LAJMI I FUNDIT:
Diaspora

Diaspora

551 Artikuj

Info

Këtu mund të gjeni lajme nga diaspora në fushat e kulturës, arsimit, shkencës. Telegrafi dhe Germin do të sjellin më shumë informacione nga diaspora.

Kurti takon bashkatdhetarët në Hamburg, diskuton për zhvillimet në Kosovë dhe mbështetjen për diasporën

Kurti takon bashkatdhetarët në Hamburg, diskuton për zhvillimet në Kosovë dhe mbështetjen për diasporën

Kosovë
Lëvizja “Shqipëria Bëhet” dorëzon në KQZ mbi 20 mijë firma për votën e Diasporës

Lëvizja “Shqipëria Bëhet” dorëzon në KQZ mbi 20 mijë firma për votën e Diasporës

Shqipëri
Shtyhet takimi i Ramës me shqiptarët në Londër

Shtyhet takimi i Ramës me shqiptarët në Londër

Shqipëri
Nga drama e eksodit, deri tek suksesi i shqiptarëve në Itali – Rama kryen edhe vallen e dytë kuqezi

Nga drama e eksodit, deri tek suksesi i shqiptarëve në Itali – Rama kryen edhe vallen e dytë kuqezi

Shqipëri
Media zvicerane: Popullsia e Kosovës po tkurret

Media zvicerane: Popullsia e Kosovës po tkurret

Kosovë
Rama nga Milano: Ju shqiptarët e Italisë nuk i ndërruat emrat, siç ju ndodhi tragjikisht atyre të Greqisë

Rama nga Milano: Ju shqiptarët e Italisë nuk i ndërruat emrat, siç ju ndodhi tragjikisht atyre të Greqisë

Shqipëri
​AAK kundër shpërndarjes së Kuvendit, Tahiri: Diaspora nuk e mbështet më Kurtin, qeveria s’po punon për lehtësimin e votimit të tyre

​AAK kundër shpërndarjes së Kuvendit, Tahiri: Diaspora nuk e mbështet më Kurtin, qeveria s’po punon për lehtësimin e votimit të tyre

Kosovë
Takimi i Ramës me diasporën në Itali, publikohet ora dhe vendi

Takimi i Ramës me diasporën në Itali, publikohet ora dhe vendi

Shqipëri
Investimet nga diaspora, Lazim Destani: Duhet të punojmë bashkë që të arrijmë suksese

Investimet nga diaspora, Lazim Destani: Duhet të punojmë bashkë që të arrijmë suksese

Elfije Boletini
Mbi 1 milion e 300 mijë qytetarë të regjistruar deri më tani, Qeriqi: Procesi po ecën mirë

Mbi 1 milion e 300 mijë qytetarë të regjistruar deri më tani, Qeriqi: Procesi po ecën mirë

Elfije Boletini
52-vjeçari nga Kosova vret pronarin e një lokali në Gjermani

52-vjeçari nga Kosova vret pronarin e një lokali në Gjermani

Kronika e Zezë
Regjistrimi i diasporës: Çfarë përfiton Kosova?

Regjistrimi i diasporës: Çfarë përfiton Kosova?

Kosovë
Italia, jo më “toka e premtuar”, përgjysmohen kërkesat për azil nga fëmijët shqiptarë

Italia, jo më “toka e premtuar”, përgjysmohen kërkesat për azil nga fëmijët shqiptarë

Shqipëri
Diaspora solli në Kosovë mbi 112 milionë euro gjatë marsit

Diaspora solli në Kosovë mbi 112 milionë euro gjatë marsit

Financa
Në sy të mbesës 8-vjeçare, çifti i të moshuarve nga Kosova arrestohen sapo zbresin në Gjermani

Në sy të mbesës 8-vjeçare, çifti i të moshuarve nga Kosova arrestohen sapo zbresin në Gjermani

Kosovë
Kurti me thirrje për diasporën: Merrni pjesë në regjistrimin e popullsisë

Kurti me thirrje për diasporën: Merrni pjesë në regjistrimin e popullsisë

Kosovë
LDK me tubim në Mynih të Gjermanisë, Abdixhiku fton mërgatën për ringritje të djathtë

LDK me tubim në Mynih të Gjermanisë, Abdixhiku fton mërgatën për ringritje të djathtë

Politikë
Tavani shembet dhe e zë poshtë, vdes punëtori shqiptar në Maltë, plagoset një tjetër

Tavani shembet dhe e zë poshtë, vdes punëtori shqiptar në Maltë, plagoset një tjetër

Shqipëri
Policia serbe e dërgon në paraburgim mërgimtarin nga Gjakova që e arrestoi në kufi

Policia serbe e dërgon në paraburgim mërgimtarin nga Gjakova që e arrestoi në kufi

Siguri
Hargreaves: Dua të shoh më shumë bashkëpunim në fushën e ekonomisë, ka potencial për investime edhe nga diaspora në Kosovë

Hargreaves: Dua të shoh më shumë bashkëpunim në fushën e ekonomisë, ka potencial për investime edhe nga diaspora në Kosovë

Biznes
Kurti: Diaspora, një vlerë e pazëvendësueshme për Kosovën

Kurti: Diaspora, një vlerë e pazëvendësueshme për Kosovën

Kosovë
Regjistrimi i diasporës përmes platformës ‘online’

Regjistrimi i diasporës përmes platformës ‘online’

Kosovë
Ministri i Punësimit të Finlandës premton se do të ndihmojë në përmirësimin e kushteve të jetesës dhe punës për komunitetin shqiptar

Ministri i Punësimit të Finlandës premton se do të ndihmojë në përmirësimin e kushteve të jetesës dhe punës për komunitetin shqiptar

Kosovë
Besnik Berisha me prejardhje nga Kosova, garon në zgjedhjet lokale të Luganos

Besnik Berisha me prejardhje nga Kosova, garon në zgjedhjet lokale të Luganos

Kosovë