LAJMI I FUNDIT:

Teknologjia e vijës së portës ​​ka analizuar golin në El Clasico, është konfirmuar se ishte apo nuk ishte

Teknologjia e vijës së portës ​​ka analizuar golin në El Clasico, është konfirmuar se ishte apo nuk ishte

Në rrjetet sociale është publikuar një analizë e teknologjisë së golit për golin e Barcelonës në El Clasico kundër Real Madridit.

Me rezultatin 1-1, Lamine Yamal gjuajti pas një goditje nga këndi, dhe Andrij Lunjin e priti goditjen e tij dhe shpëtoi mbretërit.

Gjyqtari kryesor i ndeshjes, Cesar Soto Grado, në bashkëpunim me teknologjinë VAR, vendosi të mos e pranojë golin e yllit të ri të Barcelonës.

Megjithatë, në videon e fundit të publikuar nga një analizë e teknologjisë shihet se padyshim që ai duhej të ishte pranuar.

Pavarësisht këtij gol të anuluar, katalunasit arritën të shënojnë një gol të dytë me Fermin Lopez në mesin e pjesës së dytë, por ai nuk i ndihmoi shumë sepse Real Madridi bëri një kthesë të madhe në fund dhe mori tre pikët.

Lucas Vasquez dhe Jude Bellingham shënuan për Los Blancos dhe kështu e çuan Real Madridin në pragun e një tjetër titulli kampion në La Liga. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Arda Guler realizon golin më të bukur deri më tani në Euro 2024

Arda Guler realizon golin më të bukur deri më tani në Euro 2024

Përfaqësueset
UEFA godet Shqipërinë, e gjobitë rëndë

UEFA godet Shqipërinë, e gjobitë rëndë

Kombëtarja e Shqipërisë
Portugalia 2-1 Çekia, nota e Ronaldos dhe lojtarëve të tjerë

Portugalia 2-1 Çekia, nota e Ronaldos dhe lojtarëve të tjerë

Përfaqësueset
Jens Lehmann zgjedh kombëtaren më të keqe në Euro 2024

Jens Lehmann zgjedh kombëtaren më të keqe në Euro 2024

Përfaqësueset
Rregulli i çuditshëm i FIFA-s e ndaloi yllin e Ligës Premier nga ndërrimi i kombësisë dhe të luajë në Euro 2024

Rregulli i çuditshëm i FIFA-s e ndaloi yllin e Ligës Premier nga ndërrimi i kombësisë dhe të luajë në Euro 2024

Përfaqësueset
Portugalia e Ronaldos e nisë me fitore rrugëtimin në Euro 2024 - mposht Çekinë

Portugalia e Ronaldos e nisë me fitore rrugëtimin në Euro 2024 - mposht Çekinë

Përfaqësueset
Kalo në kategori