LAJMI I FUNDIT:
Dallas Mavericks mposht Boston Celtics në ndeshjen e katërt finale të NBA

Dallas Mavericks mposht Boston Celtics në ndeshjen e katërt finale të NBA

NBA
Përfundon turneu i YDF-së në Turqi

Përfundon turneu i YDF-së në Turqi

Super Liga
Trepça rinovon me Drilon Hajrizin, i jep edhe shiritin e kapitenit

Trepça rinovon me Drilon Hajrizin, i jep edhe shiritin e kapitenit

Blinera Mehmeti
Celtics triumfojnë edhe në Teksas, vetëm një fitore larg titullit të kampionit

Celtics triumfojnë edhe në Teksas, vetëm një fitore larg titullit të kampionit

NBA
Celtics marrin fitore edhe në ndeshjen e dytë, bëjnë hap të madh drejt titullit

Celtics marrin fitore edhe në ndeshjen e dytë, bëjnë hap të madh drejt titullit

NBA
KB Bora nënshkruan me reprezentuesin e Kosovës, Ardit Pepaj

KB Bora nënshkruan me reprezentuesin e Kosovës, Ardit Pepaj

Super Liga
Mikaele Tmusiç vazhdon kontratën me KB Trepçën edhe për 4 vjet tjera

Mikaele Tmusiç vazhdon kontratën me KB Trepçën edhe për 4 vjet tjera

Blinera Mehmeti
Boston Celtics shkatërroi Dallas Mavericksin në ndeshjen e parë finale të NBA

Boston Celtics shkatërroi Dallas Mavericksin në ndeshjen e parë finale të NBA

NBA
Kërkohet që palestra “Minatori” t’i ketë mbi 7 mijë ulëse

Kërkohet që palestra “Minatori” t’i ketë mbi 7 mijë ulëse

Super Liga
FBK prezanton përzgjedhësin e Kombëtares së Kosovës për femra

FBK prezanton përzgjedhësin e Kombëtares së Kosovës për femra

Super Liga
Bora zyrtarizon një tjetër përforcim të madh, pas Rezart Memedit nënshkruan edhe Jetmir Zeqiri

Bora zyrtarizon një tjetër përforcim të madh, pas Rezart Memedit nënshkruan edhe Jetmir Zeqiri

Basketboll
Pas tri vitesh, Amin Hot largohet nga “Trepça”

Pas tri vitesh, Amin Hot largohet nga “Trepça”

Blinera Mehmeti
Dallas Mavericks shkatërron Minnesota Timberwolvesin, bashkohet me Boston Celtics në finalen e NBA

Dallas Mavericks shkatërron Minnesota Timberwolvesin, bashkohet me Boston Celtics në finalen e NBA

NBA
Kampanja “Her World, Her Rules” vazhdon në shkollat e Prishtinës

Kampanja “Her World, Her Rules” vazhdon në shkollat e Prishtinës

Basketboll
Minnesota Timberwolves merr fitoren e parë në finalen e Konferencës, ngushtohet epërsia e Mavs

Minnesota Timberwolves merr fitoren e parë në finalen e Konferencës, ngushtohet epërsia e Mavs

NBA
Gjithçka që ndodhi në edicionin 2023/24 në Superligën e basketbollit: Kampioni, skuadra e larguar dhe ajo e inkuadruar në elitë

Gjithçka që ndodhi në edicionin 2023/24 në Superligën e basketbollit: Kampioni, skuadra e larguar dhe ajo e inkuadruar në elitë

Super Liga
Boston Celtics kampion në Konferencën e Lindjes, kalojnë në finalen e madhe të NBA

Boston Celtics kampion në Konferencën e Lindjes, kalojnë në finalen e madhe të NBA

NBA
Dallas triumfojnë edhe në ndeshjen e tretë, vetëm një fitore larg finales së madhe

Dallas triumfojnë edhe në ndeshjen e tretë, vetëm një fitore larg finales së madhe

NBA
Panathinaikos nënshtron Real Madridin në finale, shpallet kampion i Euroligës

Panathinaikos nënshtron Real Madridin në finale, shpallet kampion i Euroligës

EuroLiga
Celtics triumfojnë edhe në ndeshjen e tretë, vetëm një fitore larg finales

Celtics triumfojnë edhe në ndeshjen e tretë, vetëm një fitore larg finales

NBA
Dallas Mavericks fitojnë finalen e dytë ndaj Minesota Timberwolves, Doncic i papërmbajtshëm me ‘triple-double’

Dallas Mavericks fitojnë finalen e dytë ndaj Minesota Timberwolves, Doncic i papërmbajtshëm me ‘triple-double’

NBA
Real Madridi mposht Olympiacosin – i bashkohet Panathinaikosit në finale të Euroleague

Real Madridi mposht Olympiacosin – i bashkohet Panathinaikosit në finale të Euroleague

Basketboll
Panathinaikos në finalen e Euroligës, mposhti bindshëm Fenerbahcen

Panathinaikos në finalen e Euroligës, mposhti bindshëm Fenerbahcen

EuroLiga
Boston Celtics fiton edhe ndeshjen e dytë finale ndaj Indiana Pacers, shkëlqen Brown

Boston Celtics fiton edhe ndeshjen e dytë finale ndaj Indiana Pacers, shkëlqen Brown

NBA