LAJMI I FUNDIT:

Muzikë

Revista prestigjioze “Rolling Stone” e rendit albumin e Bebe Rexhës si një nga 100 albumet më të mira të vitit

Revista prestigjioze “Rolling Stone” e rendit albumin e Bebe Rexhës si një nga 100 albumet më të mira të vitit

Muzikë
Drake befason sërish shqiptarët – pasi përmendi Prishtinën, tani shfaqet me flamurin kuq e zi në videoklipin e “Polar Opposites”

Drake befason sërish shqiptarët – pasi përmendi Prishtinën, tani shfaqet me flamurin kuq e zi në videoklipin e “Polar Opposites”

Muzikë
Gold AG dhe Gjin Dona sjellin këngën e re “Mirdita”

Gold AG dhe Gjin Dona sjellin këngën e re “Mirdita”

Muzikë
Hiti “Mora fjalë” vjen më ndryshe nga Durim Rrahmani

Hiti “Mora fjalë” vjen më ndryshe nga Durim Rrahmani

Muzikë
Ronela Hajati paralajmëron këngën e re “Jeta kriminale”, publikohet më 30 nëntor

Ronela Hajati paralajmëron këngën e re “Jeta kriminale”, publikohet më 30 nëntor

Muzikë
Dafina Zeqiri mahnit me vokalin teksa këndon ‘live’ në darkën e organizuar nga presidentja Osmani

Dafina Zeqiri mahnit me vokalin teksa këndon ‘live’ në darkën e organizuar nga presidentja Osmani

Muzikë
Ana dhe Arta Kabashi publikojnë duetin “Jena shqipe”

Ana dhe Arta Kabashi publikojnë duetin “Jena shqipe”

Muzikë
Publikohet “Legendary” nga Capital T dhe MC Kresha

Publikohet “Legendary” nga Capital T dhe MC Kresha

Muzikë
“Legendary” publikohet sonte nga Capital T dhe MC Kresha

“Legendary” publikohet sonte nga Capital T dhe MC Kresha

Muzikë
Albina Kelmendi publikon këngën e re “N’ball të Arbërit”

Albina Kelmendi publikon këngën e re “N’ball të Arbërit”

Muzikë
“Jena Shqipe” publikohet të martën nga Ana dhe Arta Kabashi

“Jena Shqipe” publikohet të martën nga Ana dhe Arta Kabashi

Muzikë
“Pse po rren”, kënga më e re nga Timo

“Pse po rren”, kënga më e re nga Timo

Muzikë
Olsi Bylyku dhe Eugena Aliu sjellin këngën e re “Duru”

Olsi Bylyku dhe Eugena Aliu sjellin këngën e re “Duru”

Muzikë
Komuna e Prishtinës reagon ndaj raportimeve se salla e Pallatit të Rinisë u kthye sërish në parking: Është e artistëve, do të vazhdojmë me koncerte

Komuna e Prishtinës reagon ndaj raportimeve se salla e Pallatit të Rinisë u kthye sërish në parking: Është e artistëve, do të vazhdojmë me koncerte

Muzikë
UNUM Festival shpalosi valën e parë të artistëve për edicionin e pestë

UNUM Festival shpalosi valën e parë të artistëve për edicionin e pestë

Muzikë
Kida rikthehet me këngën e re “Vaj”

Kida rikthehet me këngën e re “Vaj”

Muzikë
Nuk do të marrë pjesë në një koncert në Gjermani, Melinda Ademi bën thirrje: Mos e shfrytëzoni imazhin tim

Nuk do të marrë pjesë në një koncert në Gjermani, Melinda Ademi bën thirrje: Mos e shfrytëzoni imazhin tim

Muzikë
Skerdi publikon këngën e re “Kopja jem”

Skerdi publikon këngën e re “Kopja jem”

Muzikë
Albana prezanton këngën e re “Feel Free” – çlirimi i trupit dhe mendjes përmes melodisë

Albana prezanton këngën e re “Feel Free” – çlirimi i trupit dhe mendjes përmes melodisë

Muzikë
Nga lajmi se do të bëhet baba e deri te gjinia e foshnjës – Luiz Ejlli i përmbledh të gjitha në këngën e re “Frymë”

Nga lajmi se do të bëhet baba e deri te gjinia e foshnjës – Luiz Ejlli i përmbledh të gjitha në këngën e re “Frymë”

Muzikë
Dafina Zeqiri shfaqet në studio me Afrim Muqiqin, nxisin dyshimet për një bashkëpunim?

Dafina Zeqiri shfaqet në studio me Afrim Muqiqin, nxisin dyshimet për një bashkëpunim?

Muzikë
Për herë të parë në Kosovë vjen ndeshja freestyle battle – “Red Bull Palim Fjalësh”

Për herë të parë në Kosovë vjen ndeshja freestyle battle – “Red Bull Palim Fjalësh”

Muzikë
Kida të enjten në mesnatë sjell këngën e re “Vaj”

Kida të enjten në mesnatë sjell këngën e re “Vaj”

Muzikë
Bebe Rexha me performancë mahnitëse në Billboard Music Awards, shpërblehet edhe me çmim

Bebe Rexha me performancë mahnitëse në Billboard Music Awards, shpërblehet edhe me çmim

Muzikë