LAJMI I FUNDIT:
Shqiptohen 144 masa në Shkup, 41 për tejkalim të shpejtësisë

Shqiptohen 144 masa në Shkup, 41 për tejkalim të shpejtësisë

Kronikë e Zezë
Rubin: Është e rëndësishme të parandalojmë “Russia Today” dhe “Sputnik” që të shkaktojnë dëme në Maqedoninë e Veriut

Rubin: Është e rëndësishme të parandalojmë “Russia Today” dhe “Sputnik” që të shkaktojnë dëme në Maqedoninë e Veriut

Politikë
Grkovska: Një boshllëk në sistemin tonë gjyqësor është ligji për konfiskimin e pasurisë në procedurë civile

Grkovska: Një boshllëk në sistemin tonë gjyqësor është ligji për konfiskimin e pasurisë në procedurë civile

Maqedonia e Veriut
Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia e Veriut
PLD mbështet hyrjen e OBRM-PDUKM-së në qeveri nëse i mbështesin ndryshimet kushtetuese

PLD mbështet hyrjen e OBRM-PDUKM-së në qeveri nëse i mbështesin ndryshimet kushtetuese

Politikë
Shkolla në Tetovë me emër nga komunizmi

Shkolla në Tetovë me emër nga komunizmi

Arsim
Geer: Dera e BE-së është e hapur, nëse bëhen ndryshimet kushtetuese

Geer: Dera e BE-së është e hapur, nëse bëhen ndryshimet kushtetuese

Politikë
Personat me nevoja të veçanta në Maqedoni kërkojnë rritje të ndihmës financiare

Personat me nevoja të veçanta në Maqedoni kërkojnë rritje të ndihmës financiare

Maqedonia e Veriut
Dibrës i kthehet epidemiologu i pensionuar

Dibrës i kthehet epidemiologu i pensionuar

Shëndetësi
Tetovë: Dha ryshfet 350 euro për lejen e vozitjes, e raporton rastin në polici pasi u mashtrua

Tetovë: Dha ryshfet 350 euro për lejen e vozitjes, e raporton rastin në polici pasi u mashtrua

Kronikë e Zezë
Bytyqi: Mickoski mund të luajë me të ardhmen e tij, por jo me të ardhmen e Maqedonisë

Bytyqi: Mickoski mund të luajë me të ardhmen e tij, por jo me të ardhmen e Maqedonisë

Politikë
Është regjistruar tërmet në Maqedoninë e Veriut

Është regjistruar tërmet në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia e Veriut
100 ditë qeverisje, Taravari: Maqedonia e Veriut vend më i mirë se para 100 ditëve

100 ditë qeverisje, Taravari: Maqedonia e Veriut vend më i mirë se para 100 ditëve

Politikë
Jain: Nuk ka rrugë të shkurta për në BE

Jain: Nuk ka rrugë të shkurta për në BE

Politikë
Punonjësit e Këshillit Gjyqësor në grevë, kërkojnë pagesën e shtesave dhe ndryshimin e marrëveshjes kolektive

Punonjësit e Këshillit Gjyqësor në grevë, kërkojnë pagesën e shtesave dhe ndryshimin e marrëveshjes kolektive

Gjyqësi
Ndryshimet eventuale në Qeveri, ky është qëndrimi i Aleancës për Shqiptarët

Ndryshimet eventuale në Qeveri, ky është qëndrimi i Aleancës për Shqiptarët

Politikë
OBRM-PDUKM: E përshëndesim gatishmërinë e BDI-së për të kaluar në opozitë

OBRM-PDUKM: E përshëndesim gatishmërinë e BDI-së për të kaluar në opozitë

Politikë
Moti për ditët në vijim në Maqedoninë e Veriut

Moti për ditët në vijim në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia e Veriut
Maqedoni, korrupsioni dhe pasiguria politike frikëson kompanitë gjermane

Maqedoni, korrupsioni dhe pasiguria politike frikëson kompanitë gjermane

Ekonomi
BDI: Jemi të gatshëm të dalim nga Qeveria, nëse opozita mbështet ndryshimet kushtetuese

BDI: Jemi të gatshëm të dalim nga Qeveria, nëse opozita mbështet ndryshimet kushtetuese

Politikë
Ndalohen dy persona në Shkup, dyshohen për vjedhje

Ndalohen dy persona në Shkup, dyshohen për vjedhje

Kronikë e Zezë
Osmani-Gabriel: Është e rëndësishme që të vazhdojë dialogu dhe të përmbushen marrëveshjet mes Maqedonisë dhe Bullgarisë

Osmani-Gabriel: Është e rëndësishme që të vazhdojë dialogu dhe të përmbushen marrëveshjet mes Maqedonisë dhe Bullgarisë

Politikë
Kovaçevski: OBRM-PDUKM nuk është kundër ndryshimeve kushtetuese

Kovaçevski: OBRM-PDUKM nuk është kundër ndryshimeve kushtetuese

Politikë
Spasovski: Maqedonia e Veriut ka konfiskuar një numër rekord të lëndëve narkotike

Spasovski: Maqedonia e Veriut ka konfiskuar një numër rekord të lëndëve narkotike

Maqedonia e Veriut