LAJMI I FUNDIT:
Pavarësisht kritikave ndaj tij, Akio Toyoda është rizgjedhur si kryetar i Toyota-s

Pavarësisht kritikave ndaj tij, Akio Toyoda është rizgjedhur si kryetar i Toyota-s

Auto Lajme

Të fundit

Gjermania ndërmjetëson një marrëveshje për të zbutur tarifat e makinave BE-Kinë

Gjermania ndërmjetëson një marrëveshje për të zbutur tarifat e makinave BE-Kinë

Auto Lajme
Fiat ‘godet’ qeverinë italiane me videon e re

Fiat ‘godet’ qeverinë italiane me videon e re

Auto Lajme
Me këtë truk të thjeshtë, ju mund të rrisni ndjeshëm fuqinë e motorit të veturës

Me këtë truk të thjeshtë, ju mund të rrisni ndjeshëm fuqinë e motorit të veturës

Auto Lajme
Honda dhe Mitsubishi krijojnë “një sipërmarrje të përbashkët për veturat e lektrike”

Honda dhe Mitsubishi krijojnë “një sipërmarrje të përbashkët për veturat e lektrike”

Auto Lajme
Corvette e vitit 1962 duket si e re pas pastrimit të saj të parë në 30 vjet

Corvette e vitit 1962 duket si e re pas pastrimit të saj të parë në 30 vjet

Auto Lajme
Veturat e Fast and Furious në të vërtetë nuk ishin aq të shpejta

Veturat e Fast and Furious në të vërtetë nuk ishin aq të shpejta

Auto Lajme
Toyota dëshiron të prodhojë më shumë vetura sportive, por thotë se nuk ia del dot vetëm

Toyota dëshiron të prodhojë më shumë vetura sportive, por thotë se nuk ia del dot vetëm

Auto Lajme
Pas 17 vitesh, R35 Nissan GT-R po ndalon prodhimin

Pas 17 vitesh, R35 Nissan GT-R po ndalon prodhimin

Auto Lajme
Garë midis Honda dhe Hyundai

Garë midis Honda dhe Hyundai

Auto Lajme
Ishte dhe mbetet Opeli më tërheqës, prodhimi i Calibra u anulua për shkak të një detaji

Ishte dhe mbetet Opeli më tërheqës, prodhimi i Calibra u anulua për shkak të një detaji

Auto Lajme
Golf festoi 50 vjetorin e prodhimit, një punëtor ka punuar në montimin e të 8 gjeneratave

Golf festoi 50 vjetorin e prodhimit, një punëtor ka punuar në montimin e të 8 gjeneratave

Auto Lajme
Jaguar F-Type i fundit ndonjëherë

Jaguar F-Type i fundit ndonjëherë

Auto Lajme
Corvette tani ka një shef të ri

Corvette tani ka një shef të ri

Auto Lajme
Honda ka një zgjidhje për zhurmën e rrotave

Honda ka një zgjidhje për zhurmën e rrotave

Auto Lajme
Ferrari po e largon funksionin e navigimit nga veturat e tij

Ferrari po e largon funksionin e navigimit nga veturat e tij

Auto Lajme
Volkswagen Jetta GLI i ri debuton këtë muaj

Volkswagen Jetta GLI i ri debuton këtë muaj

Auto Lajme
Investitorët mbështesin marrëveshjen 56 miliardë dollarëshe të Muskut – kompania pritet të zhvendoset në Teksas

Investitorët mbështesin marrëveshjen 56 miliardë dollarëshe të Muskut – kompania pritet të zhvendoset në Teksas

Auto Lajme
A e dini pse këto targa u shitën për 1.68 milion dollarë?

A e dini pse këto targa u shitën për 1.68 milion dollarë?

Auto Lajme
Çfarë konsiderohet një veturë klasike?

Çfarë konsiderohet një veturë klasike?

Auto Lajme
Aspark SP600 arrin një shpejtësi maksimale prej 438 km/h, duke mposhtur kështu rekordin e bishës kroate

Aspark SP600 arrin një shpejtësi maksimale prej 438 km/h, duke mposhtur kështu rekordin e bishës kroate

Auto Lajme
Ai u ul në një kuadrat, më pas u përplas direkt në një pemë – kamera regjistroi gjithçka, por historia nuk mbaron me kaq

Ai u ul në një kuadrat, më pas u përplas direkt në një pemë – kamera regjistroi gjithçka, por historia nuk mbaron me kaq

Auto Fun
Musk thotë se aksionerët e Tesla-s po votojnë pro paketës 56 miliardë dollarëshe – a po zhvendoset kompania?

Musk thotë se aksionerët e Tesla-s po votojnë pro paketës 56 miliardë dollarëshe – a po zhvendoset kompania?

Auto Lajme
Më shumë kuaj/fuqi, më shumë aksidente: A lidhet fuqia e veturës me rritje të aksidenteve?

Më shumë kuaj/fuqi, më shumë aksidente: A lidhet fuqia e veturës me rritje të aksidenteve?

Auto Lajme