LAJMI I FUNDIT:
Çfarë bën inteligjenca e përmirësuar artificiale e WhatsApp, Instagram, Facebook dhe Messenger

Çfarë bën inteligjenca e përmirësuar artificiale e WhatsApp, Instagram, Facebook dhe Messenger

Media Sociale

Të fundit

Ky rrjet social mund ta kërcënojë Facebook, Instagram dhe TikTok

Ky rrjet social mund ta kërcënojë Facebook, Instagram dhe TikTok

Media Sociale
Google dëbon nga puna 28 punëtorë që ishin të përfshirë në protesta kundër kontratës miliarda dollarëshe për Izraelin

Google dëbon nga puna 28 punëtorë që ishin të përfshirë në protesta kundër kontratës miliarda dollarëshe për Izraelin

Lajme Teknologji
Roboti që i kapërceu kufijtë po del në pension

Roboti që i kapërceu kufijtë po del në pension

Lajme Teknologji
Logitech po përgatit një mi “të zgjuar”: Ju ndihmon të shkruani email ose të modifikoni tekstet – sa do të kushtojë

Logitech po përgatit një mi “të zgjuar”: Ju ndihmon të shkruani email ose të modifikoni tekstet – sa do të kushtojë

Lajme Teknologji
Apple bëri të mundur që përdoruesit të shkarkojnë aplikacione nga faqet e internetit

Apple bëri të mundur që përdoruesit të shkarkojnë aplikacione nga faqet e internetit

Mobile
Një robot humanoid i përshkruar si “më i avancuari në botë” do të shfaqet në Skoci

Një robot humanoid i përshkruar si “më i avancuari në botë” do të shfaqet në Skoci

Lajme Teknologji
“Edhe unë mund të humbas punën time”, thotë Bill Gates – teksa flet për të ardhmen e Inteligjencës Artificiale

“Edhe unë mund të humbas punën time”, thotë Bill Gates – teksa flet për të ardhmen e Inteligjencës Artificiale

Lajme Teknologji
Sony PlayStation 5 Pro me memorie më të shpejtë – çfarë do të thotë për krijuesit e video-lojërave

Sony PlayStation 5 Pro me memorie më të shpejtë – çfarë do të thotë për krijuesit e video-lojërave

Lojëra
YouTube vazhdon luftën kundër bllokuesve të reklamave, këtë herë në pajisjet celulare – çfarë nuk do të mund të bëni më në aplikacion

YouTube vazhdon luftën kundër bllokuesve të reklamave, këtë herë në pajisjet celulare – çfarë nuk do të mund të bëni më në aplikacion

Lajme Teknologji
Black Shark vjen me një “unazë inteligjente” me 180 ditë jetëgjatësi të baterisë

Black Shark vjen me një “unazë inteligjente” me 180 ditë jetëgjatësi të baterisë

Lajme Teknologji
Microsoft do të investojë 1.5 miliard dollarë në grupin G42 të Inteligjencës Artificiale të Abu Dhabit

Microsoft do të investojë 1.5 miliard dollarë në grupin G42 të Inteligjencës Artificiale të Abu Dhabit

Lajme Teknologji
A janë robotët “miqtë apo armiqtë tanë”? Ja çfarë mendojnë njerëzit në disa pjesë të botës

A janë robotët “miqtë apo armiqtë tanë”? Ja çfarë mendojnë njerëzit në disa pjesë të botës

Lajme Teknologji
Aplikacioni WhatsApp po merr një chatbot me AI

Aplikacioni WhatsApp po merr një chatbot me AI

Aplikacione
A do të përdorin shkollat “kufje të realitetit virtual” për të zhvilluar mësimin?

A do të përdorin shkollat “kufje të realitetit virtual” për të zhvilluar mësimin?

Lajme Teknologji
OpenAl njofton për hapjen e zyres së re në Japoni, e para në Azi

OpenAl njofton për hapjen e zyres së re në Japoni, e para në Azi

Lajme Teknologji
Apple humbet vendin e parë si prodhues global, Samsung kryeson listën

Apple humbet vendin e parë si prodhues global, Samsung kryeson listën

Lajme Teknologji
Viber prezanton funksionin e ri me Al

Viber prezanton funksionin e ri me Al

Lajme Teknologji
Google së shpejti prezanton telefonin e ri Pixel 8A

Google së shpejti prezanton telefonin e ri Pixel 8A

Lajme Teknologji
Sam Altman prezanton ChatGPT Enterprise te kompanitë e tjera të mëdha

Sam Altman prezanton ChatGPT Enterprise te kompanitë e tjera të mëdha

Lajme Teknologji
Kritika ndaj Meta pasi uli moshën minimale për të përdorur WhatsApp nga 16 në 13 vjeç

Kritika ndaj Meta pasi uli moshën minimale për të përdorur WhatsApp nga 16 në 13 vjeç

Lajme Teknologji
WhatsApp njofton për uljen e kufirit të moshës së përdoruesve në disa vende

WhatsApp njofton për uljen e kufirit të moshës së përdoruesve në disa vende

Lajme Teknologji
DJI prezantoi dronin Avata 2, më i mirë dhe më i lirë se paraardhësi i tij

DJI prezantoi dronin Avata 2, më i mirë dhe më i lirë se paraardhësi i tij

Lajme Teknologji
Britania mund të përdorë TikTok-un për të luftuar dezinformatat

Britania mund të përdorë TikTok-un për të luftuar dezinformatat

Lajme Teknologji