LAJMI I FUNDIT:

Shqipëri

Arrestimi i ish-kryetarit të Bashkisë së Durrësit, reagon Rama

Arrestimi i ish-kryetarit të Bashkisë së Durrësit, reagon Rama

Shqipëri
Arrestohet ish-kryetari socialist i Bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako dhe nëntë ish-zyrtarë

Arrestohet ish-kryetari socialist i Bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako dhe nëntë ish-zyrtarë

Shqipëri
Ambasada britanike në Tiranë sondazh: Gjysma e të rinjve në Kukës duan të emigrojnë në Britani, pavarësisht rreziqeve

Ambasada britanike në Tiranë sondazh: Gjysma e të rinjve në Kukës duan të emigrojnë në Britani, pavarësisht rreziqeve

Shqipëri
Gjuetia e paligjshme në Shkodër dëmton biodiversitetin, rrezik për speciet e rralla

Gjuetia e paligjshme në Shkodër dëmton biodiversitetin, rrezik për speciet e rralla

Shqipëri
Euro vijon rënien drastike në tregun shqiptar, çfarë po ndodh me monedhën evropiane

Euro vijon rënien drastike në tregun shqiptar, çfarë po ndodh me monedhën evropiane

Shqipëri
“Gara shpejtësie” në unazën e Tiranës, policia pezullon nëntë leje drejtimi

“Gara shpejtësie” në unazën e Tiranës, policia pezullon nëntë leje drejtimi

Shqipëri
Afera korruptive në Ministrinë e Shëndetësisë në Shqipëri, jepen masat e sigurisë

Afera korruptive në Ministrinë e Shëndetësisë në Shqipëri, jepen masat e sigurisë

Shqipëri
Rëndohet gjendja e gruas që u godit me thikë nga bashkëshorti në Korçë, dërgohet me helikopter drejt Tiranës

Rëndohet gjendja e gruas që u godit me thikë nga bashkëshorti në Korçë, dërgohet me helikopter drejt Tiranës

Shqipëri
Operacion i gjerë anti-drogë në Lezhë dhe Kurbin, asgjësohen 694 bimë narkotike kanabis sativa

Operacion i gjerë anti-drogë në Lezhë dhe Kurbin, asgjësohen 694 bimë narkotike kanabis sativa

Shqipëri
Gjendet e vdekur 56-vjeçarja në Banesën e saj në Pogradec, dyshohet për vetëvrasje

Gjendet e vdekur 56-vjeçarja në Banesën e saj në Pogradec, dyshohet për vetëvrasje

Shqipëri
Deputetët shqiptarë të kryesuar nga Tabaku zhvilluan vizitë në Maqedoninë e Veriut me fokus integrimin evropian

Deputetët shqiptarë të kryesuar nga Tabaku zhvilluan vizitë në Maqedoninë e Veriut me fokus integrimin evropian

Shqipëri
Shqipëria nënshkruan marrëveshjen me FRONTEX për operacionet në kufi

Shqipëria nënshkruan marrëveshjen me FRONTEX për operacionet në kufi

Shqipëri
Gjykata lë në burg 24-vjeçarin që vrau nënën në Përmet

Gjykata lë në burg 24-vjeçarin që vrau nënën në Përmet

Shqipëri
Sekretarja e Brendshme e Britanisë: Pritet valë e re emigrantësh shqiptarë

Sekretarja e Brendshme e Britanisë: Pritet valë e re emigrantësh shqiptarë

Shqipëri
Makinat elektrike, hapet tenderi për stacionet e karikimit në qytetet turistike dhe pikat kufitare të Shqipërisë

Makinat elektrike, hapet tenderi për stacionet e karikimit në qytetet turistike dhe pikat kufitare të Shqipërisë

Shqipëri
Bllokohen pesë varka turistike në liqenin e Komanit, gjobiten drejtuesit e tyre për mungesë sigurie

Bllokohen pesë varka turistike në liqenin e Komanit, gjobiten drejtuesit e tyre për mungesë sigurie

Shqipëri
Situata në PD, kërkohet zgjedhja e një kryetari të ri brenda 15 korrikut

Situata në PD, kërkohet zgjedhja e një kryetari të ri brenda 15 korrikut

Shqipëri
Kryeministri britanik i vendosur ndaj shqiptarëve, rreth dymijë të kthyer në 6 muaj

Kryeministri britanik i vendosur ndaj shqiptarëve, rreth dymijë të kthyer në 6 muaj

Shqipëri
Emigrantët shqiptarë në Britani, Rama kritikon Sunak: E mjerueshme të shpikësh një dramë për përfitime politike

Emigrantët shqiptarë në Britani, Rama kritikon Sunak: E mjerueshme të shpikësh një dramë për përfitime politike

Shqipëri
Aksident në rrugën Librazhd-Prrenjas, dy persona në gjendje të rëndë

Aksident në rrugën Librazhd-Prrenjas, dy persona në gjendje të rëndë

Shqipëri
Bardhi: Duhet të bashkojmë bazën e PD-së

Bardhi: Duhet të bashkojmë bazën e PD-së

Shqipëri
Situata në veri, Ngjela: Kurti do të rrëzojë Vuçiqin, bëhet përfaqësuesi i panshqiptarizmit

Situata në veri, Ngjela: Kurti do të rrëzojë Vuçiqin, bëhet përfaqësuesi i panshqiptarizmit

Shqipëri
Bllokohen tetë mjete lundruese në Sarandë dhe Shëngjin, kryenin manovra të rrezikshme në bregdet

Bllokohen tetë mjete lundruese në Sarandë dhe Shëngjin, kryenin manovra të rrezikshme në bregdet

Shqipëri
Mbyti nënën me plastmas, del foto e të riut nga Përmeti, student ekselent në Amerikë

Mbyti nënën me plastmas, del foto e të riut nga Përmeti, student ekselent në Amerikë

Shqipëri