LAJMI I FUNDIT:

Legjenda e Bilbaos i bën dhuratë ish-futbollistit Lumbardh Salihu, në Mallorca të Spanjës

Legjenda e Bilbaos i bën dhuratë ish-futbollistit Lumbardh Salihu, në Mallorca të Spanjës

Një moment emocionues ka ndodhur në stadiumin e Mallorcas në Spanjë, ku fituesi i Big Brother Vip Kosova dhe ish-futbollisti, Lumbardh Salihu, u nderua me një dhuratë të veçantë nga një emër i madh i futbollit spanjoll.

Gjatë një vizite në stadium për të ndjekur ndeshjen mes Mallorcas dhe Real Madridit, Salihu u befasua kur u prit nga Aritz Aduriz, legjenda e Athletic Bilbaos.


Aduriz, i cili ka një karrierë të shquar si sulmues dhe është një figurë e respektuar në futbollin spanjoll, i dorëzoi ish-lojtarit të Llapit.

Ngjarja u dokumentua me fotografi dhe shpërndarje në rrjetet sociale, ku fansat dhe ndjekësit e Salihut dhe Adurizit mund të ndajnë kënaqësinë e këtij momenti të veçantë.

Eksperienca e Salihut në Spanjë është e lidhur drejtpërdrejt Big Brother VIP Kosova, pasi fitoi në një lojë nga “Vëllai i Madh”, një udhëtim për të shijuar ndeshjen e futbollit. /Telegrafi/

Foto: Lumbardh Salihu/Instagram
Foto: Lumbardh Salihu/Instagram

Në trend Magazina

Më shumë
Kaluan natën së bashku - Ilnisa Agolli ndan një moment nga shtrati me Meritonin

Kaluan natën së bashku - Ilnisa Agolli ndan një moment nga shtrati me Meritonin

Magazina
Pas ndarjes nga Xhensila, Bes Kallaku në një lidhje të re dashurie me ish-konkurrenten e “Përputhen”?

Pas ndarjes nga Xhensila, Bes Kallaku në një lidhje të re dashurie me ish-konkurrenten e “Përputhen”?

Magazina
Pas spekulimeve të shumta, Romeo bën veprimin e papritur në lidhje me Heidin

Pas spekulimeve të shumta, Romeo bën veprimin e papritur në lidhje me Heidin

Magazina
E shtyu gazetaren në sy të kamerave, Roza Lati jep sqarim për veprimin skandaloz në tapetin e kuq

E shtyu gazetaren në sy të kamerave, Roza Lati jep sqarim për veprimin skandaloz në tapetin e kuq

Magazina
Teuta Krasniqi flet për ankthin dhe depresionin që përjetoi pas ndarjes nga Blero

Teuta Krasniqi flet për ankthin dhe depresionin që përjetoi pas ndarjes nga Blero

Magazina
Romeo Veshaj injoroi çekun e 10 mijë eurove si finalist, teksa vazhdoi të fliste me banorët pas eliminimit

Romeo Veshaj injoroi çekun e 10 mijë eurove si finalist, teksa vazhdoi të fliste me banorët pas eliminimit

Magazina
Kalo në kategori