LAJMI I FUNDIT:
“E kujt është Kalaja?” – sezoni i dytë i super sfidës që organizohet nga Red Bull në Kosovë

“E kujt është Kalaja?” – sezoni i dytë i super sfidës që organizohet nga Red Bull në Kosovë

Sporte tjera
Priping shënon dy fitore në Supërligën e Kosovës

Priping shënon dy fitore në Supërligën e Kosovës

Pingpong
Besa Famgas fitoi derbin ndaj Trepçës, por gjyqtarët u sulmuan në Mitrovicë

Besa Famgas fitoi derbin ndaj Trepçës, por gjyqtarët u sulmuan në Mitrovicë

Hendboll
Djokovic mallkon, bërtet dhe në fund shanë një tifoz – ai eliminohet në gjysmëfinale të Monte Carlos

Djokovic mallkon, bërtet dhe në fund shanë një tifoz – ai eliminohet në gjysmëfinale të Monte Carlos

Tenis
Zyrtare: Alonso nënshkruan marrëveshje të re me Aston Martin

Zyrtare: Alonso nënshkruan marrëveshje të re me Aston Martin

Formula 1
Priping organizon edicionin e dytë “Prishtina Open 2024″

Priping organizon edicionin e dytë “Prishtina Open 2024″

Pingpong
Telegrafi arrin marrëveshje sponsorizimi me klubin e pingpongut Priping

Telegrafi arrin marrëveshje sponsorizimi me klubin e pingpongut Priping

Pingpong
Tenistet e Kosovës mposhtin Maltën në “Billie Jean King Cup”

Tenistet e Kosovës mposhtin Maltën në “Billie Jean King Cup”

Tenis
Aaron Alcaraz përjashtohet nga tenisi për 15 vjet

Aaron Alcaraz përjashtohet nga tenisi për 15 vjet

Tenis
Priping organizon edicionin e dytë “Prishtina Open 2024”

Priping organizon edicionin e dytë “Prishtina Open 2024”

Pingpong
Tenistet e Kosovës e nisin me këmbë të mbarë duke mposhtur Gjeorgjinë

Tenistet e Kosovës e nisin me këmbë të mbarë duke mposhtur Gjeorgjinë

Tenis
Verstappen feston në Japoni, holandezi u kthye te fitoret

Verstappen feston në Japoni, holandezi u kthye te fitoret

Formula 1
Vashat e Kosovës luftuan fortë kundër Polonisë, por në fund u mposhtën

Vashat e Kosovës luftuan fortë kundër Polonisë, por në fund u mposhtën

Hendboll
Fenomeni 16-vjeçar shfaqet befasisht dhe theu rekordin 22-vjeçar të Usain Bolt

Fenomeni 16-vjeçar shfaqet befasisht dhe theu rekordin 22-vjeçar të Usain Bolt

Atletikë
Sebastian Vettel jep sinjale për rikthim në Formula 1, komenton edhe situatën e Lewis Hamilton

Sebastian Vettel jep sinjale për rikthim në Formula 1, komenton edhe situatën e Lewis Hamilton

Formula 1
Kompjuteri krahasoi Usain Boltin me ​​qenin më të shpejtë në botë: Kush mendoni se fitoi?

Kompjuteri krahasoi Usain Boltin me ​​qenin më të shpejtë në botë: Kush mendoni se fitoi?

Sporte tjera
Përse emri i Charles Leclerc është bërë viral në TikTok

Përse emri i Charles Leclerc është bërë viral në TikTok

Formula 1
Aksident i rëndë në Rally të Hungarisë, katër persona kanë humbur jetën – shtatë të lënduar

Aksident i rëndë në Rally të Hungarisë, katër persona kanë humbur jetën – shtatë të lënduar

AutoMoto
Carlos Sainz thyen rregullin e artë menjëherë pas fitores në Australi

Carlos Sainz thyen rregullin e artë menjëherë pas fitores në Australi

Formula 1
Dy vjet pa lënë një garë në gjysmë, Verstappen tregon se si i mori makina flakë

Dy vjet pa lënë një garë në gjysmë, Verstappen tregon se si i mori makina flakë

Formula 1
Carlos Sainz fiton Çmimin e Madh të Australisë, lë pas vetes shokun e skuadrës Charles Leclerc

Carlos Sainz fiton Çmimin e Madh të Australisë, lë pas vetes shokun e skuadrës Charles Leclerc

Formula 1
Kosova në grup me  Holandën, Ishujt Faroe dhe Ukrainën – synohet Kampionati Evropian

Kosova në grup me  Holandën, Ishujt Faroe dhe Ukrainën – synohet Kampionati Evropian

Hendboll
Gjithçka historike e Schumacherit po del në ankand – tani diçka shumë personale

Gjithçka historike e Schumacherit po del në ankand – tani diçka shumë personale

Formula 1
IOC lëshon kufizime të reja për atletët nga Rusia dhe Bjellorusia

IOC lëshon kufizime të reja për atletët nga Rusia dhe Bjellorusia

Sporte tjera