LAJMI I FUNDIT:

Kuriozitete

Orka mbyt peshkaqenin e madh të bardhë, ia hanë mëlçinë

Orka mbyt peshkaqenin e madh të bardhë, ia hanë mëlçinë

Kuriozitete
Zvicra ka një multimilioner të ri, personi me fat fitoi mega-jackpot mbi 64 milionë franga

Zvicra ka një multimilioner të ri, personi me fat fitoi mega-jackpot mbi 64 milionë franga

Kuriozitete
Sa janë të shëndetshme kokoshkat – mikrobiologu ka një këshillë për konsumatorët

Sa janë të shëndetshme kokoshkat – mikrobiologu ka një këshillë për konsumatorët

Kuriozitete
Punëtorët britanikë gjetën një mesazh misterioz në një oxhak të vjetër – kush është “James Bond” i vitit 1966 dhe pse duhet të heshtim?

Punëtorët britanikë gjetën një mesazh misterioz në një oxhak të vjetër – kush është “James Bond” i vitit 1966 dhe pse duhet të heshtim?

Kuriozitete
Kjo gazetë botohet çdo 4 vjet – ka njëzet faqe dhe asnjë artikull nuk është i vërtetë

Kjo gazetë botohet çdo 4 vjet – ka njëzet faqe dhe asnjë artikull nuk është i vërtetë

Kuriozitete
Publikohen pamjet e një burri duke medituar në Himalaje – të gjithë po e shohin me mosbesim dhe po pyesin nëse është montazh?!

Publikohen pamjet e një burri duke medituar në Himalaje – të gjithë po e shohin me mosbesim dhe po pyesin nëse është montazh?!

Kuriozitete
Zbulohet një byzylyk i çuditshëm i bërë nga metal jo tokësor

Zbulohet një byzylyk i çuditshëm i bërë nga metal jo tokësor

Kuriozitete
Histori e pabesueshme mbi gjysmëshekullore – si përfundoi në Hënë një foto e një familje amerikane

Histori e pabesueshme mbi gjysmëshekullore – si përfundoi në Hënë një foto e një familje amerikane

Kuriozitete
Elon Musk “merr situatën në duar” pasi Tesla anuloi një porosi me vlerë mijëra dollarë për ëmbëlsira në minutën e fundit

Elon Musk “merr situatën në duar” pasi Tesla anuloi një porosi me vlerë mijëra dollarë për ëmbëlsira në minutën e fundit

Kuriozitete
Morën nga dy paga për muajin shkurt – megjithatë, gëzimi i punonjësve të qytetit të Cyrihut nuk do të zgjasë shumë

Morën nga dy paga për muajin shkurt – megjithatë, gëzimi i punonjësve të qytetit të Cyrihut nuk do të zgjasë shumë

Kuriozitete
Gjërat që njerëzit bëjnë në Finlandë – vendin më të lumtur në botë – që tek ne mund të duken të çuditshme

Gjërat që njerëzit bëjnë në Finlandë – vendin më të lumtur në botë – që tek ne mund të duken të çuditshme

Kuriozitete
Amerikania viziton varrezat dhe i pastron falas – merr lëvdata prej qytetarëve

Amerikania viziton varrezat dhe i pastron falas – merr lëvdata prej qytetarëve

Kuriozitete
Qeni i presidentit amerikan ka kafshuar agjentët e Shërbimit Sekret të paktën 24 herë

Qeni i presidentit amerikan ka kafshuar agjentët e Shërbimit Sekret të paktën 24 herë

Kuriozitete
Isaac Newton kishte parashikuar datën e ‘fundit të botës’ dhe kjo nuk është shumë larg

Isaac Newton kishte parashikuar datën e ‘fundit të botës’ dhe kjo nuk është shumë larg

Kuriozitete
Njeriu më i gjatë në botë shkurorëzohet për një arsye të çuditshme – turku niset në një turne botëror për të gjetur gruan e ëndrrave

Njeriu më i gjatë në botë shkurorëzohet për një arsye të çuditshme – turku niset në një turne botëror për të gjetur gruan e ëndrrave

Kuriozitete
Ndodhë edhe kjo, në mes të dimrit në Kanada po digjen “zjarret zombi” nën shtresën e borës

Ndodhë edhe kjo, në mes të dimrit në Kanada po digjen “zjarret zombi” nën shtresën e borës

Kuriozitete
Bananja e modikuar gjenetikisht miratohet nga rregullatorët për t’u kultivuar në ferma

Bananja e modikuar gjenetikisht miratohet nga rregullatorët për t’u kultivuar në ferma

Kuriozitete
Kush është gruaja e bukur e Alexei Navalnyt, dyshja u takuan për herë të parë gjatë pushimeve në Turqi

Kush është gruaja e bukur e Alexei Navalnyt, dyshja u takuan për herë të parë gjatë pushimeve në Turqi

Kuriozitete
Ky fshat është ndryshe nga të tjerët: Të gjithë banorët kanë demencë dhe nuk paguajnë as për ushqime

Ky fshat është ndryshe nga të tjerët: Të gjithë banorët kanë demencë dhe nuk paguajnë as për ushqime

Kuriozitete
Nëse e keni këtë monedhë dy euro, mund të pasuroheni

Nëse e keni këtë monedhë dy euro, mund të pasuroheni

Kuriozitete
Monedha mbi 2000-vjeçare shitet për një shumë të madhe – ajo peshon pak më shumë se një gram

Monedha mbi 2000-vjeçare shitet për një shumë të madhe – ajo peshon pak më shumë se një gram

Kuriozitete
A e dini se brenda flamurit të Norvegjisë ‘fshihen’ edhe së paku gjashtë flamuj të vendeve të tjera?

A e dini se brenda flamurit të Norvegjisë ‘fshihen’ edhe së paku gjashtë flamuj të vendeve të tjera?

Kuriozitete
Kamboxhia, vendi ku marrëdhëniet intime paramartesore konsiderohen tabu – iu bënë thirrje njerëzve “ta ruajnë dinjitetin” për Shën Valentin

Kamboxhia, vendi ku marrëdhëniet intime paramartesore konsiderohen tabu – iu bënë thirrje njerëzve “ta ruajnë dinjitetin” për Shën Valentin

Kuriozitete
Brenda burgut ‘më të avancuar’ në botë!

Brenda burgut ‘më të avancuar’ në botë!

Kuriozitete