LAJMI I FUNDIT:
Pogaçet arabe Fataer: Ushqim i shijshëm me djathë dhe kaçkavall!

Pogaçet arabe Fataer: Ushqim i shijshëm me djathë dhe kaçkavall!

Kuzhina e huaj
Omëletë sipas recetës së shefit më të famshëm kanë një shije të papërshkrueshme!

Omëletë sipas recetës së shefit më të famshëm kanë një shije të papërshkrueshme!

Oreksndjellëse
Kifle me arra: Recetë e cila bartet nga gjenerata në gjeneratë!

Kifle me arra: Recetë e cila bartet nga gjenerata në gjeneratë!

Kuzhina tradicionale
Recetë italiane: Kështu gatuhet pica Calzone klasike!

Recetë italiane: Kështu gatuhet pica Calzone klasike!

Pica
Kërpudha të mbushura kreshmore: Racion interesant, i shijshëm dhe i lehtë!

Kërpudha të mbushura kreshmore: Racion interesant, i shijshëm dhe i lehtë!

Në çdo kohë
Këtë gatesë me përbërësit më të mirë mund ta merrni në punë, ose fëmija juaj në shkollë

Këtë gatesë me përbërësit më të mirë mund ta merrni në punë, ose fëmija juaj në shkollë

Oreksndjellëse
Çorbë me mish viçi: Për forcim të imunitetit të fëmijës

Çorbë me mish viçi: Për forcim të imunitetit të fëmijës

Për fëmijë
Rizoto me spinaq: Një pjatë e shkëlqyer dhe e shijshme pa mish, me shije fenomenale

Rizoto me spinaq: Një pjatë e shkëlqyer dhe e shijshme pa mish, me shije fenomenale

Pjata kryesore
Mishi i pulës me spinaq i bërë në role

Mishi i pulës me spinaq i bërë në role

Pjata kryesore
Palëpeta me puding, veçanërisht të parezistueshme

Palëpeta me puding, veçanërisht të parezistueshme

Oreksndjellëse
Sarma sulltani me mish nga petë të gatshme

Sarma sulltani me mish nga petë të gatshme

Kuzhina e huaj
Çorba shtëpiake nga mishi i pulës sipas recetës së gjysheve tona

Çorba shtëpiake nga mishi i pulës sipas recetës së gjysheve tona

Kuzhina tradicionale
Qoftere nga fasulja: Ushqim i shijshëm për fillestarët

Qoftere nga fasulja: Ushqim i shijshëm për fillestarët

Pjata kryesore
Kuzhinier për njëvjeçarët: Simite nga pureja e patateve

Kuzhinier për njëvjeçarët: Simite nga pureja e patateve

Për fëmijë
Mini-kopja e sarmasë: Qoftja kërcëlluese nga lakra dhe mishi i bluar!

Mini-kopja e sarmasë: Qoftja kërcëlluese nga lakra dhe mishi i bluar!

Oreksndjellëse
Gatuani picën në mikrovalë – madje për më pak se dy minuta

Gatuani picën në mikrovalë – madje për më pak se dy minuta

Pica
Kaçamak me kërpudha: Përgatitet për 20 minuta, është shumë i shëndetshëm dhe shumë i shijshëm!

Kaçamak me kërpudha: Përgatitet për 20 minuta, është shumë i shëndetshëm dhe shumë i shijshëm!

Pjata kryesore
Qofte të pjekura në oriz

Qofte të pjekura në oriz

Pjata kryesore
Bukë greke me ullinj: Shije ekzotike e cila kurrë nuk harrohet!

Bukë greke me ullinj: Shije ekzotike e cila kurrë nuk harrohet!

Kuzhina e huaj
A keni provuar mish rose me portokall? Me këtë specialitet tavolina juaj do të duket e mrekullueshme!

A keni provuar mish rose me portokall? Me këtë specialitet tavolina juaj do të duket e mrekullueshme!

Pjata speciale
Qofte e madhe e mbushur

Qofte e madhe e mbushur

Oreksndjellëse
Gjel deti i mbushur, çfarë nuk duhet harruar për recetën tradicionale të Vitit të Ri

Gjel deti i mbushur, çfarë nuk duhet harruar për recetën tradicionale të Vitit të Ri

Pjata speciale
Bërxolla të Vitit të Ri

Bërxolla të Vitit të Ri

Pjata speciale
Lazanje me mish pule dhe hudhra: Ushqim që jep forcë ditëve të dimrit!

Lazanje me mish pule dhe hudhra: Ushqim që jep forcë ditëve të dimrit!

Pjata kryesore