LAJMI I FUNDIT:

Ngjarje

DEFENDER Kosova 2024 nga Mektrin Motors – bashkim i luksit dhe aventurës në një organizim ekskluziv

DEFENDER Kosova 2024 nga Mektrin Motors – bashkim i luksit dhe aventurës në një organizim ekskluziv

Ngjarje
Ford ka përgatitur një edicion special për Motor Show në Chicago

Ford ka përgatitur një edicion special për Motor Show në Chicago

Ngjarje
One Life Rally x Marakli t’kerreve!, shansi i jetës

One Life Rally x Marakli t’kerreve!, shansi i jetës

Ngjarje
Është zyrtare: Geneva International Motor Show do të zhvillohet në vitin 2022

Është zyrtare: Geneva International Motor Show do të zhvillohet në vitin 2022

Ngjarje
Makinat që “lanë gjurmë” gjatë shekullit të kaluar u mblodhën në Mostar

Makinat që “lanë gjurmë” gjatë shekullit të kaluar u mblodhën në Mostar

Ngjarje
Audi S8 apo RS6?

Audi S8 apo RS6?

Ngjarje
Audi ka prezantuar A6 e-tron dhe ka njoftuar inovacione ‘të nxehta’

Audi ka prezantuar A6 e-tron dhe ka njoftuar inovacione ‘të nxehta’

Ngjarje
Veturës së viteve 80-ta i bëjnë larjen e parë pas 34 vjetësh – pasi qëndroi për vite të tëra “në gjumë”, në një garazh

Veturës së viteve 80-ta i bëjnë larjen e parë pas 34 vjetësh – pasi qëndroi për vite të tëra “në gjumë”, në një garazh

Ngjarje
Për shkak të coronavirusit anulohet edhe “2021 Tokyo Auto Salon”

Për shkak të coronavirusit anulohet edhe “2021 Tokyo Auto Salon”

Ngjarje
Ferrari i rrallë që u dogj në Monako do t’i hyjë procesit të rikonstruktimit

Ferrari i rrallë që u dogj në Monako do t’i hyjë procesit të rikonstruktimit

Ngjarje
Honda rikthen kontrollin pas një sulmi serioz kibernetikë që ia ndërpreu prodhimin

Honda rikthen kontrollin pas një sulmi serioz kibernetikë që ia ndërpreu prodhimin

Ngjarje
Mazda RX-7 e përfshirë nga vërshimet, u shpëtua nga një njeri i huaj që adhuron veturat

Mazda RX-7 e përfshirë nga vërshimet, u shpëtua nga një njeri i huaj që adhuron veturat

Ngjarje
Volkswagen feston prodhimin e veturës së një miliontë në Shtetet e Bashkuara

Volkswagen feston prodhimin e veturës së një miliontë në Shtetet e Bashkuara

Ngjarje
Demonstruesit e shkatërruan në tërësi një Porsche 911 GT3 RS

Demonstruesit e shkatërruan në tërësi një Porsche 911 GT3 RS

Ngjarje
Dërgohen për shtypje dhjetëra makina që mbushen me rrymë, pas dështimit të një rrjeti taksie

Dërgohen për shtypje dhjetëra makina që mbushen me rrymë, pas dështimit të një rrjeti taksie

Ngjarje
Vështirë t’i besohet një veture me autopilot, Model 3 u përplas për një kamion të rrotulluar edhe pse shoferi ishte në timon

Vështirë t’i besohet një veture me autopilot, Model 3 u përplas për një kamion të rrotulluar edhe pse shoferi ishte në timon

Ngjarje
Shpejtësinë deri në 200 kilometra në orë, SSC Tuatara e arriti brenda një kohë shumë të shkurtër

Shpejtësinë deri në 200 kilometra në orë, SSC Tuatara e arriti brenda një kohë shumë të shkurtër

Ngjarje
Dodge Challenger përfundoi në det, u largua me lehtësi pasi nuk arriti të fundoset

Dodge Challenger përfundoi në det, u largua me lehtësi pasi nuk arriti të fundoset

Ngjarje
Shoferi i Tesla Model 3 pretendon se sikur ta kishte aktivizuar autopilotin nuk do të përfshihej në atë aksident

Shoferi i Tesla Model 3 pretendon se sikur ta kishte aktivizuar autopilotin nuk do të përfshihej në atë aksident

Ngjarje
Dëmtohet rëndë në aksident një Ferrari 488 GTB, besohet se po vozitej nga një reper anglez

Dëmtohet rëndë në aksident një Ferrari 488 GTB, besohet se po vozitej nga një reper anglez

Ngjarje
Vetëm tri ditë pasi e bleu një Ford Mustang të ri, humbi kontrollin gjatë një xhiroje të shpejtë dhe përfundoi në lumë

Vetëm tri ditë pasi e bleu një Ford Mustang të ri, humbi kontrollin gjatë një xhiroje të shpejtë dhe përfundoi në lumë

Ngjarje
Nervozohet se ishte shpenzuar benzina, rrahë dhe shkelmon makinën e pompës së benzinës

Nervozohet se ishte shpenzuar benzina, rrahë dhe shkelmon makinën e pompës së benzinës

Ngjarje
Mercedes-Benz G-Class dëshmon se është makinë për të gjitha terrenet, rrotullimi nuk i la asnjë dëmtim dhe iu kthye sërish udhëtimit

Mercedes-Benz G-Class dëshmon se është makinë për të gjitha terrenet, rrotullimi nuk i la asnjë dëmtim dhe iu kthye sërish udhëtimit

Ngjarje
Vazhdoi të voziste edhe pasi u pengua nga policia, rrezikoi të përplasej me vetura tjera dhe nuk pranonte të ndalonte

Vazhdoi të voziste edhe pasi u pengua nga policia, rrezikoi të përplasej me vetura tjera dhe nuk pranonte të ndalonte

Ngjarje