LAJMI I FUNDIT:
Ju ka mbaruar bateria e telekomandës – si ta zhbllokoni dhe ndizni automjetin?!

Ju ka mbaruar bateria e telekomandës – si ta zhbllokoni dhe ndizni automjetin?!

Auto Lajme
Ish-drejtori i Volkswagen: Të rishikohet ndalimi i automjeteve me naftë dhe benzinë!

Ish-drejtori i Volkswagen: Të rishikohet ndalimi i automjeteve me naftë dhe benzinë!

Auto Lajme
Volkswagen fton shoferët e 80 mijë veturave elektrike ID.4 për servisim, shkak defekti në softuer që fikë ekranet

Volkswagen fton shoferët e 80 mijë veturave elektrike ID.4 për servisim, shkak defekti në softuer që fikë ekranet

Auto Lajme
Derisa tentoi të impresionoj të pranishmit duke bërë “drift”, shoferi i Cybertruck godet turmën në Chicago – fatmirësisht nuk lëndohet askush

Derisa tentoi të impresionoj të pranishmit duke bërë “drift”, shoferi i Cybertruck godet turmën në Chicago – fatmirësisht nuk lëndohet askush

Auto Lajme
Është gjithmonë mirë të dini: Si të llogarisni sa karburant ju ka mbetur në rezervuar?

Është gjithmonë mirë të dini: Si të llogarisni sa karburant ju ka mbetur në rezervuar?

Auto Lajme
Hulumtimi shkencor: Veturat elektrike janë më të rrezikshme për këmbësorët

Hulumtimi shkencor: Veturat elektrike janë më të rrezikshme për këmbësorët

EVs
Marka e njohur Alfa Romeo u detyrua të ndryshojë “një detaj të dizajnit” – duke i dhënë fund traditës 70-vjeçare

Marka e njohur Alfa Romeo u detyrua të ndryshojë “një detaj të dizajnit” – duke i dhënë fund traditës 70-vjeçare

Auto Lajme
Tesla vjen me një mënyrë interesante të joshjes së klientëve kinezë nëse ata blejnë një makinë të kompanisë

Tesla vjen me një mënyrë interesante të joshjes së klientëve kinezë nëse ata blejnë një makinë të kompanisë

Auto Lajme
Qentë robotikë “patrullojnë” në fabrikat e BMW-së

Qentë robotikë “patrullojnë” në fabrikat e BMW-së

Auto Lajme
BMW Skytop drejt prodhimit?

BMW Skytop drejt prodhimit?

Auto Lajme
Garë midis Lamborghini Revuelto dhe Model S Plaid të Tesla-s

Garë midis Lamborghini Revuelto dhe Model S Plaid të Tesla-s

Auto Lajme
Mosha mesatare e makinave në SHBA arrin rekord të ri

Mosha mesatare e makinave në SHBA arrin rekord të ri

Auto Lajme
Amerikanët tani kanë më pak gjasa të blejnë një EV, të shqetësuar për opsionet e karikimit – zbulon një studim i ri

Amerikanët tani kanë më pak gjasa të blejnë një EV, të shqetësuar për opsionet e karikimit – zbulon një studim i ri

Auto Lajme
Nissan përdor Al për dizajnin e Qashqai 2025

Nissan përdor Al për dizajnin e Qashqai 2025

Auto Lajme
Tesla e lë pas një tjetër objektiv të madh

Tesla e lë pas një tjetër objektiv të madh

Auto Lajme
BMW zbulon konceptin Skytop

BMW zbulon konceptin Skytop

Auto Lajme
Kombinim i çuditshëm – parfum me erën e qershisë dhe gomave të veturave

Kombinim i çuditshëm – parfum me erën e qershisë dhe gomave të veturave

Auto Lajme
Kështu duket një patentë shofer në Kinë – kroati tregon se si ia ndërruan emrin dhe mbiemrin

Kështu duket një patentë shofer në Kinë – kroati tregon se si ia ndërruan emrin dhe mbiemrin

Auto Lajme
Drejtori shpjegoi bukur: Klientët e Aston Martin nuk duan motorë me gjashtë cilindra, duan më shumë!

Drejtori shpjegoi bukur: Klientët e Aston Martin nuk duan motorë me gjashtë cilindra, duan më shumë!

Auto Lajme
Siguria në komunikacion: Cili vend në veturë është më i sigurti për transportin e një fëmije?

Siguria në komunikacion: Cili vend në veturë është më i sigurti për transportin e një fëmije?

Auto Lajme
Më shumë se 900 mijë vetura të reja në BE

Më shumë se 900 mijë vetura të reja në BE

Auto Lajme
Golf ndan imazhe të modelit të ri GTI

Golf ndan imazhe të modelit të ri GTI

Auto Lajme
Apple ka një kurë interesante për pasagjerët që përdorin telefonat gjatë vozitjes

Apple ka një kurë interesante për pasagjerët që përdorin telefonat gjatë vozitjes

Auto Lajme
Volvo Trucks po zhvillon një motor të madh hidrogjeni me djegie të brendshme!

Volvo Trucks po zhvillon një motor të madh hidrogjeni me djegie të brendshme!

Auto Lajme