LAJMI I FUNDIT:
Ibishi: Fletarrestet e Rusisë ndaj zyrtarëve të Kosovës nuk do të zbatohen

Ibishi: Fletarrestet e Rusisë ndaj zyrtarëve të Kosovës nuk do të zbatohen

Siguri
Arsyetimet shabllon të aktgjykimeve, shkak edhe mbingarkesa e gjyqtarëve

Arsyetimet shabllon të aktgjykimeve, shkak edhe mbingarkesa e gjyqtarëve

Drejtësi
Projekt-kodi civil i pakalueshëm në Kuvend me përmbajtjen aktuale

Projekt-kodi civil i pakalueshëm në Kuvend me përmbajtjen aktuale

Kosovë
Besa Gaxherri: Qysh guxon një deputete me shku me bisedu me një myfti për të miratuar një ligj

Besa Gaxherri: Qysh guxon një deputete me shku me bisedu me një myfti për të miratuar një ligj

Politikë
Vlerësohet se njohja e Kosovës nga Ukraina nuk është afër

Vlerësohet se njohja e Kosovës nga Ukraina nuk është afër

Kosovë
Për një vit tre persona u dënuan për krime lufte, kërkohet fuqizimi i departamentit

Për një vit tre persona u dënuan për krime lufte, kërkohet fuqizimi i departamentit

Kosovë
Zëdhënësi i Speciales: Rasti i Shalës kryhet këtë vit, ai i ish-krerëve të UÇK-së vështirë të parashikohet

Zëdhënësi i Speciales: Rasti i Shalës kryhet këtë vit, ai i ish-krerëve të UÇK-së vështirë të parashikohet

Drejtësi
ASK: Shkalla e papunësisë në Kosovë ka arritur në 11.8 për qind

ASK: Shkalla e papunësisë në Kosovë ka arritur në 11.8 për qind

Kosovë
Abdixhiku: Si parti e qendrës së djathtë, besojmë në lirinë ekonomike të gruas me përgjegjësi të barabartë

Abdixhiku: Si parti e qendrës së djathtë, besojmë në lirinë ekonomike të gruas me përgjegjësi të barabartë

Kosovë
Sheremet Sejdiu i ulur mes trupave të katër djemve të vrarë nga Serbia, Kurti: Fotografia do të mbetet e fiksuar në historinë e Kosovës

Sheremet Sejdiu i ulur mes trupave të katër djemve të vrarë nga Serbia, Kurti: Fotografia do të mbetet e fiksuar në historinë e Kosovës

Kosovë
Reuten: Sanksionuam Kosovën, jo agresorin – duhen hapa ndaj Vuçiqit e Dodikut

Reuten: Sanksionuam Kosovën, jo agresorin – duhen hapa ndaj Vuçiqit e Dodikut

Politikë
Haradinaj vazhdon ngjitjet në bjeshkët me borë

Haradinaj vazhdon ngjitjet në bjeshkët me borë

Kosovë
Kthimi i shisheve do të ruante xhepin dhe ambientin

Kthimi i shisheve do të ruante xhepin dhe ambientin

Kosovë
Vuçiq: Nuk do ta lë popullin serb në Kosovë në baltë  

Vuçiq: Nuk do ta lë popullin serb në Kosovë në baltë  

Kosovë
Vdekja e gruas në Prishtinë, Trafiku Urban del me një sqarim publik

Vdekja e gruas në Prishtinë, Trafiku Urban del me një sqarim publik

Kosovë
Bashkëshorti i presidentes e quan Vuçiqin, kryetar shteti analfabet

Bashkëshorti i presidentes e quan Vuçiqin, kryetar shteti analfabet

Kosovë
Mbi 8 vite burgim dhe 27 mijë e 800 euro gjobë ndaj tetë të akuzuarve për kontrabandim me migrantë

Mbi 8 vite burgim dhe 27 mijë e 800 euro gjobë ndaj tetë të akuzuarve për kontrabandim me migrantë

Drejtësi
Deputetja e PDK-së akuzon Qeverinë Kurti për afera korruptive, përmend disa zyrtarë të pushtetit

Deputetja e PDK-së akuzon Qeverinë Kurti për afera korruptive, përmend disa zyrtarë të pushtetit

Kosovë
​Liberalizimi i vizave, rreth 600 mësimdhënës u larguan nga Kosova

​Liberalizimi i vizave, rreth 600 mësimdhënës u larguan nga Kosova

Arsim
26 vjetori i Epopesë së UÇK-së, prezantohet logoja zyrtare

26 vjetori i Epopesë së UÇK-së, prezantohet logoja zyrtare

Kosovë
Kritika për Projektligjin e KPK-së, kërkohet përfshirja e rekomandimeve të Komisionit të Venecias para miratimit në Kuvend

Kritika për Projektligjin e KPK-së, kërkohet përfshirja e rekomandimeve të Komisionit të Venecias para miratimit në Kuvend

Drejtësi
Shtylla elektrike po rrezikon jetën e tyre –  banorët e fshatit Topliqan të Lipjanit thonë se janë në hall

Shtylla elektrike po rrezikon jetën e tyre – banorët e fshatit Topliqan të Lipjanit thonë se janë në hall

Komunat
Pranverë në Kosovë, temperaturat deri në 17 gradë Celsius

Pranverë në Kosovë, temperaturat deri në 17 gradë Celsius

Kosovë
Konsiderohej i vrarë në luftë, Komandant “Raketa” tregon si u kthye i gjallë në të pamen e tij

Konsiderohej i vrarë në luftë, Komandant “Raketa” tregon si u kthye i gjallë në të pamen e tij

Kosovë