LAJMI I FUNDIT:

Pamje që nxisin spekulime: Gruaja e sozisë së Prigozhinit viziton ‘varrin e shefit të Wagner një ditë pas funeralit’

Pamje që nxisin spekulime: Gruaja e sozisë së Prigozhinit viziton ‘varrin e shefit të Wagner një ditë pas funeralit’

Gruaja e “sozisë” kryesor të liderit të mercenarëve të Wagner, Yevgeny Prigozhin, thuhet se është parë duke vizituar varrin ku është varrosur ai, një ditë pas funeralit të tij.

Reklama

Një grua e parë në varrin e tij në një varrezë në Shën Petersburg ishte identifikuar më parë si gruaja e kryekomandantit, Lyubov Prigozhina, 52 vjeç.

Por tani mediat ruse kanë sugjeruar se ishte në fakt Irina Krasavina, e cila është partnerja e sozisë kryesor të Prigozhin, Leonid Krasavin, përcjell Telegrafi.

Vendi ku u rrëzua aeroplani i Prigozhinit është rrafshuar nga buldozerët
Lexo po ashtu Vendi ku u rrëzua aeroplani i Prigozhinit është rrafshuar nga buldozerët

Hetuesit rusë konfirmuan zyrtarisht se shefi i mercenarëve ishte një nga 10 personat e vrarë në një aksident aeroplani në Rusi të mërkurën e kaluar, pasi kryen testet gjenetike të viktimave.

Të martën, një ‘funeral privat’ u mbajt për 62-vjeçarin, megjithatë është e paqartë se kush mori pjesë në varrim, sepse autoritetet ruse bllokuan mbulimin e ceremonisë.

Dhe pjesëmarrja e gruas së sozisë së Prigozhinit në varrezat e Porokhovskoye sjell dyshime të reja në sipërfaqe nëse vetë Prigozhin ishte apo jo në bordin e aeroplanit kur ai doli jashtë kontrollit dhe ra në tokë.

Ndërkohë janë bërë disa pretendime se Prigozhi ishte i vetëdijshëm për (pa)sigurinë e tij dhe nuk ishte në bordin e aeroplanit dhe në vend të kësaj kishte vendosur një “zëvendësues”.

Paraqitja surprizë e gruas së sozisë vjen pasi Rusia po vepron për të mbuluar rrethanat e rrëzimit të aeroplanit duke refuzuar ta hetojë atë sipas rregullave ndërkombëtare. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Vrasësi refuzon të provojë metodën e re të dënimit me vdekje në SHBA

Vrasësi refuzon të provojë metodën e re të dënimit me vdekje në SHBA

Amerika
Jep dorëheqje kryetari i parlamentit kanadez pasi lavdëroi publikisht nazistët para syve të Zelenskyt

Jep dorëheqje kryetari i parlamentit kanadez pasi lavdëroi publikisht nazistët para syve të Zelenskyt

Evropa
Për herë të parë në histori të SHBA-së, një president i bashkohet protestës së punëtorëve

Për herë të parë në histori të SHBA-së, një president i bashkohet protestës së punëtorëve

Amerika
Gjykata e New Yorkut: Donald Trump kreu mashtrime gjersa ndërtoi perandorinë e pasurive të paluajtshme

Gjykata e New Yorkut: Donald Trump kreu mashtrime gjersa ndërtoi perandorinë e pasurive të paluajtshme

Amerika
Droni ukrainas sulmon fshatrat ruse, mbesin pa energji elektrike

Droni ukrainas sulmon fshatrat ruse, mbesin pa energji elektrike

Evropa
Rrahje masive mes kamarierëve dhe klientëve të një restoranti në Venecia

Rrahje masive mes kamarierëve dhe klientëve të një restoranti në Venecia

Evropa
Kalo në kategori