LAJMI I FUNDIT:

Tenis

Djokovic mallkon, bërtet dhe në fund shanë një tifoz – ai eliminohet në gjysmëfinale të Monte Carlos

Djokovic mallkon, bërtet dhe në fund shanë një tifoz – ai eliminohet në gjysmëfinale të Monte Carlos

Tenis
Tenistet e Kosovës mposhtin Maltën në “Billie Jean King Cup”

Tenistet e Kosovës mposhtin Maltën në “Billie Jean King Cup”

Tenis
Aaron Alcaraz përjashtohet nga tenisi për 15 vjet

Aaron Alcaraz përjashtohet nga tenisi për 15 vjet

Tenis
Tenistet e Kosovës e nisin me këmbë të mbarë duke mposhtur Gjeorgjinë

Tenistet e Kosovës e nisin me këmbë të mbarë duke mposhtur Gjeorgjinë

Tenis
Vazhdon turpërimi i Djokovicit, mposhtet nga tenisti numër 123 në botë

Vazhdon turpërimi i Djokovicit, mposhtet nga tenisti numër 123 në botë

Tenis
Jannik Sinner fiton titullin e parë të Grand Slamit, mposht në finale rusin Medvedev

Jannik Sinner fiton titullin e parë të Grand Slamit, mposht në finale rusin Medvedev

Tenis
Thirrjet për Palestinën ndërprenë finalen e Australian Open, ndeshja rifilloi vetëm pasi tifozët i dëbuan nga fusha

Thirrjet për Palestinën ndërprenë finalen e Australian Open, ndeshja rifilloi vetëm pasi tifozët i dëbuan nga fusha

Tenis
Sinner demolon Djokovicin, e mposht bindshëm dhe e eliminon nga gjysmëfinalja e Australian Open

Sinner demolon Djokovicin, e mposht bindshëm dhe e eliminon nga gjysmëfinalja e Australian Open

Tenis
Pasuria neto e Rafael Nadalit për vitin 2024 kalon jashtë çdo parashikimi

Pasuria neto e Rafael Nadalit për vitin 2024 kalon jashtë çdo parashikimi

Tenis
Ukrainasja shokon botën e tenisit, refuzon të paraqitet në finale ndaj ruses

Ukrainasja shokon botën e tenisit, refuzon të paraqitet në finale ndaj ruses

Tenis
Ish-agjenti i FBI-së përndjek Djokovicin, është në listën e personave me “rrezikshmëri të lartë”

Ish-agjenti i FBI-së përndjek Djokovicin, është në listën e personave me “rrezikshmëri të lartë”

Tenis
I lejuan tenistët serbë të lëshonin këngë që nxisin luftë, hakerët shqiptarë i japin leksion ATP Tour-it

I lejuan tenistët serbë të lëshonin këngë që nxisin luftë, hakerët shqiptarë i japin leksion ATP Tour-it

Tenis
Faqja zyrtare e ATP Tour uron festën e Pavarësisë së Shqipërisë me një fotografi të flamurit “Autochtonous”

Faqja zyrtare e ATP Tour uron festën e Pavarësisë së Shqipërisë me një fotografi të flamurit “Autochtonous”

Tenis
“Nëse organi antidoping po bën punën e tij, Djokovic duhet të pezullohet”, legjenda franceze godet ashpër nacionalistin serb

“Nëse organi antidoping po bën punën e tij, Djokovic duhet të pezullohet”, legjenda franceze godet ashpër nacionalistin serb

Tenis
Davis Cup nuk i ka dërguar ftesë Serbisë për sezonin tjetër të vitit 2024

Davis Cup nuk i ka dërguar ftesë Serbisë për sezonin tjetër të vitit 2024

Tenis
Davis Cup ka fshirë nga rrjetet sociale videon me këngë nacionaliste të tenistëve serbë

Davis Cup ka fshirë nga rrjetet sociale videon me këngë nacionaliste të tenistëve serbë

Tenis
Federata e Tenisit të Kosovës reagon pas provokimeve nga Djokovic

Federata e Tenisit të Kosovës reagon pas provokimeve nga Djokovic

Tenis
Provokon sërish Djokovic, në Davis Cup prezantohet me këngë nacionaliste për Kosovën

Provokon sërish Djokovic, në Davis Cup prezantohet me këngë nacionaliste për Kosovën

Tenis
Ishte tenisti më i mirë në botë dhe sot pas operacioneve duket i panjohur

Ishte tenisti më i mirë në botë dhe sot pas operacioneve duket i panjohur

Tenis
Është i 240-ti në botë, por për shumë është më i miri i të gjitha kohërave – Rafael Nadal po i rikthehet tenisit

Është i 240-ti në botë, por për shumë është më i miri i të gjitha kohërave – Rafael Nadal po i rikthehet tenisit

Tenis
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Medvedev në ndeshjen e US Open iu drejtua kamerës me fjalë që shokuan shumëkënd: Dikush do të vdesë dhe pastaj do ta shihni

Medvedev në ndeshjen e US Open iu drejtua kamerës me fjalë që shokuan shumëkënd: Dikush do të vdesë dhe pastaj do ta shihni

Tenis
Abazovic harron kush është Djokovici, dëshiron ta shpall ‘Qytetar Nderi’

Abazovic harron kush është Djokovici, dëshiron ta shpall ‘Qytetar Nderi’

Tenis
Mbahet turneu në tenis ‘Peja Open 2023’, fitues dalin Panagiotidou dhe Davidov

Mbahet turneu në tenis ‘Peja Open 2023’, fitues dalin Panagiotidou dhe Davidov

Tenis