LAJMI I FUNDIT:

Prishtina

Kamerat e sigurisë me inteligjencë të lartë artificiale, nis vendosja e tyre në Prishtinë  

Kamerat e sigurisë me inteligjencë të lartë artificiale, nis vendosja e tyre në Prishtinë  

Besnike Salihu
Komuna e Prishtinës kompenson me 110 mijë euro Elza Ujkanin, u lëndua nga rënia e kulmit të komunës

Komuna e Prishtinës kompenson me 110 mijë euro Elza Ujkanin, u lëndua nga rënia e kulmit të komunës

Prishtina
U raportua nga Policia se kryetari i Prishtinës u kërcënua nga një person, e mohon Rama

U raportua nga Policia se kryetari i Prishtinës u kërcënua nga një person, e mohon Rama

Prishtina
Asamblisti i LVV-së: Rama asnjë dokument se ka sjell për Planin rregullues të “Kalabrisë”, tendenca për me shti në rend dite nuk kalon

Asamblisti i LVV-së: Rama asnjë dokument se ka sjell për Planin rregullues të “Kalabrisë”, tendenca për me shti në rend dite nuk kalon

Prishtina
Me biçikleta në Prishtinë nga fundi i qershorit, 100 sosh në gjithsej 10 pika

Me biçikleta në Prishtinë nga fundi i qershorit, 100 sosh në gjithsej 10 pika

Elfije Boletini
Autobusë të rinj nga janari dhe më shumë linja, Komuna e Prishtinës nis reformimin e sistemit të transportit publik

Autobusë të rinj nga janari dhe më shumë linja, Komuna e Prishtinës nis reformimin e sistemit të transportit publik

Prishtina
Reshjet e shiut, kështu pastrohen disa puseta të bllokuara në kryeqytet

Reshjet e shiut, kështu pastrohen disa puseta të bllokuara në kryeqytet

Prishtina
Tejkaloi lejen e ndërtimit, Inspektorati i Prishtinës vendos për rrënimin e një objekti në lagjen “Arbëria”

Tejkaloi lejen e ndërtimit, Inspektorati i Prishtinës vendos për rrënimin e një objekti në lagjen “Arbëria”

Prishtina
Shemben skelet – dëmtohen disa vetura në Tophane të Prishtinës

Shemben skelet – dëmtohen disa vetura në Tophane të Prishtinës

Prishtina
Inxhinieri i hidroteknikës: Mungesa e gjelbërimit dhe betonizimi, faktorë kyç të vërshimeve në Prishtinë

Inxhinieri i hidroteknikës: Mungesa e gjelbërimit dhe betonizimi, faktorë kyç të vërshimeve në Prishtinë

Prishtina
Uji depërtoi në shtëpitë e tyre – banorët e lagjes “Prishtina e Re” tregojnë për pasojat pas reshjeve të shiut

Uji depërtoi në shtëpitë e tyre – banorët e lagjes “Prishtina e Re” tregojnë për pasojat pas reshjeve të shiut

Elfije Boletini
Dëme materiale pas reshjeve të shiut në Prishtinë, Komuna bën thirrje për durim për trafikun e shkaktuar

Dëme materiale pas reshjeve të shiut në Prishtinë, Komuna bën thirrje për durim për trafikun e shkaktuar

Prishtina
Drejtori i Inspektoratit në Prishtinë: Po lirohen të gjitha hapësirat që ishin të uzurpuara më parë

Drejtori i Inspektoratit në Prishtinë: Po lirohen të gjitha hapësirat që ishin të uzurpuara më parë

Prishtina
Platformë digjitale për historinë e Prishtinës

Platformë digjitale për historinë e Prishtinës

Prishtina
​Pushojnë hetimet ndaj tre zyrtarëve komunalë të Prishtinës, Rama e quan fitore të drejtësisë

​Pushojnë hetimet ndaj tre zyrtarëve komunalë të Prishtinës, Rama e quan fitore të drejtësisë

Prishtina
​Taksitë ilegale, Dushi paralajmëron shtimin e masave në kryeqytet dhe konfiskim të automjeteve për kohë më të gjatë

​Taksitë ilegale, Dushi paralajmëron shtimin e masave në kryeqytet dhe konfiskim të automjeteve për kohë më të gjatë

Prishtina
Dita e Evropës, shkallët e Arbërisë në Prishtinë me ngjyrat e flamurit të BE-së

Dita e Evropës, shkallët e Arbërisë në Prishtinë me ngjyrat e flamurit të BE-së

Prishtina
Rënia e kulmit të objektit të Komunës së Prishtinës ku u lëndua rëndë një vajzë, ​Demokraci Plus publikon analizën

Rënia e kulmit të objektit të Komunës së Prishtinës ku u lëndua rëndë një vajzë, ​Demokraci Plus publikon analizën

Prishtina
Inspektorati i Prishtinës parandalon uzurpimin e një hapësire në lagjen Dardania

Inspektorati i Prishtinës parandalon uzurpimin e një hapësire në lagjen Dardania

Prishtina
Hapet dyqani i parë social në Prishtinë, Rama: Qytetarët në nevojë mund të furnizohen çdo muaj falas me produkte ushqimore e higjienike

Hapet dyqani i parë social në Prishtinë, Rama: Qytetarët në nevojë mund të furnizohen çdo muaj falas me produkte ushqimore e higjienike

Prishtina
Inspektorati i Prishtinës në aksion, shqipton gjoba e konfiskon targa

Inspektorati i Prishtinës në aksion, shqipton gjoba e konfiskon targa

Prishtina
Defekt në gypin e furnizimit, tri lagje të Prishtinës mbesin pa ujë

Defekt në gypin e furnizimit, tri lagje të Prishtinës mbesin pa ujë

Prishtina
Supremja i hap rrugë vazhdimit të punimeve në “Rrugën A”,  hedh poshtë kërkesën e kompanisë “Pro & CO Group”

Supremja i hap rrugë vazhdimit të punimeve në “Rrugën A”, hedh poshtë kërkesën e kompanisë “Pro & CO Group”

Jehona Hulaj
Pas zjarrit në Nënstacionin ‘Prishtina 3’, rreth 10 mijë konsumatorë në kryeqytet pa rrymë

Pas zjarrit në Nënstacionin ‘Prishtina 3’, rreth 10 mijë konsumatorë në kryeqytet pa rrymë

Prishtina