LAJMI I FUNDIT:

Lojëra

Valve prezanton Counter-Strike 2

Valve prezanton Counter-Strike 2

Lojëra
PlayStation i shtyn kufijtë, tani e tutje në tastierë edhe Discord

PlayStation i shtyn kufijtë, tani e tutje në tastierë edhe Discord

Lojëra
“Sons of the Forest”, video-loja që shiti dy milionë kopje në vetëm një ditë

“Sons of the Forest”, video-loja që shiti dy milionë kopje në vetëm një ditë

Lojëra
Po vjen një video-lojë e re Pokemon – në vend që t’i ndiqni ‘krijesat’, tani duhet të flini

Po vjen një video-lojë e re Pokemon – në vend që t’i ndiqni ‘krijesat’, tani duhet të flini

Lojëra
Zgjidhet problemi me furnizimin: Rritet prodhimi i konzollave PlayStation 5

Zgjidhet problemi me furnizimin: Rritet prodhimi i konzollave PlayStation 5

Lojëra
Call of Duty: Warzone po vjen në iOS

Call of Duty: Warzone po vjen në iOS

Lojëra
Beta e hapur e video-lojës Diablo IV fillon nga muaji i ardhshëm

Beta e hapur e video-lojës Diablo IV fillon nga muaji i ardhshëm

Lojëra
Cyberpunk 2077 tani ka DLSS 3 për të rritur shpejtësinë e kornizave

Cyberpunk 2077 tani ka DLSS 3 për të rritur shpejtësinë e kornizave

Lojëra
Loja më e fundit e garave “Forza Motorsport” do të lansohet këtë vit

Loja më e fundit e garave “Forza Motorsport” do të lansohet këtë vit

Lojëra
Video-loja legjendare për PC, sërish është hit

Video-loja legjendare për PC, sërish është hit

Lojëra
Gran Turismo 7 ishte ishte një nga lojërat më të shkarkuara në PlayStation 5 për vitin 2022

Gran Turismo 7 ishte ishte një nga lojërat më të shkarkuara në PlayStation 5 për vitin 2022

Lojëra
“Joysticku” i ardhëm i PlayStation i dedikuar për personat me invaliditet

“Joysticku” i ardhëm i PlayStation i dedikuar për personat me invaliditet

Lojëra
“Pishpiriku”, një nga videolojërat më të përhapura në botë

“Pishpiriku”, një nga videolojërat më të përhapura në botë

Lojëra
Steam tejkalon shifrën e 10 milionë lojtarëve të njëkohshëm në lojërat e tyre gjatë fundjavës, duke thyer rekordin e saj

Steam tejkalon shifrën e 10 milionë lojtarëve të njëkohshëm në lojërat e tyre gjatë fundjavës, duke thyer rekordin e saj

Lojëra
Videolojërat që shënuan vitin 2022

Videolojërat që shënuan vitin 2022

Lojëra
Këto janë video-lojërat dhe ngjarjet EA Sports që shënuan vitin 2022

Këto janë video-lojërat dhe ngjarjet EA Sports që shënuan vitin 2022

Lojëra
Shikoni si përballen në një video-lojë “Messi dhe Mbappe”

Shikoni si përballen në një video-lojë “Messi dhe Mbappe”

Lojëra
Japonia po përballet me problemin e varësisë nga video-lojërat

Japonia po përballet me problemin e varësisë nga video-lojërat

Lojëra
Garazh virtual Gran Turismo 7 pasurohet me pesë vetura të reja

Garazh virtual Gran Turismo 7 pasurohet me pesë vetura të reja

Lojëra
Koleksionuesi më i madh në botë i videolojërave – posedon 24.268 sosh me vlerë prej 2.1 milionë dollarëve

Koleksionuesi më i madh në botë i videolojërave – posedon 24.268 sosh me vlerë prej 2.1 milionë dollarëve

Lojëra
Video-loja popullore Hades do të ketë një vazhdim vitin e ardhshëm

Video-loja popullore Hades do të ketë një vazhdim vitin e ardhshëm

Lojëra
Video-loja e famshme Returnal arrin edhe te kompjuterët – do t’ju duhen 32 GB RAM për të nxjerrë maksimumin e saj

Video-loja e famshme Returnal arrin edhe te kompjuterët – do t’ju duhen 32 GB RAM për të nxjerrë maksimumin e saj

Lojëra
Bolidi Audi arriti në video-lojën e Formula 1

Bolidi Audi arriti në video-lojën e Formula 1

Lojëra
Microsoft ka arritur një marrëveshje dhjetëvjeçare me Nintendo për lojën Call of Duty

Microsoft ka arritur një marrëveshje dhjetëvjeçare me Nintendo për lojën Call of Duty

Lojëra