LAJMI I FUNDIT:
Kriza në Ukrainë

Kriza në Ukrainë

10621 Artikuj

Info

Këtu gjeni të gjitha lajmet rreth situatës mes Rusisë dhe Ukrainës, ku shteti rus filloi agresionin ushtarak ndaj atij ukrainas.

Ukrainasit kanë një armë speciale, droni i vogël që shkatërron tanket 45 tonëshe ruse

Ukrainasit kanë një armë speciale, droni i vogël që shkatërron tanket 45 tonëshe ruse

Evropa
Putin nënshkroi një dekret për përdorimin e pronës amerikane në Rusi

Putin nënshkroi një dekret për përdorimin e pronës amerikane në Rusi

Evropa
Zelensky e fton Siljanovska Davkovën të vizitojë Ukrainën

Zelensky e fton Siljanovska Davkovën të vizitojë Ukrainën

Politikë
Rusia sulmon përsëri Kharkivin

Rusia sulmon përsëri Kharkivin

Evropa
Rusia kërcënon me sulm caqet britanike nëse Ukraina i përdor armët e saj për të sulmuar territorin rus

Rusia kërcënon me sulm caqet britanike nëse Ukraina i përdor armët e saj për të sulmuar territorin rus

Nga Bota
Municionet perëndimore ngadalësuan përparimin e rusëve drejt Kharkivit

Municionet perëndimore ngadalësuan përparimin e rusëve drejt Kharkivit

Evropa
Dronët detarë ukrainas Sea Baby pajisen me sistem të avancuar raketor

Dronët detarë ukrainas Sea Baby pajisen me sistem të avancuar raketor

Evropa
Ministria ukrainase e Mbrojtjes pretendon se Rusia ka humbur 496 mijë ushtarë nga fillimi i luftës

Ministria ukrainase e Mbrojtjes pretendon se Rusia ka humbur 496 mijë ushtarë nga fillimi i luftës

Evropa
Ukraina do të përfitojë nga asetet e ngrira ruse në vendet e BE-së – sa para në vit do të transferohen në Kiev?

Ukraina do të përfitojë nga asetet e ngrira ruse në vendet e BE-së – sa para në vit do të transferohen në Kiev?

Evropa
Ukrainasit shkatërrojnë luftanijen e fundit të armatosur me raketa lundrimi që e kishte Rusia në Krime

Ukrainasit shkatërrojnë luftanijen e fundit të armatosur me raketa lundrimi që e kishte Rusia në Krime

Evropa
Dhjetëra mijëra rusë që ikën në Turqi, detyrohen të largohen nga vendi

Dhjetëra mijëra rusë që ikën në Turqi, detyrohen të largohen nga vendi

Turqia
Politico: Ukraina do të nisë negociatat për anëtarësimin në BE në qershor

Politico: Ukraina do të nisë negociatat për anëtarësimin në BE në qershor

Evropa
E modifikuan duke shpresuar se nuk do të arrijnë ta shkatërrojnë, tanku rus “shkeli” në minat ukrainase

E modifikuan duke shpresuar se nuk do të arrijnë ta shkatërrojnë, tanku rus “shkeli” në minat ukrainase

Evropa
Kur një autoblindë 70-vjeçare ruse BTR-50 sulmon trupat ukrainase, është një lajm i keq për Moskën

Kur një autoblindë 70-vjeçare ruse BTR-50 sulmon trupat ukrainase, është një lajm i keq për Moskën

Evropa
Ministrja e Jashtme gjermane në Kiev për një vizitë të paralajmëruar

Ministrja e Jashtme gjermane në Kiev për një vizitë të paralajmëruar

Evropa
Ukrainasit pretendojnë se rusët kanë humbur 1,380 ushtarë dhe 15 tanke në 24 orët e fundit

Ukrainasit pretendojnë se rusët kanë humbur 1,380 ushtarë dhe 15 tanke në 24 orët e fundit

Evropa
Disa vende të NATO-s “po lobojnë për më shumë guxim” kur është në pyetje dërgimi i trupave ushtarake perëndimore në Ukrainë

Disa vende të NATO-s “po lobojnë për më shumë guxim” kur është në pyetje dërgimi i trupave ushtarake perëndimore në Ukrainë

Nga Bota
Ukraina është e vetëdijshme se lufta do të përfundojë me negociata, thotë zyrtari i lartë i sigurisë ukrainase

Ukraina është e vetëdijshme se lufta do të përfundojë me negociata, thotë zyrtari i lartë i sigurisë ukrainase

Evropa
Ukraina bombardon portin ku është zhvendosur flota ruse e Detit të Zi

Ukraina bombardon portin ku është zhvendosur flota ruse e Detit të Zi

Nga Bota
Pentagoni zotohet të vazhdojë të dërgojë armë në Ukrainë

Pentagoni zotohet të vazhdojë të dërgojë armë në Ukrainë

Nga Bota
Sllovakët mbledhin miliona euro për Ukrainën dhe kundërshtojnë qëndrimin pro-rus të qeverisë së tyre

Sllovakët mbledhin miliona euro për Ukrainën dhe kundërshtojnë qëndrimin pro-rus të qeverisë së tyre

Evropa
Ukraina dhe Rusia sulme të ndërsjella me dronë

Ukraina dhe Rusia sulme të ndërsjella me dronë

Nga Bota
“Qiejt tanë do të bëhen ferr për pilotët okupues!”: Ukraina thotë se ka rrëzuar aeroplanin e katërt rus në dy javë

“Qiejt tanë do të bëhen ferr për pilotët okupues!”: Ukraina thotë se ka rrëzuar aeroplanin e katërt rus në dy javë

Nga Bota
Si po arrijnë dronët ukrainas të hedhin me saktësi granatat e dorës në tanket ruse?

Si po arrijnë dronët ukrainas të hedhin me saktësi granatat e dorës në tanket ruse?

Evropa