LAJMI I FUNDIT:

Të Fundit

Kaos në aeroportin e Budapestit: Tifozët e Romës sulmojnë gjyqtarin anglez Taylor, fluturojnë edhe karriget

Kaos në aeroportin e Budapestit: Tifozët e Romës sulmojnë gjyqtarin anglez Taylor, fluturojnë edhe karriget

Liga e Evropës
AccuWeather me parashikim të detajuar për verën – çfarë moti e pret Ballkanin?

AccuWeather me parashikim të detajuar për verën – çfarë moti e pret Ballkanin?

Ballkan
Quni: Rusia e përdor Serbinë për interesat e veta

Quni: Rusia e përdor Serbinë për interesat e veta

Kosovë
Transformimi jetësor i Geri Halliwell nga koha e saj në “Spice Girls”

Transformimi jetësor i Geri Halliwell nga koha e saj në “Spice Girls”

Yjet
Skuadrat e kualifikuara deri më tani në turneun e Dota 2 – Bali Major 2023

Skuadrat e kualifikuara deri më tani në turneun e Dota 2 – Bali Major 2023

eSports
Rusia ka humbur të paktën 60 mijë ushtarë në përpjekjet për të pushtuar Bakhmutin

Rusia ka humbur të paktën 60 mijë ushtarë në përpjekjet për të pushtuar Bakhmutin

Evropa
Përmirësohet gjendja e portierit të PSG-së, Sergio Rico

Përmirësohet gjendja e portierit të PSG-së, Sergio Rico

Ligue 1
Berisha për situatën në Kosovë: Një nga nxitësit ka qenë direkt Edi Rama

Berisha për situatën në Kosovë: Një nga nxitësit ka qenë direkt Edi Rama

Kosovë
Turneu i ri i Esports do t’i kthejë lojtarët në shoferë profesionistë garash

Turneu i ri i Esports do t’i kthejë lojtarët në shoferë profesionistë garash

eSports
Babai dhe fëmija po shijonin argëtimin mes veti – por, shikoni reagimin e vogëlushit kur u shfaq nëna

Babai dhe fëmija po shijonin argëtimin mes veti – por, shikoni reagimin e vogëlushit kur u shfaq nëna

Fun Lajme
Qeveria e RMV-së edhe këtë vit do të mbështet EMV-në që të mos rritet çmimi i energjisë elektrike

Qeveria e RMV-së edhe këtë vit do të mbështet EMV-në që të mos rritet çmimi i energjisë elektrike

Ekonomi
Rolls-Royce Cullinan Blue Shadow Edition është frymëzuar nga hapësira

Rolls-Royce Cullinan Blue Shadow Edition është frymëzuar nga hapësira

Auto Lajme
Berisha tha se shefja e SHISH-it ishte në Beograd, Rama: Hedh një budalla një gur në lumë…

Berisha tha se shefja e SHISH-it ishte në Beograd, Rama: Hedh një budalla një gur në lumë…

Shqipëri
Zelensky mori mbështetje të fuqishme për furnizimin me aeroplanë luftarakë

Zelensky mori mbështetje të fuqishme për furnizimin me aeroplanë luftarakë

Evropa
Egnatia mposht Tiranën dhe fiton për herë të parë Kupën e Shqipërisë

Egnatia mposht Tiranën dhe fiton për herë të parë Kupën e Shqipërisë

Superliga
Kurti flet me zyrtarin e Shtëpisë së Bardhë dhe tre senatorë amerikanë, thotë të ndalet dhuna e grupeve të mbështetura nga Beogradi

Kurti flet me zyrtarin e Shtëpisë së Bardhë dhe tre senatorë amerikanë, thotë të ndalet dhuna e grupeve të mbështetura nga Beogradi

Kosovë
Trazirat në veri, Rama: Kurti e Osmani nuk kërkuan të konsultohen me mua – nuk jam baba i Kosovës

Trazirat në veri, Rama: Kurti e Osmani nuk kërkuan të konsultohen me mua – nuk jam baba i Kosovës

Kosovë
Aliu: Me ligjin e ri do të rregullohet liria e shprehjes në media

Aliu: Me ligjin e ri do të rregullohet liria e shprehjes në media

Politikë
Apple mohon pretendimet e rusëve për spiunazh

Apple mohon pretendimet e rusëve për spiunazh

Mobile
“Jam i lumtur këtu, dua të vazhdoj” – Ronaldo i premton besnikëri Al Nassrit

“Jam i lumtur këtu, dua të vazhdoj” – Ronaldo i premton besnikëri Al Nassrit

Ndërkombëtare
Nuk mund të besonte se po bëhet baba, Al Pacino kërkoi nga e dashura 29 vjeçare të bënte një test të atësisë

Nuk mund të besonte se po bëhet baba, Al Pacino kërkoi nga e dashura 29 vjeçare të bënte një test të atësisë

Po Flitet
Apeli lë në fuqi dënimin prej 25 vite burgim për vrasjen në AKI, pala e dëmtuar do t’i kërkojë 1 milion euro dëmshpërblim

Apeli lë në fuqi dënimin prej 25 vite burgim për vrasjen në AKI, pala e dëmtuar do t’i kërkojë 1 milion euro dëmshpërblim

Drejtësi
Borrell paraqet tri kërkesa për tejkalimin e krizës në veri, ‘dështimi i tyre do të ketë pasoja të rënda’

Borrell paraqet tri kërkesa për tejkalimin e krizës në veri, ‘dështimi i tyre do të ketë pasoja të rënda’

Kosovë
Besimi: Jemi në negociata me një bankë shtetërore amerikane për financimin e projektit të “Bechtel and Enka”

Besimi: Jemi në negociata me një bankë shtetërore amerikane për financimin e projektit të “Bechtel and Enka”

Ekonomi