LAJMI I FUNDIT:

Adelina Tahiri uron përzemërsisht Gordana Siljanovskan për zgjedhjen presidente e Maqedonisë së Veriut

Adelina Tahiri uron përzemërsisht Gordana Siljanovskan për zgjedhjen presidente e Maqedonisë së Veriut
Foto: Adeina Tahiri/Instagram

Adelina Tahiri, këngëtarja shqiptare e njohur, ka zgjedhur rrjetet sociale për të shprehur urimet e saj për fituesen e zgjedhjeve presidenciale në Maqedoninë e Veriut, Gordana Siljanovska-Davkova, e cila vjen nga radhët e partisë nacionaliste maqedonase, VMRO-DPMNE.

“Urime, urime, urime”. ka shkruar Adelina në postimin e saj në gjuhën shqipe, duke nënvizuar kështu një moment të rëndësishëm për vendin fqinj.

Fotografia e postuar nga këngëtarja shfaq të dy gratë duke buzëqeshur dhe të gëzueshme, gjatë pozimit së bashku në një forum të gruas që u mbajt ditët e fundit.


Foto: Adeina Tahiri/Instagram

Ky veprim ka rënë në sy të shumë ndjekësve dhe ka ngjallur vëmendje për marrëdhëniet ndërmjet shqiptarëve dhe maqedonasve në kontekstin e ri politik që po zhvillohet në Maqedoninë e Veriut.

Adelina Tahiri, e cila gjithashtu është një figurë publike e ndjekur nga fansat për angazhimet e saj muzikore dhe atë sociale, sjell në vëmendje përkushtimin ndaj dialogut ndërkombëtar dhe harmonisë përmes muzikës dhe artit. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Ndodhi në vitin 2000 - zbulohet arsyeja se përse Angelina Jolie puthi vëllanë e saj në buzë në ceremoninë e Oscars

Ndodhi në vitin 2000 - zbulohet arsyeja se përse Angelina Jolie puthi vëllanë e saj në buzë në ceremoninë e Oscars

Magazina
Bëhen bashkë ish-banoret e Big Brother VIP Albania 3, mahnitin me paraqitjet në bikini

Bëhen bashkë ish-banoret e Big Brother VIP Albania 3, mahnitin me paraqitjet në bikini

Magazina
Pyetet nëse ka të reja nga ajo dhe Meritoni, Ilnisa jep përgjigjjen interesante

Pyetet nëse ka të reja nga ajo dhe Meritoni, Ilnisa jep përgjigjjen interesante

Magazina
Demi Rose publikon fotografi të guximshme, shfaqet tërësisht e zhveshur

Demi Rose publikon fotografi të guximshme, shfaqet tërësisht e zhveshur

Magazina
Xhensila Myrtezaj dhe Ghetto Geasy sjellin këngën “Vaj Vaj”

Xhensila Myrtezaj dhe Ghetto Geasy sjellin këngën “Vaj Vaj”

Magazina
Aktorja Eva Longoria fiton 45 milionë euro nga Jeff Bezos, duhet t'i shpenzojë për dhjetë vjet

Aktorja Eva Longoria fiton 45 milionë euro nga Jeff Bezos, duhet t'i shpenzojë për dhjetë vjet

Magazina
Kalo në kategori