LAJMI I FUNDIT:
Të gjithë bëjmë gabime kur përgatisim kafe turke dhe ia prishim shijen, por mjafton të aplikoni një truk të thjeshtë

Të gjithë bëjmë gabime kur përgatisim kafe turke dhe ia prishim shijen, por mjafton të aplikoni një truk të thjeshtë

Përtej shijes
Supë me kopër dhe majdanoz

Supë me kopër dhe majdanoz

Supa
Çfarë duhet t’i shtoni lakrës turshi? Një bimë parandalon prishjen dhe përmirëson shijen

Çfarë duhet t’i shtoni lakrës turshi? Një bimë parandalon prishjen dhe përmirëson shijen

Turshi
Truket me të cilat do të përgatisni gjithmonë salcë të përsosur për shpageta

Truket me të cilat do të përgatisni gjithmonë salcë të përsosur për shpageta

Salca
Turshitë pa konservanse: Domate të thara në vaj ulliri

Turshitë pa konservanse: Domate të thara në vaj ulliri

Turshi
Pije nga majdanozi dhe limoni: Përshpejtoni metabolizmin dhe humbni disa kilogramë

Pije nga majdanozi dhe limoni: Përshpejtoni metabolizmin dhe humbni disa kilogramë

Pije dhe Kokteje
Shurup trëndafili: Pije mbretërore e krijuar për ditë të nxehta!

Shurup trëndafili: Pije mbretërore e krijuar për ditë të nxehta!

Pije dhe Kokteje
Supë me thjerrëza: E shijshme, kremoze dhe shumë e shëndetshme

Supë me thjerrëza: E shijshme, kremoze dhe shumë e shëndetshme

Supa
Supë pule me xhenxhefil

Supë pule me xhenxhefil

Supa
Supë italiane me qepë për rikuperimin e trupit

Supë italiane me qepë për rikuperimin e trupit

Supa
Supë me kocka: Për shkak të një gabimi, vitaminat dhe mineralet humbasin

Supë me kocka: Për shkak të një gabimi, vitaminat dhe mineralet humbasin

Supa
Supë me mish pule, spinaq dhe miell misri

Supë me mish pule, spinaq dhe miell misri

Supa
Këshillë kuzhinieri: Si të bëni që mishi i bardhë i pulës të jetë i shijshëm

Këshillë kuzhinieri: Si të bëni që mishi i bardhë i pulës të jetë i shijshëm

Përtej shijes
Supë me thjerrëza dhe spinaq. Racion i lehtë dhe i shijshëm pa gluten

Supë me thjerrëza dhe spinaq. Racion i lehtë dhe i shijshëm pa gluten

Supa
Kuzhinieri më i famshëm grek zbulon recetën origjinale për përgatitjen e salcës tzatziki

Kuzhinieri më i famshëm grek zbulon recetën origjinale për përgatitjen e salcës tzatziki

Salca
Si të bëni toum – salcë libaneze me hudhra

Si të bëni toum – salcë libaneze me hudhra

Salca
Krem-supa vitaminoze

Krem-supa vitaminoze

Supa
Supë e lehtë me lakër, karota, patate dhe oriz

Supë e lehtë me lakër, karota, patate dhe oriz

Supa
Si zihet në mënyrën e duhur vera

Si zihet në mënyrën e duhur vera

Pije dhe Kokteje
Përse na prishen lakrat turshi? Rregulloni me kujdes lakrat e plota

Përse na prishen lakrat turshi? Rregulloni me kujdes lakrat e plota

Turshi
Smoothie nga mollët, kivi dhe spinaqi

Smoothie nga mollët, kivi dhe spinaqi

Pije dhe Kokteje
Recetë për lyerje me hudhra: E shpejtë, e thjeshtë dhe e shijshme

Recetë për lyerje me hudhra: E shpejtë, e thjeshtë dhe e shijshme

Salca
Supë italiane me bukë dhe qumësht

Supë italiane me bukë dhe qumësht

Supa
Turshia me kungullesha është një delikatesë: Kush i provon një herë, do t’i përgatisë çdo vit

Turshia me kungullesha është një delikatesë: Kush i provon një herë, do t’i përgatisë çdo vit

Turshi