LAJMI I FUNDIT:

Këshilla mjekësore

Ndjeni marramendje? Këtu janë arsyet e mundshme pse bota rrotullohet rreth teje

Ndjeni marramendje? Këtu janë arsyet e mundshme pse bota rrotullohet rreth teje

Këshilla mjekësore
Mungesa e këtyre vitaminave bën që ju ta ndjeni të ftohtin më shumë

Mungesa e këtyre vitaminave bën që ju ta ndjeni të ftohtin më shumë

Këshilla mjekësore
Si duket operacioni i kataraktit: Gjithçka që keni dashur të dini për këtë procedurë

Si duket operacioni i kataraktit: Gjithçka që keni dashur të dini për këtë procedurë

Këshilla mjekësore
Dhimbje koke, strabizëm: Sa duhet të lejohen fëmijët të shikojnë televizor nga 0 muaj deri në 7 vjeç?

Dhimbje koke, strabizëm: Sa duhet të lejohen fëmijët të shikojnë televizor nga 0 muaj deri në 7 vjeç?

Këshilla mjekësore
Të gjithë mendojnë se Alzheimeri është një sëmundje e të rriturve: Këto simptoma të demencës së fëmijëve shoqërojnë dy çrregullime

Të gjithë mendojnë se Alzheimeri është një sëmundje e të rriturve: Këto simptoma të demencës së fëmijëve shoqërojnë dy çrregullime

Këshilla mjekësore
Sa alkool guxoni të pini nëse dëshironi të kaloni alko-testin

Sa alkool guxoni të pini nëse dëshironi të kaloni alko-testin

Këshilla mjekësore
Qepa mund të jetë përbërësi i cili po jua shkakton fryrjen e barkut

Qepa mund të jetë përbërësi i cili po jua shkakton fryrjen e barkut

Këshilla mjekësore
Dr. Kryeziu diskuton impaktin e trombofilisë te gratë shtatzëna

Dr. Kryeziu diskuton impaktin e trombofilisë te gratë shtatzëna

Elita Plus
Kur trupi ‘qan’ për ndihmë: Shtatë shenjat që tregojnë sasi të tepërt të hekurit në gjak

Kur trupi ‘qan’ për ndihmë: Shtatë shenjat që tregojnë sasi të tepërt të hekurit në gjak

Këshilla mjekësore
Çfarë është sepsa, si shfaqet dhe cilat janë simptomat e hershme të saj

Çfarë është sepsa, si shfaqet dhe cilat janë simptomat e hershme të saj

Këshilla mjekësore
Dhimbja në këto tri vende mund të jetë shenjë e kolesterinës së lartë! Pothuajse të gjithë mendojnë se kjo gjë është “normale”

Dhimbja në këto tri vende mund të jetë shenjë e kolesterinës së lartë! Pothuajse të gjithë mendojnë se kjo gjë është “normale”

Këshilla mjekësore
Nëse keni dhimbje të fytit, kontrolloni fillimisht nëse keni temperaturë

Nëse keni dhimbje të fytit, kontrolloni fillimisht nëse keni temperaturë

Këshilla mjekësore
Suplementet që nuk duhet të merrni nëse keni diabet

Suplementet që nuk duhet të merrni nëse keni diabet

Këshilla mjekësore
Çfarë është hemipareza, pse shfaqet dhe a mund të parandalohet

Çfarë është hemipareza, pse shfaqet dhe a mund të parandalohet

Këshilla mjekësore
Ekspertët kanë zbuluar një lidhje mes kruajtjes së hundës dhe një sëmundjeje të pashërueshme

Ekspertët kanë zbuluar një lidhje mes kruajtjes së hundës dhe një sëmundjeje të pashërueshme

Këshilla mjekësore
Si të komunikoni me një person që ka demencë

Si të komunikoni me një person që ka demencë

Këshilla mjekësore
Fëmijët dhe inkontinenca – si të kuptojmë dhe trajtojmë problemin

Fëmijët dhe inkontinenca – si të kuptojmë dhe trajtojmë problemin

Elita Plus
Neutrofilet – çfarë do të thotë kur ato janë të larta dhe çfarë kur janë të ulëta në një analizë gjaku

Neutrofilet – çfarë do të thotë kur ato janë të larta dhe çfarë kur janë të ulëta në një analizë gjaku

Këshilla mjekësore
Ushtrimi që redukton rrezikun e sëmundjeve të zemrës deri në 20 për qind

Ushtrimi që redukton rrezikun e sëmundjeve të zemrës deri në 20 për qind

Këshilla mjekësore
A ndikon vërtet magnezi në cilësinë e gjumit?

A ndikon vërtet magnezi në cilësinë e gjumit?

Këshilla mjekësore
Ndihma e parë kur prekeni nga herpesi: Këshilla e dermatologut se si të përshpejtoni shërimin

Ndihma e parë kur prekeni nga herpesi: Këshilla e dermatologut se si të përshpejtoni shërimin

Këshilla mjekësore
Është një mendim i gabuar që duhet të pini çaj të nxehtë në dimër dhe kur keni dhimbje të fytit

Është një mendim i gabuar që duhet të pini çaj të nxehtë në dimër dhe kur keni dhimbje të fytit

Këshilla mjekësore
Nëse shpesh keni shije të hidhët apo të thartë në gojë – ndoshta është fjala për llojin më të rrezikshëm të kancerit

Nëse shpesh keni shije të hidhët apo të thartë në gojë – ndoshta është fjala për llojin më të rrezikshëm të kancerit

Këshilla mjekësore
Netët më të gjata dhe ditët më të shkurtra dhe të ftohta, si të mposhtni melankolinë e dimrit

Netët më të gjata dhe ditët më të shkurtra dhe të ftohta, si të mposhtni melankolinë e dimrit

Këshilla mjekësore