LAJMI I FUNDIT:
Trumpit i hiqet emri nga fletëvotimet e zgjedhjeve paraprake në Illinois

Trumpit i hiqet emri nga fletëvotimet e zgjedhjeve paraprake në Illinois

Amerika
Vladimir Putin me fjalim koti, disa prej të pranishmëve i zuri gjumi

Vladimir Putin me fjalim koti, disa prej të pranishmëve i zuri gjumi

Evropa
Indiani gëlltiti 39 monedha dhe 37 magnete – mjekët u tronditën kur mësuan arsyen e ‘fortë’ pse e bëri këtë gjë ai

Indiani gëlltiti 39 monedha dhe 37 magnete – mjekët u tronditën kur mësuan arsyen e ‘fortë’ pse e bëri këtë gjë ai

Azia
Shefi i Pentagonit: Më shumë se 25 mijë gra dhe fëmijë janë vrarë në Gaza

Shefi i Pentagonit: Më shumë se 25 mijë gra dhe fëmijë janë vrarë në Gaza

Azia
Pas vrasjes së mbi 100 palestinezëve nga forcat izraelite, reagon Joe Biden

Pas vrasjes së mbi 100 palestinezëve nga forcat izraelite, reagon Joe Biden

Azia
Izraeli sulmoi palestinezët që prisnin ndihma humanitare, mbi 100 të vdekur në Gaza

Izraeli sulmoi palestinezët që prisnin ndihma humanitare, mbi 100 të vdekur në Gaza

Azia
Pretendimi i imunitetit të Trump, Gjykata e lartë amerikane pranon të shqyrtojë çështjen në prill

Pretendimi i imunitetit të Trump, Gjykata e lartë amerikane pranon të shqyrtojë çështjen në prill

Amerika
Bashkëshorti i ndjerë i la një miliardë dollarë, profesoresha amerikane i dhuron të gjitha për shkollimin falas të qindra nxënësve të kolegjit

Bashkëshorti i ndjerë i la një miliardë dollarë, profesoresha amerikane i dhuron të gjitha për shkollimin falas të qindra nxënësve të kolegjit

Amerika
Pamje nga droni që tregojnë sesi në shumë raste, ushtarët rusë janë dorëzuar në fushëbetejë në Ukrainë

Pamje nga droni që tregojnë sesi në shumë raste, ushtarët rusë janë dorëzuar në fushëbetejë në Ukrainë

Evropa
Pas deklaratave të Macronit për dërgimin e trupave në Ukrainë, kryeministrja estoneze thotë se “gjithçka” është në tavolinë

Pas deklaratave të Macronit për dërgimin e trupave në Ukrainë, kryeministrja estoneze thotë se “gjithçka” është në tavolinë

Evropa
Çfarë tha Putini në fjalimin e tij propagandues prej dy orësh?

Çfarë tha Putini në fjalimin e tij propagandues prej dy orësh?

Evropa
A po e shqyrton SHBA-ja hedhjen e ndihmave në Gazë nga ajri?

A po e shqyrton SHBA-ja hedhjen e ndihmave në Gazë nga ajri?

Nga Bota
Mbajti fjalim për mbi dy orë, Vladimir Putin për asnjë moment nuk e mori mundin ta përmend Alexei Navalnyn

Mbajti fjalim për mbi dy orë, Vladimir Putin për asnjë moment nuk e mori mundin ta përmend Alexei Navalnyn

Evropa
E treta herë në javë, rusët assesi të mësojnë nga gabimet – goditen me HIMARS nga ukrainasit derisa po kryenin inspektime

E treta herë në javë, rusët assesi të mësojnë nga gabimet – goditen me HIMARS nga ukrainasit derisa po kryenin inspektime

Evropa
Shtyhet ekzekutimi i vrasësit serik në Idaho, mjekët nuk i gjetën venën edhe pas tetë tentimeve  

Shtyhet ekzekutimi i vrasësit serik në Idaho, mjekët nuk i gjetën venën edhe pas tetë tentimeve  

Amerika
Shqetësim i madh në mesin e zyrtarëve të Bidenit, se Izraeli mund të nisë një sulm tokësor në Liban

Shqetësim i madh në mesin e zyrtarëve të Bidenit, se Izraeli mund të nisë një sulm tokësor në Liban

Azia
Teksasi po lufton me zjarrin e dytë më të madh në historinë e këtij shteti amerikan, digjen 850 mijë hektarë  

Teksasi po lufton me zjarrin e dytë më të madh në historinë e këtij shteti amerikan, digjen 850 mijë hektarë  

Amerika
Marina gjermane për pak sa nuk rrëzoi një dron amerikan mbi Detin e Kuq – luftanija lansoi dy raketa në drejtim të fluturakes

Marina gjermane për pak sa nuk rrëzoi një dron amerikan mbi Detin e Kuq – luftanija lansoi dy raketa në drejtim të fluturakes

Azia
Ministria e Shëndetësisë në Gaza thotë se mbi 30 mijë persona janë vrarë nga fillimi i luftës

Ministria e Shëndetësisë në Gaza thotë se mbi 30 mijë persona janë vrarë nga fillimi i luftës

Azia
Ukrainasit pretendojnë se kanë rrëzuar aeroplanin e tretë luftarak rus këtë javë

Ukrainasit pretendojnë se kanë rrëzuar aeroplanin e tretë luftarak rus këtë javë

Evropa
Duhet të mësohemi të jetojmë në një botë me konflikte

Duhet të mësohemi të jetojmë në një botë me konflikte

Evropa
Publikohen dokumente sekrete ruse të viteve 2008/2014 – Putin kishte menduar të përdorte armët bërthamore kundër pushtimit të mundshëm kinez

Publikohen dokumente sekrete ruse të viteve 2008/2014 – Putin kishte menduar të përdorte armët bërthamore kundër pushtimit të mundshëm kinez

Evropa
“Mesdita kundër Putinit”, çfarë shkruan në testamentin politik të Navalnyt

“Mesdita kundër Putinit”, çfarë shkruan në testamentin politik të Navalnyt

Evropa
“Jo, Sami, mos më lër”, gruaja palestineze mundohet ta rikthejë në jetë bashkëshortin

“Jo, Sami, mos më lër”, gruaja palestineze mundohet ta rikthejë në jetë bashkëshortin

Azia