LAJMI I FUNDIT:
Zgjedhjet presidenciale - MK

Zgjedhjet presidenciale - MK

1054 Artikuj

Info

Zgjedhjet presidenciale në Maqedoni mbahen më 21 prill, 2019 me kandidatë:
Blerim Reka – i pavarur dhe i mbështetur nga ASH dhe Lëvizja Besa,
Stevo Pendarovski – i mbështetur nga BDI, LSDM, PDSH, RDK dhe 20 parti tjera më të vogla,
Gordana Siljanovska-Davkova e mbështetur nga OBRM-PDUKM dhe parti më të vogla opozitare maqedonase.

Rrethi i dytë i zgjedhjeve më 5 maj, 2019, ku garojnë Gordana Siljanovska Davkova dhe Stevo Pendarovski.

Maqedoni, zgjedhjet e dyfishta shumë më të shtrenjta sesa zgjedhjet në 2019 dhe 2020

Maqedoni, zgjedhjet e dyfishta shumë më të shtrenjta sesa zgjedhjet në 2019 dhe 2020

Maqedonia e Veriut
Maqedonia e Veriut zyrtarisht me presidenten e parë grua

Maqedonia e Veriut zyrtarisht me presidenten e parë grua

Maqedonia e Veriut
KSHZ: Janë dorëzuar 17 ankesa për zgjedhjet kuvendare

KSHZ: Janë dorëzuar 17 ankesa për zgjedhjet kuvendare

Politikë
Zelenskyy me urime për Siljanovskën: E vlerësojmë mbështetjen e Shkupit në luftën kundër pushtimit rus

Zelenskyy me urime për Siljanovskën: E vlerësojmë mbështetjen e Shkupit në luftën kundër pushtimit rus

Maqedonia e Veriut
Talat Xhaferi: Zhvilluam zgjedhje evropiane dhe kontribuam në sjelljen evropiane të vendit

Talat Xhaferi: Zhvilluam zgjedhje evropiane dhe kontribuam në sjelljen evropiane të vendit

Politikë
Sot përfundojnë afatet për dorëzimin e ankesave për zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut

Sot përfundojnë afatet për dorëzimin e ankesave për zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut

Politikë
Macron uron Siljanovskën: Franca mbetet në anën e Maqedonisë së Veriut për të ardhmen e saj evropiane

Macron uron Siljanovskën: Franca mbetet në anën e Maqedonisë së Veriut për të ardhmen e saj evropiane

Politikë
KSHZ publikon rezultatet e para zyrtare të zgjedhjeve presidenciale dhe kuvendare

KSHZ publikon rezultatet e para zyrtare të zgjedhjeve presidenciale dhe kuvendare

Politikë
Adelina Tahiri uron përzemërsisht Gordana Siljanovskan për zgjedhjen presidente e Maqedonisë së Veriut

Adelina Tahiri uron përzemërsisht Gordana Siljanovskan për zgjedhjen presidente e Maqedonisë së Veriut

Yjet
Vjosa Osmani e uroi për zgjedhjen si presidente e RMV-së, Gordana Siljanovska i përgjigjet në gjuhën shqipe

Vjosa Osmani e uroi për zgjedhjen si presidente e RMV-së, Gordana Siljanovska i përgjigjet në gjuhën shqipe

Politikë
Nuk do ta përdorë emrin e ri të shtetit dhe ishte kundër Ligjit për gjuhën shqipe – kjo është Gordana Siljanovska-Davkova, presidentja e parë femër e Maqedonisë së Veriut

Nuk do ta përdorë emrin e ri të shtetit dhe ishte kundër Ligjit për gjuhën shqipe – kjo është Gordana Siljanovska-Davkova, presidentja e parë femër e Maqedonisë së Veriut

Maqedonia e Veriut
OSBE/ODIHR: Zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut ishin demokratike

OSBE/ODIHR: Zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut ishin demokratike

Maqedonia e Veriut
Aggeler uron Siljanovskën për suksesin në zgjedhjet presidenciale

Aggeler uron Siljanovskën për suksesin në zgjedhjet presidenciale

Politikë
Caktohet seanca për inaugurimin e Siljanovska-Davkova për presidente

Caktohet seanca për inaugurimin e Siljanovska-Davkova për presidente

Politikë
Varhelyi, Siljanovska-Davkova: Presim përshpejtim të reformave në procesin e negociatave për anëtarësim në BE

Varhelyi, Siljanovska-Davkova: Presim përshpejtim të reformave në procesin e negociatave për anëtarësim në BE

Politikë
Geer: Pres bashkëpunim të ngushtë me Siljanovska-Davkova për të ardhmen evropiane të vendit

Geer: Pres bashkëpunim të ngushtë me Siljanovska-Davkova për të ardhmen evropiane të vendit

Politikë
Inaugurimi i presidentit të ri duhet të bëhet më së voni më 12 maj, kur i skadon mandati Pendarovskit

Inaugurimi i presidentit të ri duhet të bëhet më së voni më 12 maj, kur i skadon mandati Pendarovskit

Politikë
Orban uron OBRM-PDUKM-në për fitoren e zgjedhjeve në Maqedoninë e Veriut

Orban uron OBRM-PDUKM-në për fitoren e zgjedhjeve në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia e Veriut
Opozita maqedonase fiton zgjedhjet e dyfishta

Opozita maqedonase fiton zgjedhjet e dyfishta

Politikë
Vuçiq uron Gordana Siljanovska-Davkovën

Vuçiq uron Gordana Siljanovska-Davkovën

Politikë
OBRM-PDUKM feston fitoren e dyfishtë në Shkup

OBRM-PDUKM feston fitoren e dyfishtë në Shkup

Politikë
Pendarovski pranon humbjen: I uroj fituesit punë të suksesshme në pesë vitet e ardhshme

Pendarovski pranon humbjen: I uroj fituesit punë të suksesshme në pesë vitet e ardhshme

Politikë
Rezultatet e zgjedhjeve presidenciale, Siljanovska bindshëm para Pendarovskit

Rezultatet e zgjedhjeve presidenciale, Siljanovska bindshëm para Pendarovskit

Politikë
Numërohen më shumë se gjysma e votave, këto janë rezultatet nga zgjedhjet kuvendare

Numërohen më shumë se gjysma e votave, këto janë rezultatet nga zgjedhjet kuvendare

Politikë


mob5