LAJMI I FUNDIT:

12 milionë udhëtarë brenda një viti në Trafikun Urban, Maraj: Po punohet që të rregullohen edhe linjat që janë private

12 milionë udhëtarë brenda një viti në Trafikun Urban, Maraj: Po punohet që të rregullohen edhe linjat që janë private

Rreth 12 milionë udhëtarë brenda një viti përdorin Trafikun Urban si mjet transporti, apo 20 mijë deri në 35 mijë udhëtarë në ditë.

Burim Maraj, kryeshef ekzekutiv i “Trafikut Urban” në emisionin Radar ka bërë të ditur se po punojnë për një lloj sinjalizimi për personat me aftësi të kufizuara, ndërkaq shtoi se po punohet që të rregullohen edhe linjat që janë private.

Sipas tij, pas dy javësh do të hapet tenderi për autobusët e rinj e ku planifikohet të ketë edhe minibus.

Tashmë në Trafikun Urban, Maraj thotë se edhe inkasimi është rritur në 4 milionë e 300 mijë euro për vitin që kemi lënë pas, nga shitja e biletave nga të gjitha kategoritë, duke mos harruar që shumë kategori janë të liruara nga pagesa.

Bileta mund të paguhet edhe përmes mesazheve në telefon, në autobusë ka internet dhe orari është deri në mesnatë, ndërsa autobusët mund të shikoni përmes aplikacionit se kur arrijnë në stacionin që jeni.

Autobusët e rinj që janë marr me kredi prej 10 milionë eurosh nga BERZh, që janë 30 autobusë gjashtë prej të cilëve janë elektrik me bateri dhe njëzet e katër të modelit EURO VI, së bashku me infrastrukturën për karikimin e tyre, pritet të vijnë në fund të këtij viti apo në fillim të vitit të ardhshëm.

Në trend Lajme

Më shumë
Nga dyshimet për Policinë e Kosovës tek ndikimi te dëshmitarët, si e ndryshoi Specialja arsyetimin për t’i mbajtur në Hagë ish-krerët e UÇK-së

Nga dyshimet për Policinë e Kosovës tek ndikimi te dëshmitarët, si e ndryshoi Specialja arsyetimin për t’i mbajtur në Hagë ish-krerët e UÇK-së

Drejtësi
Vdekja e katër burrave në lokacione të ndryshme në Prishtinë, Prokuroria: Në koordinim me Policinë po ndërmarrim veprime për ndriçimin e rrethanave

Vdekja e katër burrave në lokacione të ndryshme në Prishtinë, Prokuroria: Në koordinim me Policinë po ndërmarrim veprime për ndriçimin e rrethanave

Besnike Salihu
PDK kërkoi shkarkimin e ambasadorit Berishaj, deputeti Berisha e vizitoi në Zagreb: Biseduam për të mirën e kombit dhe shtetit

PDK kërkoi shkarkimin e ambasadorit Berishaj, deputeti Berisha e vizitoi në Zagreb: Biseduam për të mirën e kombit dhe shtetit

Politikë
Vdekja e katër burrave në Prishtinë, Policia nis hetimet

Vdekja e katër burrave në Prishtinë, Policia nis hetimet

Kronika e Zezë
Aliu jep lajmin e mirë për diasporën, nga 24 qershori hapen linja të reja të fluturimeve nga Prishtina në Zvicër

Aliu jep lajmin e mirë për diasporën, nga 24 qershori hapen linja të reja të fluturimeve nga Prishtina në Zvicër

Lajme
Ndërprerja e energjisë në Shqipëri, Balluku: Jemi në një situatë kritike, e njëjta gjë ndodhi në Kroaci dhe Mal të Zi

Ndërprerja e energjisë në Shqipëri, Balluku: Jemi në një situatë kritike, e njëjta gjë ndodhi në Kroaci dhe Mal të Zi

Lajme
Kalo në kategori