezë
Vdes një polic kufitar në Jarinë

Vdes një polic kufitar në Jarinë

Kronika e Zezë
Rrahje mes pesë personave në Graçanicë – arrestohen dy prej tyre

Rrahje mes pesë personave në Graçanicë – arrestohen dy prej tyre

Kronika e Zezë
Kalo në kategori
Kaosi në Kuvendin e Shqipërisë, PS kërkon përjashtimin e shtatë deputetëve të tjerë të opozitës

Kaosi në Kuvendin e Shqipërisë, PS kërkon përjashtimin e shtatë deputetëve të tjerë të opozitës

Lajme
Simpatizantët e Belerit në protestë para gjykatës, Dhuli: Të bëhet betimi, boll zvarritje

Simpatizantët e Belerit në protestë para gjykatës, Dhuli: Të bëhet betimi, boll zvarritje

Lajme
Aksident në Rrugën e Kombit, disa automjete të përfshira

Aksident në Rrugën e Kombit, disa automjete të përfshira

Lajme
Dy tragjedi brenda vitit, nëna e Altin Hotit: Kam humbur tre fëmijë

Dy tragjedi brenda vitit, nëna e Altin Hotit: Kam humbur tre fëmijë

Lajme
Lejet e qëndrimit trevjeçare, lajm i mirë për shqiptarët në Itali

Lejet e qëndrimit trevjeçare, lajm i mirë për shqiptarët në Itali

Lajme
Miratohet mes kaosit dhe në kohë rekord Buxheti 2024 në Kuvendin e Shqipërisë

Miratohet mes kaosit dhe në kohë rekord Buxheti 2024 në Kuvendin e Shqipërisë

Lajme
Kalo në kategori
Nëna e Vanjës: Nuk mund ta besoj se ajo është në varr, tashmë më ka mbetur të kujdesem vetëm për vajzën tjetër

Nëna e Vanjës: Nuk mund ta besoj se ajo është në varr, tashmë më ka mbetur të kujdesem vetëm për vajzën tjetër

Lajme
DPHM: Në Kodrën e Diellit ka më shumë borë, më ftohtë në Berovë

DPHM: Në Kodrën e Diellit ka më shumë borë, më ftohtë në Berovë

Lajme
SPB-Tetovë: Gjoba nga 100 deri 250 euro për të gjithë ato qytetarë që përdorin fishekzjarre në mënyrë të paautorizuar

SPB-Tetovë: Gjoba nga 100 deri 250 euro për të gjithë ato qytetarë që përdorin fishekzjarre në mënyrë të paautorizuar

Lajme
OBRM-PDUKM: Talat Xhaferi është i padenjë për postin e kryeministrit

OBRM-PDUKM: Talat Xhaferi është i padenjë për postin e kryeministrit

Lajme
Kalo në kategori

Sport

Më shumë
Lajm shokues! Në moshën 34 vjeçare vdes ish futbollisti i Shkëndijës së Tetovës

Lajm shokues! Në moshën 34 vjeçare vdes ish futbollisti i Shkëndijës së Tetovës

Maqedoni
Pochettino identifikon tre lojtarë që i do në janar te Chelsea

Pochettino identifikon tre lojtarë që i do në janar te Chelsea

Premier League
Felipe Luis pendohet për një fjalë që ia kishte thënë Di Marias gjatë derbit madrilen

Felipe Luis pendohet për një fjalë që ia kishte thënë Di Marias gjatë derbit madrilen

La Liga
E ka njërin nga talentët më të mëdhenj në botë nën menaxhim, Jorge Mendes: Ai mund ta fitoj Topin e Artë

E ka njërin nga talentët më të mëdhenj në botë nën menaxhim, Jorge Mendes: Ai mund ta fitoj Topin e Artë

Ligue 1
Manchester United është i gatshëm t'i ofrojë dy lojtarë në shkëmbim për Raphinhan

Manchester United është i gatshëm t'i ofrojë dy lojtarë në shkëmbim për Raphinhan

Premier League
A po shkarkohet Pochettino nga Chelsea? Fabrizio Romano jep detajet e fundit

A po shkarkohet Pochettino nga Chelsea? Fabrizio Romano jep detajet e fundit

Premier League
Kalo në kategori

Magazina

Më shumë
Situata me Bucin, Santiana 'shpërthen' sërish në lot

Situata me Bucin, Santiana 'shpërthen' sërish në lot

Magazina
Gruaja e Kanye West, Bianca Censori lë pak vend për imagjinatë në veshjen e tejdukshme gjatë pjesëmarrjes në Art Basel Miami

Gruaja e Kanye West, Bianca Censori lë pak vend për imagjinatë në veshjen e tejdukshme gjatë pjesëmarrjes në Art Basel Miami

Magazina
Blerando: Nuk kam puthur kurrë një shqiptare

Blerando: Nuk kam puthur kurrë një shqiptare

Magazina
Melinda Ademi të hënën në Big Brother VIP Kosova 2

Melinda Ademi të hënën në Big Brother VIP Kosova 2

Magazina
Edona James debaton me Bleron: Je manipulues, do t’i nxjerri krejt të zezat

Edona James debaton me Bleron: Je manipulues, do t’i nxjerri krejt të zezat

Magazina
“E puthte dhe i afrohej”, publikohet video ku Gani Gërmia i bën presion Shqipes dhe ajo i kërkon të largohet

“E puthte dhe i afrohej”, publikohet video ku Gani Gërmia i bën presion Shqipes dhe ajo i kërkon të largohet

Magazina
Kalo në kategori

Botë

Më shumë
Profesori i njohur i Gazës u vra në një sulm ajror, disa javë pasi i tha CNN se ai dhe familja e tij nuk kishin

Profesori i njohur i Gazës u vra në një sulm ajror, disa javë pasi i tha CNN se ai dhe familja e tij nuk kishin "ku tjetër të shkonin"

Botë
Shfaqen pamje të bisedës mes Zelenskyt dhe Orban, njeriut që kërcënon të bllokojë aspiratat e Ukrainës për në BE

Shfaqen pamje të bisedës mes Zelenskyt dhe Orban, njeriut që kërcënon të bllokojë aspiratat e Ukrainës për në BE

Evropa
Momenti i frikshëm kur qentë e racës

Momenti i frikshëm kur qentë e racës "XL Bully" nisin një sulm të frikshëm në një stacion hekurudhor në Londër

Evropa
Dhjetëra luftëtarë të Hamasit janë dorëzuar te forcat izraelite, pretendon IDF

Dhjetëra luftëtarë të Hamasit janë dorëzuar te forcat izraelite, pretendon IDF

Botë
Filipinet dhe Kina akuzojnë njëra-tjetrën për

Filipinet dhe Kina akuzojnë njëra-tjetrën për "manovra të rrezikshme" në ujërat e kontestuara në Detin e Kinës Jugore

Azia
Ushtaraku i lartë gjerman ngre alarmin: Ne duhet të përgatitemi për

Ushtaraku i lartë gjerman ngre alarmin: Ne duhet të përgatitemi për "luftë mbrojtëse"

Evropa
Kalo në kategori

Ekonomi

Më shumë
Ngrohtorja solare, nënshkruhet marrëveshja mbi 80 milionë euro mes MFTP-së dhe Termokosit

Ngrohtorja solare, nënshkruhet marrëveshja mbi 80 milionë euro mes MFTP-së dhe Termokosit

Ekonomi
Marketit të ndërtimit në ALBI MALL i bashkohen edhe Marigona Hill, BUTRINTI Group dhe Telegrafi Real Estate

Marketit të ndërtimit në ALBI MALL i bashkohen edhe Marigona Hill, BUTRINTI Group dhe Telegrafi Real Estate

Marketi i Ndërtimit
Një fabrikë për prodhimin e djathit në rajonin e Pejës procedohet në prokurori, KRU

Një fabrikë për prodhimin e djathit në rajonin e Pejës procedohet në prokurori, KRU "Hidrodrini" thotë se ka shfrytëzuar ilegalisht kanalizimin

Ekonomi
Ambasadorët e huaj mirëpresin arritjen e marrëveshjes mes KEDS dhe Elektrosever për energjinë në veri

Ambasadorët e huaj mirëpresin arritjen e marrëveshjes mes KEDS dhe Elektrosever për energjinë në veri

Ekonomi
Çka po ndodh me REKORDIN E ZBRITJEVE në Viva Fresh Store?

Çka po ndodh me REKORDIN E ZBRITJEVE në Viva Fresh Store?

Viva Fresh Store
Shijo drekat e shpejta dhe të shëndetshme me MEKA

Shijo drekat e shpejta dhe të shëndetshme me MEKA

MEKA HALAL FOOD
Kalo në kategori

Kultura

Më shumë
Tito dhe Kërlezha nuk e donin Ivo Andriqin!

Tito dhe Kërlezha nuk e donin Ivo Andriqin!

Kulture
Gazetari anglez tha se shqiptari është hajn që lehtë ndërron fe, e Fishta iu përgjigj: “Për një grua ju ia ndërruat besimin një perandorie!”

Gazetari anglez tha se shqiptari është hajn që lehtë ndërron fe, e Fishta iu përgjigj: “Për një grua ju ia ndërruat besimin një perandorie!”

Kulture
Viti 1941: Shqipëria i shpall luftë BRSS-së, fillon periudha e njohur si “Tri ditë Shipni”

Viti 1941: Shqipëria i shpall luftë BRSS-së, fillon periudha e njohur si “Tri ditë Shipni”

Agron Shala
E keqja e shqiptarit nga mendësia “kështu e don politika”

E keqja e shqiptarit nga mendësia “kështu e don politika”

Kulture
Pretendimi për mungesën e Ringos në këngët e para të grupit The Beatles

Pretendimi për mungesën e Ringos në këngët e para të grupit The Beatles

Kulture
Tito dhe Kërlezha nuk e donin Ivo Andriqin!

Tito dhe Kërlezha nuk e donin Ivo Andriqin!

Kalo në kategori

Stili

Më shumë
Ndiqni tenjat nga shtëpia: Mjafton ta vendosni këtë bimë në dollap

Ndiqni tenjat nga shtëpia: Mjafton ta vendosni këtë bimë në dollap

Bëje vet
Të preferuarit e fatit: 1 janari 2024 pritet të jetë fatlum për tri shenja

Të preferuarit e fatit: 1 janari 2024 pritet të jetë fatlum për tri shenja

Astrologji
Në këtë shtet evropian femrat kanë gjoksin më të madh në botë!

Në këtë shtet evropian femrat kanë gjoksin më të madh në botë!

Lifestyle
Pesë ushqime që duhet të hahen në të njëjtën ditë kur gatuhen ose hapen, për të shmangur sëmurjen

Pesë ushqime që duhet të hahen në të njëjtën ditë kur gatuhen ose hapen, për të shmangur sëmurjen

Këshilla Lifestyle
Mënyra më e thjeshtë për ta bërë shtëpinë të aromatizuar

Mënyra më e thjeshtë për ta bërë shtëpinë të aromatizuar

Bëje vet
E shihni njeriun në këtë enigmë? Fytyra e tij vihet re vetëm nga më inteligjentët

E shihni njeriun në këtë enigmë? Fytyra e tij vihet re vetëm nga më inteligjentët

Stil
Kalo në kategori

Femra

Më shumë
Pesë prerjet më të bukura të flokëve që po shihen kudo në TikTok

Pesë prerjet më të bukura të flokëve që po shihen kudo në TikTok

Flokë dhe stil
Kombinimi perfekt për dimrin: Pallto dhe çizme, sipas Selena Gomez

Kombinimi perfekt për dimrin: Pallto dhe çizme, sipas Selena Gomez

Moda
Konsumi i tepërt i karbohidrateve mund të çojë në efekte anësore, pesë shenja që tregojnë se po e teproni

Konsumi i tepërt i karbohidrateve mund të çojë në efekte anësore, pesë shenja që tregojnë se po e teproni

Ushqim i shëndetshëm
Këto çizme zgjasin këmbët dhe linjën e trupit: Tri modele që mund t'i kombinoni me funde dhe fustane

Këto çizme zgjasin këmbët dhe linjën e trupit: Tri modele që mund t'i kombinoni me funde dhe fustane

Moda
Kthimi në kostume zyre: Klasike në tonet bazë gri

Kthimi në kostume zyre: Klasike në tonet bazë gri

Keshilla Modë
Një xhaketë që nuk ka konkurrencë këtë vjeshtë: Ka shtyrë të gjitha të tjerat jashtë modës

Një xhaketë që nuk ka konkurrencë këtë vjeshtë: Ka shtyrë të gjitha të tjerat jashtë modës

Moda
Kalo në kategori

Shëndetësi

Më shumë
Ju është zënë hunda gjatë natës? Çfarë po përpiqet t’ju tregojë trupi juaj

Ju është zënë hunda gjatë natës? Çfarë po përpiqet t’ju tregojë trupi juaj

Shëndetësi Lajme
Tri punët më të mira për njerëzit në depresion

Tri punët më të mira për njerëzit në depresion

Psikologji
Hunda ju është bllokuar, por nuk jeni i ftohur: Ndoshta bëhet fjalë për këtë sëmundje

Hunda ju është bllokuar, por nuk jeni i ftohur: Ndoshta bëhet fjalë për këtë sëmundje

Shëndetësi
A janë lotët artificialë dhe pikat e tjera të syve të sigurta për t'u përdorur çdo ditë?

A janë lotët artificialë dhe pikat e tjera të syve të sigurta për t'u përdorur çdo ditë?

Shëndetësi Lajme
Analizat laboratorike të urinës

Analizat laboratorike të urinës

Shëndetësi
Disa mënyra se si njerëzit e mërzitshëm bëhen të padurueshëm

Disa mënyra se si njerëzit e mërzitshëm bëhen të padurueshëm

Psikologji
Kalo në kategori

Kuzhina

Më shumë
Si përgatiten makaronat alfredo?

Si përgatiten makaronat alfredo?

Oreksndjellëse
Si duhet të ruhet fasulja

Si duhet të ruhet fasulja

Nga duart tua
“Pulë” e fërguar vegane me kërpudha. Kjo recetë përgatitet shpejt dhe lehtë

“Pulë” e fërguar vegane me kërpudha. Kjo recetë përgatitet shpejt dhe lehtë

Receta vegjetariane
Vezë në sy: Pasi ta shihni këtë truk, nuk do ta skuqni kurrë si më parë

Vezë në sy: Pasi ta shihni këtë truk, nuk do ta skuqni kurrë si më parë

Kuzhina e huaj
Fileta pule dhe toptha patatesh të pjekura në furrë - një vakt shumë i shijshëm

Fileta pule dhe toptha patatesh të pjekura në furrë - një vakt shumë i shijshëm

Pjata kryesore
Tortë me mjedra dhe kos

Tortë me mjedra dhe kos

Ëmbëlsirë
Kalo në kategori

Auto

Më shumë
Volkswagen po kërkon një partner në zhvillimin e automjeteve elektrike të lira - dhe duket se ka gjetur një të tillë

Volkswagen po kërkon një partner në zhvillimin e automjeteve elektrike të lira - dhe duket se ka gjetur një të tillë

EVs
Shikojeni këtë Audi S8 Plus që “shpërtheu me shpejtësi” në një autostradë të Gjermanisë

Shikojeni këtë Audi S8 Plus që “shpërtheu me shpejtësi” në një autostradë të Gjermanisë

Auto
Dikush ndërtoi një Lamborghini Urus 6×6 – ja si duket makina, pas një transformimi dramatik

Dikush ndërtoi një Lamborghini Urus 6×6 – ja si duket makina, pas një transformimi dramatik

Auto
Me baterinë e re, BMW pritet të përshkruajë deri në 1,000 kilometra

Me baterinë e re, BMW pritet të përshkruajë deri në 1,000 kilometra

EVs
Nuk keni parë kurrë më parë një veturë si kjo

Nuk keni parë kurrë më parë një veturë si kjo

Auto
Modeli i ri i Alfa Romeo-s do të quhet Brennero

Modeli i ri i Alfa Romeo-s do të quhet Brennero

Modelet e Reja
Kalo në kategori

Tech

Më shumë
Nga urrejtja për GTA, deri te qëndrimi zgjuar deri në 5:30 të mëngjesit për të luajtur Elden Ring - kjo është historia e Elon Musk me videolojërat

Nga urrejtja për GTA, deri te qëndrimi zgjuar deri në 5:30 të mëngjesit për të luajtur Elden Ring - kjo është historia e Elon Musk me videolojërat

Lojëra
Filtri i TikTokut që tregon sesi do të mund të dukeshit në pleqëri

Filtri i TikTokut që tregon sesi do të mund të dukeshit në pleqëri

Teknologji
Studimi i aktivitetit të trurit të minjve pritet të bëhet përmes “syzeve të realitetit virtual”

Studimi i aktivitetit të trurit të minjve pritet të bëhet përmes “syzeve të realitetit virtual”

Teknologji
Florida Joker po kërkon 2 milionë dollarë dëmshpërblim pasi u përfshi pa lejen e tij në trailerin e GTA 6

Florida Joker po kërkon 2 milionë dollarë dëmshpërblim pasi u përfshi pa lejen e tij në trailerin e GTA 6

Teknologji
Si t’i ktheni të dhënat e humbura nga Google Drive

Si t’i ktheni të dhënat e humbura nga Google Drive

Teknologji
Krijuesi i Wikipeadia: ChatGPT është vegël e tmerrshme e inteligjencës artificiale

Krijuesi i Wikipeadia: ChatGPT është vegël e tmerrshme e inteligjencës artificiale

Teknologji
Kalo në kategori

Fun

Më shumë
Mysafirja dyshoi se u vodh nga stafi i hotelit në Paris, unaza e zhdukur prej diamanti u gjet në një vend shumë të pazakontë

Mysafirja dyshoi se u vodh nga stafi i hotelit në Paris, unaza e zhdukur prej diamanti u gjet në një vend shumë të pazakontë

Interesante
Prezantuesja boshnjake e motit ka fituar një popullaritet të madh në internet për shkak të pamjes tërheqëse

Prezantuesja boshnjake e motit ka fituar një popullaritet të madh në internet për shkak të pamjes tërheqëse

Fun
Sigurisht ka të bëjë me dimrin: A mund ta gjeni gabimin në këtë foto?

Sigurisht ka të bëjë me dimrin: A mund ta gjeni gabimin në këtë foto?

Interesante
Dhjetë fotografi që do t'ju bëjnë

Dhjetë fotografi që do t'ju bëjnë "të mendoni më shumë se dy herë" për të kuptuar se për çfarë bëhet fjalë

Interesante
Udhëtuan me 200 anije dhe vizituan mbi 180 shtete, çifti nga Florida shesin shtëpinë 1.7 milion dollarëshe për të vazhduar jetën në anije

Udhëtuan me 200 anije dhe vizituan mbi 180 shtete, çifti nga Florida shesin shtëpinë 1.7 milion dollarëshe për të vazhduar jetën në anije

Interesante
Punonjësit e linjës ajrore Virgin kapen “duke luajtur golf” në aeroportin e Melburnit, Australi - pamjet bëhen virale

Punonjësit e linjës ajrore Virgin kapen “duke luajtur golf” në aeroportin e Melburnit, Australi - pamjet bëhen virale

Virale
Kalo në kategori

Më të lexuarat

Inteligjenca artificiale krijon skuadrën më të mirë në histori të futbollit me pesë lojtarë

Inteligjenca artificiale krijon skuadrën më të mirë në histori të futbollit me pesë lojtarë

Ndërkombëtare
I kërkuam Inteligjencës Artificiale që të zgjidhte debatin Ronaldo vs Messi njëherë e përgjithmonë, përgjigjet janë befasuese

I kërkuam Inteligjencës Artificiale që të zgjidhte debatin Ronaldo vs Messi njëherë e përgjithmonë, përgjigjet janë befasuese

Ndërkombëtare
Në njërin prej tyre, pista pastrohet në vetëm 11 minuta - pse disa aeroporte e përballojnë borën më mirë se të tjerët?

Në njërin prej tyre, pista pastrohet në vetëm 11 minuta - pse disa aeroporte e përballojnë borën më mirë se të tjerët?

Botë
Festimi i Bellingham: Nga vjen dhe çfarë do të thotë për të?

Festimi i Bellingham: Nga vjen dhe çfarë do të thotë për të?

La Liga
Melinda Ademi të hënën në Big Brother VIP Kosova 2

Melinda Ademi të hënën në Big Brother VIP Kosova 2

Magazina
Tri punët më të mira për njerëzit në depresion

Tri punët më të mira për njerëzit në depresion

Psikologji