LAJMI I FUNDIT:
Cilat janë shtetet me ‘njerëzit më të vetmuar’ në Evropë?

Cilat janë shtetet me ‘njerëzit më të vetmuar’ në Evropë?

Evropa

Të fundit

Momenti kur Ukraina shkatërron një sistem mbrojtës ajror të forcave ruse

Momenti kur Ukraina shkatërron një sistem mbrojtës ajror të forcave ruse

Evropa
Protestat në Beograd, “The New York Times”: Vuçiq asnjëherë nuk ka qenë kaq i humbur – është shfaqur plaga

Protestat në Beograd, “The New York Times”: Vuçiq asnjëherë nuk ka qenë kaq i humbur – është shfaqur plaga

Ballkan
Johnson do të japë dorëheqje nga pozita e deputetit

Johnson do të japë dorëheqje nga pozita e deputetit

Evropa
Shikoni se si mortaja ruse bëhet copë pas një goditjeje të fuqishme nga Ukraina

Shikoni se si mortaja ruse bëhet copë pas një goditjeje të fuqishme nga Ukraina

Evropa
Trump përballet me 37 akuza penale lidhur me dokumentat e klasifikuara

Trump përballet me 37 akuza penale lidhur me dokumentat e klasifikuara

Amerika
Dhjetëra mijëra qytetarë në marshin protestues drejt Qeverisë së Serbisë

Dhjetëra mijëra qytetarë në marshin protestues drejt Qeverisë së Serbisë

Ballkan
Publikohen foto skandaloze të djalit të Joe Bidenit – disa prej tyre i ka bërë në Kosovë

Publikohen foto skandaloze të djalit të Joe Bidenit – disa prej tyre i ka bërë në Kosovë

Amerika
Putin: Kundërofensiva e Ukrainës ka filluar

Putin: Kundërofensiva e Ukrainës ka filluar

Evropa
Wall Street Journal raporton se Kina po planifikon të krijojë një bazë spiunazhi në Kubë

Wall Street Journal raporton se Kina po planifikon të krijojë një bazë spiunazhi në Kubë

Amerika
Ukraina ka nisur sulmet në rajonin jugor të Zaporizhia-s

Ukraina ka nisur sulmet në rajonin jugor të Zaporizhia-s

Evropa
Satelitët amerikanë kishin detektuar një shpërthim në digën Kakhovka në Kherson

Satelitët amerikanë kishin detektuar një shpërthim në digën Kakhovka në Kherson

Evropa
Trupat ukrainase sulmojnë Bakhmutin

Trupat ukrainase sulmojnë Bakhmutin

Evropa
Berlusconi shtrohet në spital

Berlusconi shtrohet në spital

Evropa
Raketat ruse godasin një dyqan ushqimor në Ukrainë

Raketat ruse godasin një dyqan ushqimor në Ukrainë

Evropa
Tetë të vdekur dhe 5800 të evakuuar pas shembjes së digës në Kakhovka

Tetë të vdekur dhe 5800 të evakuuar pas shembjes së digës në Kakhovka

Evropa
Temperatura rekorde në Siberi

Temperatura rekorde në Siberi

Nga Bota
Ky është heroi që e pengoi sirianin të kryej më shumë sulme ndaj fëmijëve në Francë

Ky është heroi që e pengoi sirianin të kryej më shumë sulme ndaj fëmijëve në Francë

Evropa
Ushtria ukrainase: Kemi rrëzuar katër raketa dhe dhjetë dronë rus gjatë natës

Ushtria ukrainase: Kemi rrëzuar katër raketa dhe dhjetë dronë rus gjatë natës

Evropa
Kaos në parlamentin japonez – përleshen deputetët e pozitës dhe opozitës

Kaos në parlamentin japonez – përleshen deputetët e pozitës dhe opozitës

Azia
Një grua me fëmijë po ecte nëpër hekurudhë në Serbi – Burri i shpëtoi në momentin e fundit

Një grua me fëmijë po ecte nëpër hekurudhë në Serbi – Burri i shpëtoi në momentin e fundit

Serbia
Inteligjenca ukrainase publikoi një audio-incizim: Kjo bisedë dëshmon se rusët hodhën në erë digën

Inteligjenca ukrainase publikoi një audio-incizim: Kjo bisedë dëshmon se rusët hodhën në erë digën

Evropa
Gjeloshaj: Nëse e përkrahin të gjitha shtetet, do ta mbështesim edhe ne Ballkanin e Hapur

Gjeloshaj: Nëse e përkrahin të gjitha shtetet, do ta mbështesim edhe ne Ballkanin e Hapur

Mali i Zi
Washington Post: Ukraina ka nisur kundërsulmin e shumëpritur kundër Rusisë

Washington Post: Ukraina ka nisur kundërsulmin e shumëpritur kundër Rusisë

Evropa