LAJMI I FUNDIT:
Drone, snajperë dhe 3,500 policë: Masat për vizitën e Erdoganit në Athinë

Drone, snajperë dhe 3,500 policë: Masat për vizitën e Erdoganit në Athinë

Greqia
Vuçiq është kundër që Daçiqi të jetë kryeministër i ardhshëm i Serbisë

Vuçiq është kundër që Daçiqi të jetë kryeministër i ardhshëm i Serbisë

Serbia
Bursa e Turqisë goditet nga një tërmet 5.1 ballë, u ndje edhe në Stamboll – një tjetër dridhje toke u regjistrua tre minuta më vonë

Bursa e Turqisë goditet nga një tërmet 5.1 ballë, u ndje edhe në Stamboll – një tjetër dridhje toke u regjistrua tre minuta më vonë

Turqia
“Fëmija im ishte vetëm në banesë”, Sevdije Ramadani flet pasi u dëbua nga apartamenti në Beograd

“Fëmija im ishte vetëm në banesë”, Sevdije Ramadani flet pasi u dëbua nga apartamenti në Beograd

Serbia
Familja Ramadani nxirret me polici nga banesa e tyre në Beograd

Familja Ramadani nxirret me polici nga banesa e tyre në Beograd

Serbia
“A mund të më lini të qetë? Ju lutem!” – Lavrov nxehet keq në samitin e OSBE-s në Shkup

“A mund të më lini të qetë? Ju lutem!” – Lavrov nxehet keq në samitin e OSBE-s në Shkup

Ballkan
Skandal në Serbi: Paga trefish më e lartë nëse votoni SNS-në e Vuçiqit

Skandal në Serbi: Paga trefish më e lartë nëse votoni SNS-në e Vuçiqit

Serbia
A ka Rusia kampe stërvitore në Bosnjë-Hercegovinë?

A ka Rusia kampe stërvitore në Bosnjë-Hercegovinë?

Bosnja
Kritikët e qeverisë së Serbisë në shënjestër të ‘spyware të nivelit ushtarak’, dyshohet se u sponsorizuan nga shteti – The Guardian sjell detajet

Kritikët e qeverisë së Serbisë në shënjestër të ‘spyware të nivelit ushtarak’, dyshohet se u sponsorizuan nga shteti – The Guardian sjell detajet

Serbia
Erërat e fuqishme e çojnë anijen turistike drejt përmbysjes – dëshmitarët kapin pamjet, thonë që “as që duhej të futej në atë gji” të ujërave të Adriatikut

Erërat e fuqishme e çojnë anijen turistike drejt përmbysjes – dëshmitarët kapin pamjet, thonë që “as që duhej të futej në atë gji” të ujërave të Adriatikut

Mali i Zi
Slloveni, dorëzuesit i cili u gjobit duke ngrënë burek gjatë pandemisë COVID-19 – tani do t’i kthehen paratë

Slloveni, dorëzuesit i cili u gjobit duke ngrënë burek gjatë pandemisë COVID-19 – tani do t’i kthehen paratë

Sllovenia
Tensione në Kuvendin e Malit të Zi, një përplasje ndërmjet një deputeti dhe ish-kryeministrit Abazoviq për pak sa nuk përfundoi në një konflikt fizik

Tensione në Kuvendin e Malit të Zi, një përplasje ndërmjet një deputeti dhe ish-kryeministrit Abazoviq për pak sa nuk përfundoi në një konflikt fizik

Mali i Zi
Vuçiq: Marrëdhëniet me SPS-in e Daçiqit janë të ndërlikuara, mund të kemi qeveri teknike

Vuçiq: Marrëdhëniet me SPS-in e Daçiqit janë të ndërlikuara, mund të kemi qeveri teknike

Serbia
Lë të vjetrat, vesh të ‘rejat’ – momenti kur hajduti vjedhë atlete në një xhami në Sarajevë

Lë të vjetrat, vesh të ‘rejat’ – momenti kur hajduti vjedhë atlete në një xhami në Sarajevë

Bosnja
Fundoset anija e mallrave në Greqi, zhduken 13 anëtarë të ekuipazhit

Fundoset anija e mallrave në Greqi, zhduken 13 anëtarë të ekuipazhit

Greqia
Rritja e nivelit të detit, thyhen barrierat bregdetare – përmbytje në Izmir e në Stamboll erërat dëmtojnë çatitë e shtëpive

Rritja e nivelit të detit, thyhen barrierat bregdetare – përmbytje në Izmir e në Stamboll erërat dëmtojnë çatitë e shtëpive

Turqia
Sekretari Blinken në takimin e ministrave të jashtëm të NATO-s për Ukrainën dhe Ballkanin Perëndimor

Sekretari Blinken në takimin e ministrave të jashtëm të NATO-s për Ukrainën dhe Ballkanin Perëndimor

Ballkan
Erdogan: Izraeli po përpiqet ta parandalojë të vërtetën për Gazën

Erdogan: Izraeli po përpiqet ta parandalojë të vërtetën për Gazën

Turqia
Një stuhi akulli nga Arktiku po vjen drejt Ballkanit – mund të bjerë borë deri në 50 centimetra

Një stuhi akulli nga Arktiku po vjen drejt Ballkanit – mund të bjerë borë deri në 50 centimetra

Ballkan
“Rrezik! Shtëpia e një krimineli lufte – YIHR vendos tabela në fshatin ‘Hrtkovci’ për të kujtuar krimet e Sheshelit

“Rrezik! Shtëpia e një krimineli lufte – YIHR vendos tabela në fshatin ‘Hrtkovci’ për të kujtuar krimet e Sheshelit

Serbia
Skandal në Policinë e Malit të Zi: Inspektorët organizuan orgji, publikohen fotot prej stacionit policor

Skandal në Policinë e Malit të Zi: Inspektorët organizuan orgji, publikohen fotot prej stacionit policor

Mali i Zi
Qytetarët në rrugë, lëkunden llambadarët – pamjet e para pas dy tërmeteve që ndodhën brenda pak minutash në Turqi

Qytetarët në rrugë, lëkunden llambadarët – pamjet e para pas dy tërmeteve që ndodhën brenda pak minutash në Turqi

Turqia
Serbia blen 11 helikopterë rusë

Serbia blen 11 helikopterë rusë

Serbia
Dy tërmete – me magnitudë 5.2 dhe 4.7 ballë – godasin Malatya të Turqisë, mediat sjellin detajet

Dy tërmete – me magnitudë 5.2 dhe 4.7 ballë – godasin Malatya të Turqisë, mediat sjellin detajet

Turqia