LAJMI I FUNDIT:
Haradinaj thirrje Kurtit e Osmanit: Pranoni sugjerimet e SHBA-së, beteja me Serbinë fitohet vetëm të koordinuar me aleatët

Haradinaj thirrje Kurtit e Osmanit: Pranoni sugjerimet e SHBA-së, beteja me Serbinë fitohet vetëm të koordinuar me aleatët

Kosovë

Të fundit

Rama u përgjigjet atyre që po e kritikojnë për draft-Statutin e Asociacionit

Rama u përgjigjet atyre që po e kritikojnë për draft-Statutin e Asociacionit

Kosovë
Qeveria: Nga Shqipëria zyrtare presim mbështetje, ndërmjetësues kemi shumë

Qeveria: Nga Shqipëria zyrtare presim mbështetje, ndërmjetësues kemi shumë

Kosovë
Para mbajtjes së zgjedhjeve të reja në veri, Vuçiq kërkon autonomi më të madhe për serbët atje

Para mbajtjes së zgjedhjeve të reja në veri, Vuçiq kërkon autonomi më të madhe për serbët atje

Kosovë
Vetaksident në autostradën “Ibrahim Rugova”, lëndohet shoferja e veturës

Vetaksident në autostradën “Ibrahim Rugova”, lëndohet shoferja e veturës

Kronika e Zezë
Moszbatimi i Marrëveshjes për normalizim anulon konferencën e donatorëve për Kosovën dhe Serbinë

Moszbatimi i Marrëveshjes për normalizim anulon konferencën e donatorëve për Kosovën dhe Serbinë

Kosovë
Ish-zyrtari i lartë në Komisionin Evropian, Mirel: Kosova të dëgjojë kërkesat e aleatëve – ta formojë Asociacionin

Ish-zyrtari i lartë në Komisionin Evropian, Mirel: Kosova të dëgjojë kërkesat e aleatëve – ta formojë Asociacionin

Kosovë
​Kosova më pak nxënës dhe studentë sesa një vit më parë, rritet interesimi për t’u shkolluar në sektorin privat

​Kosova më pak nxënës dhe studentë sesa një vit më parë, rritet interesimi për t’u shkolluar në sektorin privat

Arsim
BE e gatshme të organizojë takim ekspertësh për draft-statutin e Asociacionit

BE e gatshme të organizojë takim ekspertësh për draft-statutin e Asociacionit

Kosovë
Një muaj paraburgim avokatit në Prishtinë, ia mori 8 mijë euro klientit për t’i korruptuar gjyqtarët

Një muaj paraburgim avokatit në Prishtinë, ia mori 8 mijë euro klientit për t’i korruptuar gjyqtarët

Kosovë
Festimi i një dekade pune nga “Aksioni për Nëna dhe Fëmijë!”

Festimi i një dekade pune nga “Aksioni për Nëna dhe Fëmijë!”

Kosovë
Osmani në takim lamtumirës me shefin e EULEX-it, e dekoron me medaljen presidenciale

Osmani në takim lamtumirës me shefin e EULEX-it, e dekoron me medaljen presidenciale

Kosovë
Të dhënat e reja klinike të Vuse ilustrojnë ndikimin e dobishëm në shëndetin publik të reduktimit të dëmit të duhanit

Të dhënat e reja klinike të Vuse ilustrojnë ndikimin e dobishëm në shëndetin publik të reduktimit të dëmit të duhanit

Shëndetësi
Arrestohen dy persona në Kaçanik, ishin të dënuar me burgim për vjedhje

Arrestohen dy persona në Kaçanik, ishin të dënuar me burgim për vjedhje

Kronika e Zezë
KFOR-i duke ofruar siguri, serbët në protesta e kryetarët në punën e tyre – një ditë në Zveçan dhe Zubin Potok

KFOR-i duke ofruar siguri, serbët në protesta e kryetarët në punën e tyre – një ditë në Zveçan dhe Zubin Potok

Elfije Boletini
Snajperistët e FSK-së arrijnë rezultate të larta në garën në Turqi

Snajperistët e FSK-së arrijnë rezultate të larta në garën në Turqi

Kosovë
Haradinaj: Rreshtimi i NATO-s në krye me ShBA-të krah UÇK-së, është konfirmim i pastërtisë së luftës sonë çlirimtare

Haradinaj: Rreshtimi i NATO-s në krye me ShBA-të krah UÇK-së, është konfirmim i pastërtisë së luftës sonë çlirimtare

Kosovë
Përjashtimi i FSK-së nga “Defender 2023”, Hoti: Osmani nuk është deklaruar, i qëndron krahë pushtetit në shkatërrimin e marrëdhënieve me ShBA-në

Përjashtimi i FSK-së nga “Defender 2023”, Hoti: Osmani nuk është deklaruar, i qëndron krahë pushtetit në shkatërrimin e marrëdhënieve me ShBA-në

Kosovë
Valbonë Mehmeti shpallet “shkencëtare e vitit 2022”

Valbonë Mehmeti shpallet “shkencëtare e vitit 2022”

Kosovë
Kurti nga Kroacia: Në veri po merremi me ekstremistë të dhunshëm që admirojnë Millosheviqin e Putinin

Kurti nga Kroacia: Në veri po merremi me ekstremistë të dhunshëm që admirojnë Millosheviqin e Putinin

Kosovë
Krasniqi: Falë luftës së UÇK-së dhe ndihmës së NATO-s, Serbia kapitulloi në Kosovë më 9 qershor 1999

Krasniqi: Falë luftës së UÇK-së dhe ndihmës së NATO-s, Serbia kapitulloi në Kosovë më 9 qershor 1999

Kosovë
Kërkohet paraburgim për avokatin në Prishtinë i cili kërkoi 8 mijë euro nga një palë në procedurë

Kërkohet paraburgim për avokatin në Prishtinë i cili kërkoi 8 mijë euro nga një palë në procedurë

Drejtësi
Arrestohet i dyshuari në Prizren për posedim të narkotikëve dhe armës

Arrestohet i dyshuari në Prizren për posedim të narkotikëve dhe armës

Kronika e Zezë
Raportet Shqipëri – Serbi, Sinani: Do të duhej të ndikonin në përmirësimin e të drejtave të shqiptarëve në Luginë, e jo në përkeqësim

Raportet Shqipëri – Serbi, Sinani: Do të duhej të ndikonin në përmirësimin e të drejtave të shqiptarëve në Luginë, e jo në përkeqësim

Lugina