LAJMI I FUNDIT:

Politikë

Kuvendi miratoi në lexim të dytë Projektligjin për zgjedhjet e përgjithshme

Kuvendi miratoi në lexim të dytë Projektligjin për zgjedhjet e përgjithshme

Politikë
Ambasadori i BE-së në Kosovë ripërsërit thirrjet për kthim në dialog

Ambasadori i BE-së në Kosovë ripërsërit thirrjet për kthim në dialog

Politikë
Kusari – Lila e quan qesharak mocionin e AAK-së, reagon Tahiri: E dini mirë fuqinë e AAK-së në Kuvend

Kusari – Lila e quan qesharak mocionin e AAK-së, reagon Tahiri: E dini mirë fuqinë e AAK-së në Kuvend

Politikë
Ish-ministrja e Integrimeve Evropiane: Kurti po ndëshkohet, qytetarët po e paguajnë çmimin

Ish-ministrja e Integrimeve Evropiane: Kurti po ndëshkohet, qytetarët po e paguajnë çmimin

Politikë
Krasniqi për takimin me Escobarin: Do të jetë ditë ogurzezë për Kosovën nëse SHBA përdor zyrtarisht fjalën “sanksion”

Krasniqi për takimin me Escobarin: Do të jetë ditë ogurzezë për Kosovën nëse SHBA përdor zyrtarisht fjalën “sanksion”

Politikë
Këshilltari i Kurtit i reagon Escobarit: Një popull nuk i nënshtrohet një emisari

Këshilltari i Kurtit i reagon Escobarit: Një popull nuk i nënshtrohet një emisari

Politikë
Haradinaj: Kurti patriot fals, nuk mund ta kërcënojë një shtet tjetër me fuqinë e NATO-s

Haradinaj: Kurti patriot fals, nuk mund ta kërcënojë një shtet tjetër me fuqinë e NATO-s

Politikë
Walker: Presioni që po i bëhet Kosovës është i padrejtë, serbët vazhdojnë të marrin urdhra nga Beogradi

Walker: Presioni që po i bëhet Kosovës është i padrejtë, serbët vazhdojnë të marrin urdhra nga Beogradi

Politikë
​Hovenier rithekson nevojën për depërshkallëzim në veri

​Hovenier rithekson nevojën për depërshkallëzim në veri

Politikë
Escobar e Lajçak i kërkojnë Osmanit gjetjen e një zgjidhjeje të shpejtë për qetësimin e situatës në veri

Escobar e Lajçak i kërkojnë Osmanit gjetjen e një zgjidhjeje të shpejtë për qetësimin e situatës në veri

Politikë
Ambasadori francez: Situata në veri të Kosovës është shqetësuese dhe mund të shmangej – Macron është i angazhuar vendosmërisht

Ambasadori francez: Situata në veri të Kosovës është shqetësuese dhe mund të shmangej – Macron është i angazhuar vendosmërisht

Muhamet Hajrullahu
EULEX-it i zgjatet mandati deri në vitin 2025

EULEX-it i zgjatet mandati deri në vitin 2025

Muhamet Hajrullahu
Haradinaj: Sonte me u shkarku Kurti, shpëton Kosova nga pasojat tjera

Haradinaj: Sonte me u shkarku Kurti, shpëton Kosova nga pasojat tjera

Politikë
Haradinaj – Kurtit: Mos e bëj më asnjë hap pa amerikanë, je duke e fundosur suksesin e Kosovës

Haradinaj – Kurtit: Mos e bëj më asnjë hap pa amerikanë, je duke e fundosur suksesin e Kosovës

Politikë
Hoti, Pecit: Hera e fundit që po polemizoj me një analfabet

Hoti, Pecit: Hera e fundit që po polemizoj me një analfabet

Politikë
KFOR-i largon telat gjemborë në Zveçan

KFOR-i largon telat gjemborë në Zveçan

Politikë
Zyrtarët e BE-së nga Beogradi: Serbët të kthehen në institucionet e Kosovës

Zyrtarët e BE-së nga Beogradi: Serbët të kthehen në institucionet e Kosovës

Politikë
​Analistët: Zgjedhjet e reja në katër komunat veriore në Kosovë, do të kontribuojnë në qetësimin e situatës

​Analistët: Zgjedhjet e reja në katër komunat veriore në Kosovë, do të kontribuojnë në qetësimin e situatës

Politikë
“1000 vjet në dy minuta, historia mes Kosovës dhe Serbisë” – shikohet rreth dy milionë herë në Twitter, reagon gazetarja e CNN

“1000 vjet në dy minuta, historia mes Kosovës dhe Serbisë” – shikohet rreth dy milionë herë në Twitter, reagon gazetarja e CNN

Politikë
“1000 vjet në dy minuta” – gazetarja e CNN-it shpjegon historinë mes Kosovës dhe Serbisë

“1000 vjet në dy minuta” – gazetarja e CNN-it shpjegon historinë mes Kosovës dhe Serbisë

Politikë
Mushkolaj: Nëse institucionet e Kosovës tërhiqen nga veriu, atëherë çfarë përfituam?

Mushkolaj: Nëse institucionet e Kosovës tërhiqen nga veriu, atëherë çfarë përfituam?

Politikë
Lajçak: Do të punojmë intensivisht me palët dhe partnerët tanë për të gjetur një rrugëdalje nga kjo krizë

Lajçak: Do të punojmë intensivisht me palët dhe partnerët tanë për të gjetur një rrugëdalje nga kjo krizë

Politikë
Osmani takohet me Vuçiqin, thotë se nuk është i interesuar për zgjidhje e as për paqe

Osmani takohet me Vuçiqin, thotë se nuk është i interesuar për zgjidhje e as për paqe

Politikë
Reuters: Osmani e Vuçiq përplasen në samitin e Moldavisë rreth gjendjes në veri

Reuters: Osmani e Vuçiq përplasen në samitin e Moldavisë rreth gjendjes në veri

Politikë