LAJMI I FUNDIT:
Gjermania po punon për të përshpejtuar procedurat e vizave për punëtorët e huaj

Gjermania po punon për të përshpejtuar procedurat e vizave për punëtorët e huaj

Botë

Të fundit

Artikuj të konvertuar në Zë nga AI: Business Magazine Albania bashkëpunon me Nullius in Verba për të sjellë Inovacion në mënyrën si konsumojmë pëmbajtjen

Artikuj të konvertuar në Zë nga AI: Business Magazine Albania bashkëpunon me Nullius in Verba për të sjellë Inovacion në mënyrën si konsumojmë pëmbajtjen

Marketing
Ngjyje kah t’sillesh!

Ngjyje kah t’sillesh!

Perfetta Pashteta
Turizmi në Kosovë gjatë vitit 2023, numri i vizitorëve arrin në 621 mijë

Turizmi në Kosovë gjatë vitit 2023, numri i vizitorëve arrin në 621 mijë

Të Tjera
IPKO Uni Tournament 3 – Edicioni Veror

IPKO Uni Tournament 3 – Edicioni Veror

IPKO
A jeni gati për të fituar me Rugove?

A jeni gati për të fituar me Rugove?

Ujë Rugove
Prishtina Trails, më shumë se një garë

Prishtina Trails, më shumë se një garë

Prishtina Trails
ATK thirrje TAXI-ve: Pajisuni me sistem fiskal

ATK thirrje TAXI-ve: Pajisuni me sistem fiskal

Të Tjera
Filloi sezoni veror në Central Park me “Bota Jote e Aventurave”

Filloi sezoni veror në Central Park me “Bota Jote e Aventurave”

Central Park
Çmime të jashtëzakonshme të derivateve në Prishtinë nga Petrol Company

Çmime të jashtëzakonshme të derivateve në Prishtinë nga Petrol Company

Petrol Company
Hekurudha Prishtinë-Durrës dhe punimet në rrugët për Podujevë e Pejë, flet ministri Aliu  

Hekurudha Prishtinë-Durrës dhe punimet në rrugët për Podujevë e Pejë, flet ministri Aliu  

Të Tjera
Rriten këmbimet tregtare me Shqipërinë, Llugaliu tregon se a ka kontrabandë nga Serbia

Rriten këmbimet tregtare me Shqipërinë, Llugaliu tregon se a ka kontrabandë nga Serbia

Ekonomi
Mbi 169 prona të Kosovës jashtë territorit, “Trepça” kërkon kthimin vetëm të atyre brenda Kosovës

Mbi 169 prona të Kosovës jashtë territorit, “Trepça” kërkon kthimin vetëm të atyre brenda Kosovës

Të Tjera
​FMN-ja dhe Qeveria me shifra të ndryshme për rritjen ekonomike

​FMN-ja dhe Qeveria me shifra të ndryshme për rritjen ekonomike

Të Tjera
Vend i bujqësisë, por Kosova importon sasi të konsiderueshme të pemëve dhe perimeve

Vend i bujqësisë, por Kosova importon sasi të konsiderueshme të pemëve dhe perimeve

Bujqësi
Dukagjini Resort – Ky është projekti përrallor 80 milionësh që do ta transformojë këtë pjesë të Shëngjinit

Dukagjini Resort – Ky është projekti përrallor 80 milionësh që do ta transformojë këtë pjesë të Shëngjinit

Biznes
Nga 24 qershori shtohen linjat e fluturimeve Kosovë-Zvicër dhe anasjelltas, pritet ulje e çmimeve

Nga 24 qershori shtohen linjat e fluturimeve Kosovë-Zvicër dhe anasjelltas, pritet ulje e çmimeve

Biznes
Mos lini asgjë në dorë të fatit! Melodia Px ju bën gati për pushimet tuaja verore të ëndrrave!

Mos lini asgjë në dorë të fatit! Melodia Px ju bën gati për pushimet tuaja verore të ëndrrave!

Melodia Px
Ish-punonjësit e “Rilindjes” protestojnë para AKP-së për 20 përqindëshin, kërkojnë të drejtat e tyre

Ish-punonjësit e “Rilindjes” protestojnë para AKP-së për 20 përqindëshin, kërkojnë të drejtat e tyre

Të Tjera
Prishtina Football Fest risjell emocionet e Europianit në sheshin “Xhorxh Bush”

Prishtina Football Fest risjell emocionet e Europianit në sheshin “Xhorxh Bush”

KD Events & Communications
Një platformë për të gjithë – Telegrafi Jobs

Një platformë për të gjithë – Telegrafi Jobs

Telegrafi Jobs
Një kërcë, një gol, një fitore: Merr pjesë në lojën e madhe të Patos për Kampionatin Evropian!

Një kërcë, një gol, një fitore: Merr pjesë në lojën e madhe të Patos për Kampionatin Evropian!

Patos Kosova
ASK: Pagesat për Mbikëqyrësit dhe Regjistruesit e popullsisë do të fillojnë nga 17 qershori

ASK: Pagesat për Mbikëqyrësit dhe Regjistruesit e popullsisë do të fillojnë nga 17 qershori

Financa
Kurti takon bizneset austriake, flasin për zgjerimin e investimeve në Kosovë

Kurti takon bizneset austriake, flasin për zgjerimin e investimeve në Kosovë

Biznes