LAJMI I FUNDIT:

Arkiva

  • 18.06.2024
Data
Të gjitha
Lajçak dhe komandanti i KFOR-it flasin për Urën e Ibrit dhe sigurinë

Lajçak dhe komandanti i KFOR-it flasin për Urën e Ibrit dhe sigurinë

Kosovë
Gjermania po punon për të përshpejtuar procedurat e vizave për punëtorët e huaj

Gjermania po punon për të përshpejtuar procedurat e vizave për punëtorët e huaj

Botë
Turqia e nis Kampionatin Evropian me fitore drithëruese ndaj Gjeorgjisë

Turqia e nis Kampionatin Evropian me fitore drithëruese ndaj Gjeorgjisë

Përfaqësueset
Melinda Ademi publikon një video provokuese në Instagram, shfaq linjat e mrekullueshme trupore

Melinda Ademi publikon një video provokuese në Instagram, shfaq linjat e mrekullueshme trupore

Yjet
Portugalia shkon për gjithçka ose asgjë ndaj Çekisë – formacionet zyrtare

Portugalia shkon për gjithçka ose asgjë ndaj Çekisë – formacionet zyrtare

Përfaqësueset
Schultz: BE-ja nuk dha fillimin e negociatave me Maqedoninë e Veriut për shkak të “tradhtisë” së Francës

Schultz: BE-ja nuk dha fillimin e negociatave me Maqedoninë e Veriut për shkak të “tradhtisë” së Francës

Maqedonia e Veriut
Prona në kontekst gjyqësor e lë rrugën “Kadri Bistrica” në Mitrovicë në gjendje të mjerueshme – qytetarët ankohen vazhdimisht

Prona në kontekst gjyqësor e lë rrugën “Kadri Bistrica” në Mitrovicë në gjendje të mjerueshme – qytetarët ankohen vazhdimisht

Blinera Mehmeti
Arda Guler realizon golin më të bukur deri më tani në Euro 2024

Arda Guler realizon golin më të bukur deri më tani në Euro 2024

Përfaqësueset
Mbahet mbledhja e Komitetit për Politikë dhe Financa në Mitrovicë

Mbahet mbledhja e Komitetit për Politikë dhe Financa në Mitrovicë

Blinera Mehmeti
Zbulohet gabimi që bëri Barcelona kur tentoi të transferonte Mbappen nga Monaco

Zbulohet gabimi që bëri Barcelona kur tentoi të transferonte Mbappen nga Monaco

La Liga
Dosja ndaj të dyshuarëve për spiunazh – ‘Kanë udhëtuar shpesh në Serbi’

Dosja ndaj të dyshuarëve për spiunazh – ‘Kanë udhëtuar shpesh në Serbi’

Drejtësi
Lista e artistëve që do të këndojnë në Karnavalin “Golden Eagle”

Lista e artistëve që do të këndojnë në Karnavalin “Golden Eagle”

Yjet
Gjuajta me armë në Bregun e Diellit, arrestohet një person dhe i konfiskohen disa armë

Gjuajta me armë në Bregun e Diellit, arrestohet një person dhe i konfiskohen disa armë

Kronika e Zezë
Temperaturat e larta, doktoresha Pranvera Krasniqi, jep disa këshilla për të moshuarit dhe fëmijët

Temperaturat e larta, doktoresha Pranvera Krasniqi, jep disa këshilla për të moshuarit dhe fëmijët

Kosovë
Ekspertët e RMV-së kërkojnë që në seancën e parë Qeveria e re të gjejë një mënyrë që të mos rritet çmimi i energjisë elektrike

Ekspertët e RMV-së kërkojnë që në seancën e parë Qeveria e re të gjejë një mënyrë që të mos rritet çmimi i energjisë elektrike

Maqedonia e Veriut
Bayerni tërheq ofertën për Alphonso Davies – çfarë do të thotë kjo për Real Madridin

Bayerni tërheq ofertën për Alphonso Davies – çfarë do të thotë kjo për Real Madridin

La Liga
Kryeministri holandez në largim Mark Rutte ka shumë gjasa të bëhet sekretari i ri i përgjithshëm i NATO-s

Kryeministri holandez në largim Mark Rutte ka shumë gjasa të bëhet sekretari i ri i përgjithshëm i NATO-s

Nga Bota
Taylor Swift tallet edhe nga disa prej fansave të saj më entuziastë, për aftësitë e saj në kërcim

Taylor Swift tallet edhe nga disa prej fansave të saj më entuziastë, për aftësitë e saj në kërcim

Yjet
Momenti kur një anije gjigante përplaset për një varkë të vogël – pavarësisht britmave të peshkatarëve në Kanalin Anglez

Momenti kur një anije gjigante përplaset për një varkë të vogël – pavarësisht britmave të peshkatarëve në Kanalin Anglez

Dështime
Berat Gjimshiti me mesazh për bashkëlojtarët para ndeshjes me Kroacinë

Berat Gjimshiti me mesazh për bashkëlojtarët para ndeshjes me Kroacinë

Kombëtarja e Shqipërisë
Sylvinho tregon se çfarë do të bëjë Shqipëria ndaj Kroacisë që nuk e bëri ndaj Italisë

Sylvinho tregon se çfarë do të bëjë Shqipëria ndaj Kroacisë që nuk e bëri ndaj Italisë

Kombëtarja e Shqipërisë
Gjermania ndërmjetëson një marrëveshje për të zbutur tarifat e makinave BE-Kinë

Gjermania ndërmjetëson një marrëveshje për të zbutur tarifat e makinave BE-Kinë

Auto Lajme
Zyrtare: Llapi transferon Muhamed Useinin

Zyrtare: Llapi transferon Muhamed Useinin

Superliga
Lajçak për masat ndaj Kosovës: Duhet të hiqen, por gjithçka varet nga diskutimet e nesërme

Lajçak për masat ndaj Kosovës: Duhet të hiqen, por gjithçka varet nga diskutimet e nesërme

Kosovë
Ndryshimet e Ligjit për vetëqeverisje lokale, shumica e re në kërkim të 80 votave

Ndryshimet e Ligjit për vetëqeverisje lokale, shumica e re në kërkim të 80 votave

Politikë
NATO synon AI, robotët dhe teknologjinë hapësinore përmes një fondi prej 1 miliard eurosh të grupit

NATO synon AI, robotët dhe teknologjinë hapësinore përmes një fondi prej 1 miliard eurosh të grupit

Lajme Teknologji
Zbulohet se çfarë përmban ‘lëngu magjik’ që yjet e Anglisë po konsumojnë në Euro, shkaktoi pretendime për doping

Zbulohet se çfarë përmban ‘lëngu magjik’ që yjet e Anglisë po konsumojnë në Euro, shkaktoi pretendime për doping

Përfaqësueset
Pasi kënga e saj “Espresso” u bë hit, Sabrina Carpenter befason fansat duke punuar si bariste për të shërbyer kafe falas

Pasi kënga e saj “Espresso” u bë hit, Sabrina Carpenter befason fansat duke punuar si bariste për të shërbyer kafe falas

Yjet
Pas përleshjes mes tifozëve, stadiumi ku zhvillohet ndeshja Turqi-Gjeorgji vërshohet nga shiu

Pas përleshjes mes tifozëve, stadiumi ku zhvillohet ndeshja Turqi-Gjeorgji vërshohet nga shiu

Përfaqësueset
Platforma për barazi gjinore: Vrasja në Kratovë është vetëmbrojtje

Platforma për barazi gjinore: Vrasja në Kratovë është vetëmbrojtje

Maqedonia e Veriut
Aeroplani i Virgin Australia bën ulje emergjente pasi motori i tij ‘goditet’ nga shpendët dhe përfshihet nga zjarri

Aeroplani i Virgin Australia bën ulje emergjente pasi motori i tij ‘goditet’ nga shpendët dhe përfshihet nga zjarri

Nga Bota
Liria konfirmon zyrtarisht se Rahman Kiçe nuk është më pronar

Liria konfirmon zyrtarisht se Rahman Kiçe nuk është më pronar

Ligat tjera
AAK fillon hartimin e Programit Zgjedhor: Paga minimale 450 euro

AAK fillon hartimin e Programit Zgjedhor: Paga minimale 450 euro

Kosovë
Gjiganti anglez kontakton PSG-në për Xavi Simons – lojtari i gatshëm të largohet

Gjiganti anglez kontakton PSG-në për Xavi Simons – lojtari i gatshëm të largohet

Premier League
Mospërputhja e agjendës, Osmani nuk takohet me Lajçakun

Mospërputhja e agjendës, Osmani nuk takohet me Lajçakun

Kosovë
Keisi Medini tregon format trupore në bikini të zeza gjatë pushimeve

Keisi Medini tregon format trupore në bikini të zeza gjatë pushimeve

Yjet
E ëmbël, seksi, e mrekullueshme: Ja çka vërtet çfarë kuptimi kanë kur ju thotë kështu një mashkull!

E ëmbël, seksi, e mrekullueshme: Ja çka vërtet çfarë kuptimi kanë kur ju thotë kështu një mashkull!

Në çift
Spasovski për përbërjen e qeverisë së re: Nuk kanë plane konkrete

Spasovski për përbërjen e qeverisë së re: Nuk kanë plane konkrete

Politikë
Kurti: Fertilizmi i asistuar mjekësor do të ofrohet për herë të parë në institucione publike

Kurti: Fertilizmi i asistuar mjekësor do të ofrohet për herë të parë në institucione publike

Kosovë
Përleshje masive mes tifozëve në stadium para ndeshjes Turqi-Gjeorgji

Përleshje masive mes tifozëve në stadium para ndeshjes Turqi-Gjeorgji

Përfaqësueset
Për shkak të femrave të bukura shtohet apetiti

Për shkak të femrave të bukura shtohet apetiti

Të tjera
Kurti dhe ministri i Brendshëm i Izraelit, flasin për rëndësinë e fuqizimit të bashkëpunimit ekonomik

Kurti dhe ministri i Brendshëm i Izraelit, flasin për rëndësinë e fuqizimit të bashkëpunimit ekonomik

Kosovë
Formacionet zyrtare: Turqia futet me të gjitha forcat ndaj Gjeorgjisë

Formacionet zyrtare: Turqia futet me të gjitha forcat ndaj Gjeorgjisë

Përfaqësueset
SHBA sanksionon rrjetin që rriti pasurinë e Millorad Dodikut

SHBA sanksionon rrjetin që rriti pasurinë e Millorad Dodikut

Bosnja
Prokuroria nis hetimet ndaj profesorit Xhevat Krasniqi

Prokuroria nis hetimet ndaj profesorit Xhevat Krasniqi

Drejtësi
Ranë në humnerë prej 200 metrash të thellë, gjenden trupat e pajetë të çiftit nga Resnja

Ranë në humnerë prej 200 metrash të thellë, gjenden trupat e pajetë të çiftit nga Resnja

Kronikë e Zezë
I akuzuari Muhamet Alidemaj thotë se kur ndodhi masakra e Izbicës, kishte qenë tek axha duke e festuar Bajramin

I akuzuari Muhamet Alidemaj thotë se kur ndodhi masakra e Izbicës, kishte qenë tek axha duke e festuar Bajramin

Drejtësi
Artikuj të konvertuar në Zë nga AI: Business Magazine Albania bashkëpunon me Nullius in Verba për të sjellë Inovacion në mënyrën si konsumojmë pëmbajtjen

Artikuj të konvertuar në Zë nga AI: Business Magazine Albania bashkëpunon me Nullius in Verba për të sjellë Inovacion në mënyrën si konsumojmë pëmbajtjen

Marketing
E dashura e Leonardo DiCaprio, Vittoria Ceretti tregon figurën e saj të mrekullueshme në bikini, në një udhëtim në Spanjë

E dashura e Leonardo DiCaprio, Vittoria Ceretti tregon figurën e saj të mrekullueshme në bikini, në një udhëtim në Spanjë

Yjet
Dy prej yjeve kryesorë të Ballkanit mungojnë në fazën përgatitore, kanë oferta dhe duan largimin

Dy prej yjeve kryesorë të Ballkanit mungojnë në fazën përgatitore, kanë oferta dhe duan largimin

Superliga
Biden do të hapë rrugën për 500,000 emigrantë të paligjshëm të martuar me shtetas amerikanë për të fituar nënshtetësinë

Biden do të hapë rrugën për 500,000 emigrantë të paligjshëm të martuar me shtetas amerikanë për të fituar nënshtetësinë

Amerika
Kurti tha se partitë opozitare nuk mund t’i shtyjnë zgjedhjet pafundësisht, flasin nga LDK-ja dhe AAK-ja

Kurti tha se partitë opozitare nuk mund t’i shtyjnë zgjedhjet pafundësisht, flasin nga LDK-ja dhe AAK-ja

Mirjeta Hajzeraj
Zgjidhni këtë test dhe mësoni sa mirë e njihni të dashurën tuaj!

Zgjidhni këtë test dhe mësoni sa mirë e njihni të dashurën tuaj!

Lifestyle
Ngjyje kah t’sillesh!

Ngjyje kah t’sillesh!

Perfetta Pashteta
Malisheva mëson emrin e kundërshtarit në rrethin e parë kualifikues për në Ligën e Konferencës

Malisheva mëson emrin e kundërshtarit në rrethin e parë kualifikues për në Ligën e Konferencës

Ligat tjera
Tre persona nga Shkupi kafshohen nga qentë endacak

Tre persona nga Shkupi kafshohen nga qentë endacak

Kronikë e Zezë
Turizmi në Kosovë gjatë vitit 2023, numri i vizitorëve arrin në 621 mijë

Turizmi në Kosovë gjatë vitit 2023, numri i vizitorëve arrin në 621 mijë

Të Tjera
IPKO Uni Tournament 3 – Edicioni Veror

IPKO Uni Tournament 3 – Edicioni Veror

IPKO
Jens Lehmann zgjedh kombëtaren më të keqe në Euro 2024

Jens Lehmann zgjedh kombëtaren më të keqe në Euro 2024

Përfaqësueset
Si u bë Adam Sandler ‘aktori më i paguar’ kur nuk ishte i pranishëm në filma e as në kinema vitin e kaluar?

Si u bë Adam Sandler ‘aktori më i paguar’ kur nuk ishte i pranishëm në filma e as në kinema vitin e kaluar?

Yjet
Në teatrin ODA do të shfaqet komedia “Shef Lumturimi”

Në teatrin ODA do të shfaqet komedia “Shef Lumturimi”

Fetie Gashi
Liqeni i Dibrës përplot me pushues

Liqeni i Dibrës përplot me pushues

Maqedonia e Veriut
Një tjetër top klub evropian futet në garë për transferimin e Jeremie Frimpong

Një tjetër top klub evropian futet në garë për transferimin e Jeremie Frimpong

Bundesliga
Në Skenderaj përurohet skulptura e Leutrim Ahmetit, 7-vjeçarit që ishte vrarë gjatë luftës nga serbët

Në Skenderaj përurohet skulptura e Leutrim Ahmetit, 7-vjeçarit që ishte vrarë gjatë luftës nga serbët

Kosovë
Shqipëria, me përqindjen më të lartë të popullsisë në rrezik të varfërisë në Evropë

Shqipëria, me përqindjen më të lartë të popullsisë në rrezik të varfërisë në Evropë

Shqipëri
Arrestohet Justin Timberlake

Arrestohet Justin Timberlake

Yjet
Shtyhet deri më 24 qershor afati për rekrutimin e kadetëve të rinj

Shtyhet deri më 24 qershor afati për rekrutimin e kadetëve të rinj

Kosovë
Hansi Flick miraton listën e objektivave kryesorë të Barcelonës, të dy yjet vijnë nga Liga Premier

Hansi Flick miraton listën e objektivave kryesorë të Barcelonës, të dy yjet vijnë nga Liga Premier

La Liga
Italia planifikon të furnizojë Ukrainën me raketat Storm Shadow

Italia planifikon të furnizojë Ukrainën me raketat Storm Shadow

Evropa
Ylli i hiteve ‘reggaeton’, Don Omar njofton se është diagnostikuar me kancer

Ylli i hiteve ‘reggaeton’, Don Omar njofton se është diagnostikuar me kancer

Yjet
Digjet një makinë në rrugën Shkup – Veles

Digjet një makinë në rrugën Shkup – Veles

Kronikë e Zezë
DIA: Organizatat kriminale shqiptare përbëjnë një rrezikshmëri të lartë

DIA: Organizatat kriminale shqiptare përbëjnë një rrezikshmëri të lartë

Shqipëri
Llapi mëson kundërshtarin e rrethit të parë në Ligën e Evropës, ndeshet me gjigantin polak

Llapi mëson kundërshtarin e rrethit të parë në Ligën e Evropës, ndeshet me gjigantin polak

Liga e Evropës
Prishtinë, raportohet për prishje të rrugës në lagjen “Kodra e Trimave”

Prishtinë, raportohet për prishje të rrugës në lagjen “Kodra e Trimave”

Fetie Gashi
Borrell ua dorëzon vendeve të BE-së raportin për masat ndaj Kosovës

Borrell ua dorëzon vendeve të BE-së raportin për masat ndaj Kosovës

Kosovë
Qytetarët ankohen për mungesën e ndriçimit në rrugën “Ahmet Haxhiu” në Prishtinë

Qytetarët ankohen për mungesën e ndriçimit në rrugën “Ahmet Haxhiu” në Prishtinë

Fetie Gashi
Prokuroria kërkon 30 ditë paraburgim shtesë për gjyqtarin Naqe Georgiev

Prokuroria kërkon 30 ditë paraburgim shtesë për gjyqtarin Naqe Georgiev

Gjyqësi
Çfarë thonë dokumentet e gjykatës amerikane për investimet e Spajiqit në Teraform Labs

Çfarë thonë dokumentet e gjykatës amerikane për investimet e Spajiqit në Teraform Labs

Mali i Zi
A jeni gati për të fituar me Rugove?

A jeni gati për të fituar me Rugove?

Ujë Rugove
KRU “Hidrodrini” paralajmëron reduktime të ujit për qytetarët e Pejës

KRU “Hidrodrini” paralajmëron reduktime të ujit për qytetarët e Pejës

Lajme
Nënshkruhet marrëveshja, Izraeli heq zyrtarisht vizat për Kosovën

Nënshkruhet marrëveshja, Izraeli heq zyrtarisht vizat për Kosovën

Kosovë
La Liga fillon më 16 gusht, Reali, Barca dhe Atletico ndeshjet e para i luajnë në udhëtim

La Liga fillon më 16 gusht, Reali, Barca dhe Atletico ndeshjet e para i luajnë në udhëtim

La Liga
Pique dhe Clara Chia shihen në gjykatë

Pique dhe Clara Chia shihen në gjykatë

Yjet
Himara, qyteti i vogël bregdetar ku gjen gjithçka

Himara, qyteti i vogël bregdetar ku gjen gjithçka

Shqipëri
Mickoski dorëzon propozimin për qeverinë e re, flet edhe për Ivan Stoilkoviq

Mickoski dorëzon propozimin për qeverinë e re, flet edhe për Ivan Stoilkoviq

Politikë
Nga gjashtë muaj burgim me kusht dhe nga 1 mijë euro gjobë për katër të akuzuarit për dhënie ryshfeti në pikën kufitare Hani i Elezit

Nga gjashtë muaj burgim me kusht dhe nga 1 mijë euro gjobë për katër të akuzuarit për dhënie ryshfeti në pikën kufitare Hani i Elezit

Drejtësi
Ballkani fat në short, përballet me skuadrën nga Andorra

Ballkani fat në short, përballet me skuadrën nga Andorra

Liga e Kampionëve
Zhvillmet rreth dialogut, Lajçak vjen sot në Prishtinë – takohet me Bislimin

Zhvillmet rreth dialogut, Lajçak vjen sot në Prishtinë – takohet me Bislimin

Kosovë
Fiat ‘godet’ qeverinë italiane me videon e re

Fiat ‘godet’ qeverinë italiane me videon e re

Auto Lajme
Avatarët e TikTok AI bazohen në video të njerëzve të vërtetë

Avatarët e TikTok AI bazohen në video të njerëzve të vërtetë

Media Sociale
Videoja mbresëlënëse e filmuar nga astronauti i NASA-s tregon një aurorë të gjelbër nga 250 milje mbi Tokë

Videoja mbresëlënëse e filmuar nga astronauti i NASA-s tregon një aurorë të gjelbër nga 250 milje mbi Tokë

Interesante
Kurti tha se do t’i fitojnë zgjedhjet lokale e qendrore, deputetja e LDK-së: Lojë e dështuar e kryeministrit të dorëzuar

Kurti tha se do t’i fitojnë zgjedhjet lokale e qendrore, deputetja e LDK-së: Lojë e dështuar e kryeministrit të dorëzuar

Kosovë
Pas muajsh heshtjeje, rusët pranojnë se Kievi rrëzoi aeroplanin e tyre të shtrenjtë spiun A-50

Pas muajsh heshtjeje, rusët pranojnë se Kievi rrëzoi aeroplanin e tyre të shtrenjtë spiun A-50

Evropa
Formacioni i mundshëm i Shqipërisë ndaj Kroacisë – Sylvinho me ndryshime në emra dhe skemë

Formacioni i mundshëm i Shqipërisë ndaj Kroacisë – Sylvinho me ndryshime në emra dhe skemë

Kombëtarja e Shqipërisë
Jul Deda i drejtohet Hysajt: Askush nuk mund të ta hedh poshtë kontributin që ke dhënë dhe po jep për kombëtaren

Jul Deda i drejtohet Hysajt: Askush nuk mund të ta hedh poshtë kontributin që ke dhënë dhe po jep për kombëtaren

Yjet
Deco do të takohet me agjentin e Dani Olmo, ëndërrohet rikthimi i tij te Barcelona

Deco do të takohet me agjentin e Dani Olmo, ëndërrohet rikthimi i tij te Barcelona

Bundesliga
Maqedonia e Veriut në vendin e 11-të në NATO sipas përqindjes së BPV-së dedikuar për mbrojtje

Maqedonia e Veriut në vendin e 11-të në NATO sipas përqindjes së BPV-së dedikuar për mbrojtje

Maqedonia e Veriut
Juventusi interesohet për Adeyemin, në listën e dëshirave edhe shumë sulmues anësorë tjerë

Juventusi interesohet për Adeyemin, në listën e dëshirave edhe shumë sulmues anësorë tjerë

Serie A
Organizata “Youth Activism Center” tregon për sfidat me të cilat po ballafaqohen të rinjtë gjilanas

Organizata “Youth Activism Center” tregon për sfidat me të cilat po ballafaqohen të rinjtë gjilanas

Yllka Ramadani
Fillon “Projekti për Përmirësimin dhe Rehabilitimin e Sistemeve të Ujitjes” në Liqenin e Radoniqit

Fillon “Projekti për Përmirësimin dhe Rehabilitimin e Sistemeve të Ujitjes” në Liqenin e Radoniqit

Gjakova
Bujqit bllokojnë rrugën Shtip-Veles, nuk kanë ujë për të ujitur arrat e tyre

Bujqit bllokojnë rrugën Shtip-Veles, nuk kanë ujë për të ujitur arrat e tyre

Maqedonia e Veriut
Komuna e Pejës rregullon e varrezat e dëshmorëve, i pranishëm edhe kryetari Muhaxheri

Komuna e Pejës rregullon e varrezat e dëshmorëve, i pranishëm edhe kryetari Muhaxheri

Lajme
Një vajzë rreth të tridhjetave nxirret e pajetë nga ujërat e Liqenit të Kukësit

Një vajzë rreth të tridhjetave nxirret e pajetë nga ujërat e Liqenit të Kukësit

Shqipëri
​Rifillon puna në katër repartet e rinovuara në Gjinekologji, investim në vlerë 5.5 milionë euro

​Rifillon puna në katër repartet e rinovuara në Gjinekologji, investim në vlerë 5.5 milionë euro

Shëndetësi
Zyrtare: Kreshnik Hajrizi prezantohet nga skuadra polake

Zyrtare: Kreshnik Hajrizi prezantohet nga skuadra polake

Ndërkombëtare
Temperaturat e larta, Maqedonia nesër në fazën e verdhë dhe të portokalltë

Temperaturat e larta, Maqedonia nesër në fazën e verdhë dhe të portokalltë

Maqedonia e Veriut
Mendy i pakënaqur me ofertën e Realit, po mendon largimin

Mendy i pakënaqur me ofertën e Realit, po mendon largimin

Premier League
Banorët e Gërlicës së Ferizajt prej vitesh kërkojnë asfaltimin e rrugës kryesore

Banorët e Gërlicës së Ferizajt prej vitesh kërkojnë asfaltimin e rrugës kryesore

Agim Ademi
‘Gate Club’ feston dy vjetorin, sjellë në Prishtinë dy super DJ nga Afrika

‘Gate Club’ feston dy vjetorin, sjellë në Prishtinë dy super DJ nga Afrika

Muzikë
Prishtina Trails, më shumë se një garë

Prishtina Trails, më shumë se një garë

Prishtina Trails
Aksident në Gostivar, vetura godet një këmbësor 61-vjeçar

Aksident në Gostivar, vetura godet një këmbësor 61-vjeçar

Kronikë e Zezë
Rrëzohet kërkesa në Apel, Berisha mbetet në arrest shtëpiak

Rrëzohet kërkesa në Apel, Berisha mbetet në arrest shtëpiak

Shqipëri
Prokuroria nis hetimet ndaj Përparim Ramës për shkelje në tenderin e komunës

Prokuroria nis hetimet ndaj Përparim Ramës për shkelje në tenderin e komunës

Kosovë
Broja dhe një tjetër futbollist po sakrifikohen nga Chelsea për Olisen

Broja dhe një tjetër futbollist po sakrifikohen nga Chelsea për Olisen

Premier League
Edicioni i pestë i Karnavalit Golden Eagle në Suharekë mbahet më 28, 29 e 30 qershor

Edicioni i pestë i Karnavalit Golden Eagle në Suharekë mbahet më 28, 29 e 30 qershor

Suhareka
Në Rusi raportohen 139 raste me simptoma të botulizmit, shumë prej tyre janë në gjendje të rëndë

Në Rusi raportohen 139 raste me simptoma të botulizmit, shumë prej tyre janë në gjendje të rëndë

Evropa
Kroacia me mungesë të madhe në ndeshjen ndaj Shqipërisë, ylli i ekipit lëshon kampin pas lëndimit

Kroacia me mungesë të madhe në ndeshjen ndaj Shqipërisë, ylli i ekipit lëshon kampin pas lëndimit

Përfaqësueset
Ndërroi jetë Stojan Andov, kryetari i parë i Kuvendit të Maqedonisë

Ndërroi jetë Stojan Andov, kryetari i parë i Kuvendit të Maqedonisë

Politikë
SPAK heton Luiz Ejllin – kërcënoi zyrtarët e IKMT për të mos shembur një ndërtesë

SPAK heton Luiz Ejllin – kërcënoi zyrtarët e IKMT për të mos shembur një ndërtesë

Yjet
Heqja e masave sanksionuese ndaj Kosovës, Kurti: Nuk spekuloj mbi spekulime

Heqja e masave sanksionuese ndaj Kosovës, Kurti: Nuk spekuloj mbi spekulime

Kosovë
Petrovska: Dorëheqja e Zaevit nga LSDM ishte vendim i gabuar

Petrovska: Dorëheqja e Zaevit nga LSDM ishte vendim i gabuar

Politikë
Si krahasohet raketahedhësi i ri i NATO-s me HIMARS-in amerikan që i është dhënë Ukrainës?

Si krahasohet raketahedhësi i ri i NATO-s me HIMARS-in amerikan që i është dhënë Ukrainës?

Evropa
Drama në kufirin e dy Koreve, ushtarët e Veriut vendosën mina nga të cilat humbën vetë jetën – të shtëna paralajmëruese nga Jugu

Drama në kufirin e dy Koreve, ushtarët e Veriut vendosën mina nga të cilat humbën vetë jetën – të shtëna paralajmëruese nga Jugu

Azia
Theu hundën, raporti i ri zbulon numrin e ndeshjeve që Mbappe do të humbasë për Francën në Euro 2024

Theu hundën, raporti i ri zbulon numrin e ndeshjeve që Mbappe do të humbasë për Francën në Euro 2024

Përfaqësueset
Begaj niset drejt Gjermanisë, do të takohet me Steinmeier

Begaj niset drejt Gjermanisë, do të takohet me Steinmeier

Shqipëri
Avokatët e Berishës dhe Malltezit bëjnë kërkesë për zëvendësimin e masave të sigurisë

Avokatët e Berishës dhe Malltezit bëjnë kërkesë për zëvendësimin e masave të sigurisë

Shqipëri
Mori kritika të shumta për golin e dytë të Italisë, Robert Berisha për Hysajn: Nuk ka dashur që ta prishë frizurën

Mori kritika të shumta për golin e dytë të Italisë, Robert Berisha për Hysajn: Nuk ka dashur që ta prishë frizurën

Yjet
Nga përkrahja për dy Kombëtaret te sulmuesi më i rrezikshëm i kuqezinjve, Ardian Kozniku flet para përballjes Kroaci – Shqipëri

Nga përkrahja për dy Kombëtaret te sulmuesi më i rrezikshëm i kuqezinjve, Ardian Kozniku flet para përballjes Kroaci – Shqipëri

Ndërkombëtare
Qeveria e Mickoskit me zv.kryeministër të afërt me Moskën dhe tre gra ministre

Qeveria e Mickoskit me zv.kryeministër të afërt me Moskën dhe tre gra ministre

Politikë
Shqipëria si një Toskanë e vogël, priten përmirësime në ligjin për agroturizmin dhe investimet në zonat rurale

Shqipëria si një Toskanë e vogël, priten përmirësime në ligjin për agroturizmin dhe investimet në zonat rurale

Shqipëri
Zbulohen fanellat kuqezi më të kërkuara në ankand, vendet e para pa befasi

Zbulohen fanellat kuqezi më të kërkuara në ankand, vendet e para pa befasi

Kombëtarja e Shqipërisë
Aguero po i rikthehet futbollit, por tani si pronar i një klubi

Aguero po i rikthehet futbollit, por tani si pronar i një klubi

Ndërkombëtare
ATK thirrje TAXI-ve: Pajisuni me sistem fiskal

ATK thirrje TAXI-ve: Pajisuni me sistem fiskal

Të Tjera
Aksidentohet një katërçikletë në rrugën Tetovë – Kodra e Diellit, lëndohen dy persona

Aksidentohet një katërçikletë në rrugën Tetovë – Kodra e Diellit, lëndohen dy persona

Kronikë e Zezë
Një plumb në telefon ia shpëtoi jetën gazetarit Smith – britaniku rikthehet në Kosovë me rrëfim emocional për raportimet që kishte bërë në Prekaz

Një plumb në telefon ia shpëtoi jetën gazetarit Smith – britaniku rikthehet në Kosovë me rrëfim emocional për raportimet që kishte bërë në Prekaz

Kosovë
Hasani në Konferecën për Paqen në Athinë: Anëtarësimi i rajoni në BE thelbësor për stabilitetin e Evropës

Hasani në Konferecën për Paqen në Athinë: Anëtarësimi i rajoni në BE thelbësor për stabilitetin e Evropës

Shqipëri
Filharmonia e Kosovës rikthehet me koncert në Prishtinë

Filharmonia e Kosovës rikthehet me koncert në Prishtinë

Fetie Gashi
Filloi sezoni veror në Central Park me “Bota Jote e Aventurave”

Filloi sezoni veror në Central Park me “Bota Jote e Aventurave”

Central Park
Dalin pamjet nga tuneli i Llogorasë, hapet më 5 korrik

Dalin pamjet nga tuneli i Llogorasë, hapet më 5 korrik

Shqipëri
Mozzik: Zvicra është një vend i ftohtë për të jetuar, e kam problem të rri larg prindërve

Mozzik: Zvicra është një vend i ftohtë për të jetuar, e kam problem të rri larg prindërve

Yjet
Ramadani: Ivan Stoilkoviq është një nga rrezikuesit e paqes në Ballkan, nuk duhet të jetë ministër në qeverinë e Maqedonisë së Veriut

Ramadani: Ivan Stoilkoviq është një nga rrezikuesit e paqes në Ballkan, nuk duhet të jetë ministër në qeverinë e Maqedonisë së Veriut

Kosovë
Çmime të jashtëzakonshme të derivateve në Prishtinë nga Petrol Company

Çmime të jashtëzakonshme të derivateve në Prishtinë nga Petrol Company

Petrol Company
Izraeli dhe Kosova zyrtarizojnë heqjen e vizave për qytetarët kosovarë, sot nënshkruhet marrëveshja

Izraeli dhe Kosova zyrtarizojnë heqjen e vizave për qytetarët kosovarë, sot nënshkruhet marrëveshja

Kosovë
Zbulohet ndeshjet dhe të gjitha datat e sezonit 2024/25 në Ligën Premier – edicioni nis me një derbi në javën e parë

Zbulohet ndeshjet dhe të gjitha datat e sezonit 2024/25 në Ligën Premier – edicioni nis me një derbi në javën e parë

Premier League
Vdiq si hero duke luftuar nazistët, por aktivistët e “zgjimit” duan të varrosin emrin e tij

Vdiq si hero duke luftuar nazistët, por aktivistët e “zgjimit” duan të varrosin emrin e tij

Piktura
Gjermanët po përgatisin një tank të ri “Frankestein” për Ukrainën, do të përdoret për të rrëzuar dronët

Gjermanët po përgatisin një tank të ri “Frankestein” për Ukrainën, do të përdoret për të rrëzuar dronët

Evropa
Paraqitja e Nasim Haradinajt në media, Gjykata Speciale ia jep paralajmërimin e fundit

Paraqitja e Nasim Haradinajt në media, Gjykata Speciale ia jep paralajmërimin e fundit

Drejtësi
Azeski: “Bechtel dhe Enka” është një konsorcium ndërkombëtar dhe është e qartë që sapo merr pjesë në një tender është fituese

Azeski: “Bechtel dhe Enka” është një konsorcium ndërkombëtar dhe është e qartë që sapo merr pjesë në një tender është fituese

Ekonomi
Dua Lipa thotë se e kritikon Izraelin ‘për të mirën e përgjithshme’

Dua Lipa thotë se e kritikon Izraelin ‘për të mirën e përgjithshme’

Yjet
Arsenali mëson çmimin që duhet paguar për Artem Dovbyk

Arsenali mëson çmimin që duhet paguar për Artem Dovbyk

Premier League
Edicioni i radhës i Skaj Sessions hapet me performancat muzikore të Gillespie dhe Jay-Jay Johanson

Edicioni i radhës i Skaj Sessions hapet me performancat muzikore të Gillespie dhe Jay-Jay Johanson

Kulturë
Nga 20 deri 25 qershor do të bëhet regjistrimi elektronik në shkollat e mesme

Nga 20 deri 25 qershor do të bëhet regjistrimi elektronik në shkollat e mesme

Arsim
BE-ja miraton ligjin për të “restauruar” 20 për qind të tokës dhe detit të bllokut deri në fund të dekadës

BE-ja miraton ligjin për të “restauruar” 20 për qind të tokës dhe detit të bllokut deri në fund të dekadës

Evropa
“Do të magjepsen nga skenat e mahnitshme” – teatri i Gjilanit me shfaqje për fëmijë

“Do të magjepsen nga skenat e mahnitshme” – teatri i Gjilanit me shfaqje për fëmijë

Kulturë
Me këtë truk të thjeshtë, ju mund të rrisni ndjeshëm fuqinë e motorit të veturës

Me këtë truk të thjeshtë, ju mund të rrisni ndjeshëm fuqinë e motorit të veturës

Auto Lajme
De Bruyne largohet nga intervista pas humbjes shokuese të Belgjikës nga Sllovakia

De Bruyne largohet nga intervista pas humbjes shokuese të Belgjikës nga Sllovakia

Përfaqësueset
Edhe kjo ka ndodhur, kemi inteligjencën e parë artificiale që ka kaluar testin Turing

Edhe kjo ka ndodhur, kemi inteligjencën e parë artificiale që ka kaluar testin Turing

Lajme Teknologji
Deshën ta plaçkitin duke mos e ditur se është police, hajnat pendohen – gruaja nga Buenos Aires iu kundërpërgjigjet me armë

Deshën ta plaçkitin duke mos e ditur se është police, hajnat pendohen – gruaja nga Buenos Aires iu kundërpërgjigjet me armë

Dështime
Hekurudha Prishtinë-Durrës dhe punimet në rrugët për Podujevë e Pejë, flet ministri Aliu  

Hekurudha Prishtinë-Durrës dhe punimet në rrugët për Podujevë e Pejë, flet ministri Aliu  

Të Tjera
Përmes disa fotografive atraktive, Melinda Ademi paralajmëron një këngë të re

Përmes disa fotografive atraktive, Melinda Ademi paralajmëron një këngë të re

Muzikë
Gajdexhiu i Normandisë

Gajdexhiu i Normandisë

Fakte
Kroaci – Shqipëri, UEFA cakton gjyqtarët që do të ndajnë drejtësinë

Kroaci – Shqipëri, UEFA cakton gjyqtarët që do të ndajnë drejtësinë

Kombëtarja e Shqipërisë
Ekspozita “EMPTY BOWL”, e punuar nga pjesëmarrësit e OJQ Autizmi

Ekspozita “EMPTY BOWL”, e punuar nga pjesëmarrësit e OJQ Autizmi

Fetie Gashi
Rrokulliset një automjet në rrugën Ohër – Oteshevë, humbin jetën dy persona

Rrokulliset një automjet në rrugën Ohër – Oteshevë, humbin jetën dy persona

Kronikë e Zezë
Njihuni me 77-vjeçarin, rrobaqepësin më të vjetër të Pejës që ende punon me përkushtim

Njihuni me 77-vjeçarin, rrobaqepësin më të vjetër të Pejës që ende punon me përkushtim

Fatjona Pelaj
Barcelona refuzoi një ofertë të lartë nga Man Utd për Fermin Lopez

Barcelona refuzoi një ofertë të lartë nga Man Utd për Fermin Lopez

Ndërkombëtare
Sipërfaqja pyjore e Shqipërisë ka rritjen më të ulët në Ballkan

Sipërfaqja pyjore e Shqipërisë ka rritjen më të ulët në Ballkan

Shqipëri
Oferta e Newcastle u refuzua, por edhe tre skuadra të tjera angleze e duan Ferran Torresin

Oferta e Newcastle u refuzua, por edhe tre skuadra të tjera angleze e duan Ferran Torresin

La Liga
“25 vjet liri” – Komuna e Kamenicës sot feston Ditën e Çlirimit me një manifestim madhështor

“25 vjet liri” – Komuna e Kamenicës sot feston Ditën e Çlirimit me një manifestim madhështor

Kamenica
Zhduket një burrë në Pejë, prokuroria dhe policia nisin hetimet

Zhduket një burrë në Pejë, prokuroria dhe policia nisin hetimet

Kronika e Zezë
Policia konfiskon armë dhe municion në Pejë

Policia konfiskon armë dhe municion në Pejë

Kronika e Zezë
Rrahje në një kafiteri në Lipjan, arrestohen gjashtë persona

Rrahje në një kafiteri në Lipjan, arrestohen gjashtë persona

Kronika e Zezë
Gjuajtën me armë zjarri – tre të arrestuar në Prishtinë

Gjuajtën me armë zjarri – tre të arrestuar në Prishtinë

Kronika e Zezë
Memorandumi i Parisit: Anijet shqiptare dalin nga lista e zezë, pa risk të lartë lundrimor

Memorandumi i Parisit: Anijet shqiptare dalin nga lista e zezë, pa risk të lartë lundrimor

Shqipëri
Nga ‘Harry Potter’ në ‘Broadway’: Daniel Radcliffe fiton ‘Tony’-n e tij të parë

Nga ‘Harry Potter’ në ‘Broadway’: Daniel Radcliffe fiton ‘Tony’-n e tij të parë

TV / Film
Milloshoski: LSDM dhe BDI kanë lënë një buxhet me një nivel shumë të ulët

Milloshoski: LSDM dhe BDI kanë lënë një buxhet me një nivel shumë të ulët

Politikë
Peja përballet me mungesë të ujit të pijshëm, shkak keqpërdorimet dhe rritja e temperaturave

Peja përballet me mungesë të ujit të pijshëm, shkak keqpërdorimet dhe rritja e temperaturave

Ekonomi
Samiti i Paqes për Ukrainën, Osmani thotë se ishte për t’i treguar botës rrëfimin e popullit të Kosovës dhe përkushtimin për paqe

Samiti i Paqes për Ukrainën, Osmani thotë se ishte për t’i treguar botës rrëfimin e popullit të Kosovës dhe përkushtimin për paqe

Kosovë
Neuer nuk e mendon tërheqjen nga Kombëtarja: Ende ndihem i rëndësishëm

Neuer nuk e mendon tërheqjen nga Kombëtarja: Ende ndihem i rëndësishëm

Ndërkombëtare
KILROY ISHTE KËTU

KILROY ISHTE KËTU

Poezi
Shefi i NATO-s: Kina duhet të paguajë për mbështetjen e luftës së Putinit

Shefi i NATO-s: Kina duhet të paguajë për mbështetjen e luftës së Putinit

Evropa
Nga Franca në Amerikë, e djathta ekstreme është në marshim

Nga Franca në Amerikë, e djathta ekstreme është në marshim

Gideon Rachman
Klubi nga Arabia Saudite po përgatit një mega ofertë për Leaon

Klubi nga Arabia Saudite po përgatit një mega ofertë për Leaon

Ndërkombëtare
Festivali i çiklizmit Bike Fest Prizren 2024 me shumë aktivitete në edicionin e parë

Festivali i çiklizmit Bike Fest Prizren 2024 me shumë aktivitete në edicionin e parë

Gjëra për të bërë
Mickoski sot pritet të dorëzojë në Kuvend propozimin për përbërjen e re të qeverisë

Mickoski sot pritet të dorëzojë në Kuvend propozimin për përbërjen e re të qeverisë

Politikë
U largua nga Sevilla, tre klubet ku Ramos mund ta vazhdoj karrierën

U largua nga Sevilla, tre klubet ku Ramos mund ta vazhdoj karrierën

La Liga
“Art Skena Egjiptiane” festivali promovues i kulturës dhe i identitetit të komunitetit egjiptian

“Art Skena Egjiptiane” festivali promovues i kulturës dhe i identitetit të komunitetit egjiptian

Diana Mulaj
Aktori i “Lord of the Rings” pëson një incident në skenë – rrëzohet gjatë performancës

Aktori i “Lord of the Rings” pëson një incident në skenë – rrëzohet gjatë performancës

Yjet
Mbappe me kërkesë interesante për fansat, pasi theu hundën

Mbappe me kërkesë interesante për fansat, pasi theu hundën

Përfaqësueset
Një 45-vjeçare dyshohet se është vetëvrarë mëngjesin e sotëm në Prizren

Një 45-vjeçare dyshohet se është vetëvrarë mëngjesin e sotëm në Prizren

Kronika e Zezë
Sulme me dronë kamikaz në qytetin rus, rezervuarët e naftës përfshihen nga zjarri

Sulme me dronë kamikaz në qytetin rus, rezervuarët e naftës përfshihen nga zjarri

Evropa
Boston Celtics janë kampionët e ri në NBA, bëhen skuadra me më së shumti tituj

Boston Celtics janë kampionët e ri në NBA, bëhen skuadra me më së shumti tituj

NBA
Buçkovski: Me Marrëveshjen e Ohrit u bëmë shembull pozitiv për ndërtimin e një shoqërie multietnike

Buçkovski: Me Marrëveshjen e Ohrit u bëmë shembull pozitiv për ndërtimin e një shoqërie multietnike

Politikë
Sot zhvillohen vetëm dy ndeshje të grupeve në Euro 2024

Sot zhvillohen vetëm dy ndeshje të grupeve në Euro 2024

Përfaqësueset
Pyetet për Mbappen, Kaderi: Nuk kuptoj shumë në futboll, e kam futbollistin tim

Pyetet për Mbappen, Kaderi: Nuk kuptoj shumë në futboll, e kam futbollistin tim

Yjet
Pasojat që do i vuajë Mbappe pas lëndimit aspak të lehtë që pësoi ndaj Austrisë

Pasojat që do i vuajë Mbappe pas lëndimit aspak të lehtë që pësoi ndaj Austrisë

Përfaqësueset
Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia e Veriut
Reagon Ministria e Brendshme britanike pas vendimit për Berishën: Non grata u shpall me prova

Reagon Ministria e Brendshme britanike pas vendimit për Berishën: Non grata u shpall me prova

Shqipëri
Në Ditën e Çlirimit të Skenderajt vendoset skulptura e Leutrim Ahmetit, shtatëvjeçarit që u vra gjatë luftës nga forcat serbe

Në Ditën e Çlirimit të Skenderajt vendoset skulptura e Leutrim Ahmetit, shtatëvjeçarit që u vra gjatë luftës nga forcat serbe

Kosovë
E zhgënjyer nga Jul Deda, Egla: U rrëzova në prapaskenë dhe nuk më ka telefonuar

E zhgënjyer nga Jul Deda, Egla: U rrëzova në prapaskenë dhe nuk më ka telefonuar

Yjet
“Kam informacione se do të rekomandohet heqja e masave ndaj Kosovës”, “nuk duhet spekuluar” – çka tha zëvendëskryeministri Bislimi e çka BE-ja?

“Kam informacione se do të rekomandohet heqja e masave ndaj Kosovës”, “nuk duhet spekuluar” – çka tha zëvendëskryeministri Bislimi e çka BE-ja?

Kosovë
Parashikimi i motit në Shqipëri

Parashikimi i motit në Shqipëri

Shqipëri
Mot i nxehtë, temperaturat deri në 32 gradë

Mot i nxehtë, temperaturat deri në 32 gradë

Kosovë
Supë e ftohtë që nuk duhet ta zieni dhe vërtet është freskuese

Supë e ftohtë që nuk duhet ta zieni dhe vërtet është freskuese

Supa