LAJMI I FUNDIT:
VV prishi koalicionin me PDK-në në Gjilan, Haziri: LDK do të jetë opozitë agresive

VV prishi koalicionin me PDK-në në Gjilan, Haziri: LDK do të jetë opozitë agresive

Komunat
Hoxhaj: Organizimi i zgjedhjeve në veri nga OSBE-ja, kthim prapa për Kosovën

Hoxhaj: Organizimi i zgjedhjeve në veri nga OSBE-ja, kthim prapa për Kosovën

Kosovë
Kurti fton kompaninë KIA të investojë në Kosovë

Kurti fton kompaninë KIA të investojë në Kosovë

Kosovë
Rama përkrah kërkesat e BE-së për depërshkallëzim në veri, Kosovën e quan vëllazërore – Serbinë mike

Rama përkrah kërkesat e BE-së për depërshkallëzim në veri, Kosovën e quan vëllazërore – Serbinë mike

Kosovë
Sveçla: Simboli Z dhe pjesëtarë të grupit Wagner në protesta -dëshmi e origjinës së sulmeve nga kriminelët

Sveçla: Simboli Z dhe pjesëtarë të grupit Wagner në protesta -dëshmi e origjinës së sulmeve nga kriminelët

Kosovë
Kurti: Nuk mund të ketë kryetarë të rinj në veri pa zgjedhje të reja – adresa për trysni është Beogradi

Kurti: Nuk mund të ketë kryetarë të rinj në veri pa zgjedhje të reja – adresa për trysni është Beogradi

Kosovë
Bislimi i reagon Vuçiqit pasi tha se Serbia i ka zbatuar të gjitha marrëveshjet: Propagandë e pastër

Bislimi i reagon Vuçiqit pasi tha se Serbia i ka zbatuar të gjitha marrëveshjet: Propagandë e pastër

Kosovë
Cila është rëndësia e Odës Nordike të Tregtisë e themeluar së fundmi, flet ambasadori finlandez Nissinen

Cila është rëndësia e Odës Nordike të Tregtisë e themeluar së fundmi, flet ambasadori finlandez Nissinen

Kosovë
Pas aksidentit tragjik ku humbën jetën 288 persona në Indi, Kurti ngushëllon familjet e viktimave

Pas aksidentit tragjik ku humbën jetën 288 persona në Indi, Kurti ngushëllon familjet e viktimave

Kosovë
Ambasadori francez: Macron, Scholz e Borrell përcaktuan qartë kushtet për dalje nga kriza në veri

Ambasadori francez: Macron, Scholz e Borrell përcaktuan qartë kushtet për dalje nga kriza në veri

Kosovë
Protestat e dhunshme në veri, reagimet e ndërkombëtarëve dhe kërkesat për tejkalimin e situatës – top lajmet e javës

Protestat e dhunshme në veri, reagimet e ndërkombëtarëve dhe kërkesat për tejkalimin e situatës – top lajmet e javës

Besnike Salihu
Mes tensioneve në veri, fëmijët festuan e marshuan në ditën e tyre – momente përmes fotografive

Mes tensioneve në veri, fëmijët festuan e marshuan në ditën e tyre – momente përmes fotografive

Elfije Boletini
Kosova sa më parë të mbajë zgjedhjet në veri, për Serbinë shqetësim për ngritjen e nivelit të gatishmërisë të Forcave të Armatosura – BE me deklaratë

Kosova sa më parë të mbajë zgjedhjet në veri, për Serbinë shqetësim për ngritjen e nivelit të gatishmërisë të Forcave të Armatosura – BE me deklaratë

Kosovë
Kurti: Veriu i Kosovës ka nevojë për zgjedhje të lira, por paraprakisht nevojitet sundim i ligjit dhe fushata për zgjedhje të jetë e lirë

Kurti: Veriu i Kosovës ka nevojë për zgjedhje të lira, por paraprakisht nevojitet sundim i ligjit dhe fushata për zgjedhje të jetë e lirë

Kosovë
Kundërshtohet zgjatja e afatit prej dy vitesh për aplikim të viktimave të dhunës seksuale, të mbijetuarat duhet të kenë të drejtë të aplikojnë në çdo kohë

Kundërshtohet zgjatja e afatit prej dy vitesh për aplikim të viktimave të dhunës seksuale, të mbijetuarat duhet të kenë të drejtë të aplikojnë në çdo kohë

Kosovë
Osmani merr pjesë në ceremoninë e inaugurimit të presidentit të Turqisë

Osmani merr pjesë në ceremoninë e inaugurimit të presidentit të Turqisë

Kosovë
Ambasadori Nissinen: Finlanda dënon aktet e dhunshme në veri të Kosovës, por çdo veprim i njëanshëm duhet të shmanget

Ambasadori Nissinen: Finlanda dënon aktet e dhunshme në veri të Kosovës, por çdo veprim i njëanshëm duhet të shmanget

Muhamet Hajrullahu
Me kërkesë të NATO-s, forcat turke dërgojnë “njësi rezervë” në Kosovë

Me kërkesë të NATO-s, forcat turke dërgojnë “njësi rezervë” në Kosovë

Kosovë
Serbët bëjnë fushatë kundër ushtarit amerikan që po qëndron në veri, bëjnë thirrje edhe për vrasjen e tij

Serbët bëjnë fushatë kundër ushtarit amerikan që po qëndron në veri, bëjnë thirrje edhe për vrasjen e tij

Kosovë
Qetë në veri, numër i vogël i protestuesve

Qetë në veri, numër i vogël i protestuesve

Kosovë
Kthehen në shtëpi dy fëmijët që u raportuan si të humbur në Ferizaj

Kthehen në shtëpi dy fëmijët që u raportuan si të humbur në Ferizaj

Kosovë
​Qytetarët: Shqiptarët nuk heqin dorë nga Amerika

​Qytetarët: Shqiptarët nuk heqin dorë nga Amerika

Kosovë
Kryetari i Zveçanit dhe ai i Zubin Potokut të gatshëm të punojnë nga objekti i komunës kur situata të stabilizohet

Kryetari i Zveçanit dhe ai i Zubin Potokut të gatshëm të punojnë nga objekti i komunës kur situata të stabilizohet

Elfije Boletini
Policia kërkon ndihmë nga qytetarët për arrestimin e një personi, i përfshirë në disa vepra penale

Policia kërkon ndihmë nga qytetarët për arrestimin e një personi, i përfshirë në disa vepra penale

Kosovë