Vajza e Aurela Gaçes, Grace, i ka mbushur gjashtë vjet dhe krahas festës për ditëlindjen e saj, nuk ka munguar edhe një mesazh emocionues i këngëtares për vajzën e saj.

“Gjashtë vjet më parë , të mbajta në krahë për herë të parë… bekimi më i madh i jetës time. Grace, hiri i Perëndisë”.

“Dje, ishin mbledhur shokët e tu të grupit, me të cilët kalove tre vjet në kopsht e para-shkollor bashkë me mësuesen tuaj . Shumë nga ata shkuan në klasën e parë e ty tani t’u shtuan edhe shokë të rinj e do të rriteni bashkë. Dje, shokët të sollën shumë dhurata… por kur të rritesh, do të shohësh këto foto, këtë dashuri të sinqertë, këtë gëzim që ke ti e shokët e shoqet e tua, dhe atëherë do ta kuptosh se pse mami të uron, të rrethohesh gjithë jetën tënde me dashuri të sinqertë, pikërisht si në këto foto”.

“Ju falënderoj shumë prindër të shokëve të Grace që morët kohën tuaj e bëtë të mundur që ajo të festonte e rrethuar nga dashuria e sinqertë e fëmijëve. Këto sy të qeshur pafshim gjithë jetën te fëmijët tanë”, ka shkruar Aurela.

6 vjet me pare , te mbajta ne krahe per here te pare…bekimi me I madh I jetes time. GRACE #HIRI I PERENDISE . Dje, ishin mbledhur shoket e tu te grupit me te cilet kalove 3 vjet ne kopesht e para-shkollor bashke me mesuesen tuaj . Shume nga ata shkuan ne klasen e pare e ty tani t'u shtuan edhe shoke te rinj e do te rriteni bashke. Dje, shoket te sollen shume dhurata…por kur te rritesh , do te shohesh keto foto, kete dashuri te sinqerte , kete gezim qe ke ti e shoket e shoqet e tua, dhe atehere do t'a kuptosh se pse mami te uron, te rrethohesh gjithe jeten tende me dashuri te sinqerte , pikerisht si ne keto foto. Ju falenderoj shume prinder te shokeve te Grace qe moret kohen tuaj e bete te mundur qe ajo te festonte e rrethuar nga dashuria e sinqerte e femijeve ????? . .Keto sy te qeshur pafshim gjithe jeten tek femijet tane @bambi_event

A post shared by email: info@managementgroup.al (@aurelagaceofficial) on Nov 12, 2017 at 11:56pm PST

Nuk ka munguar edhe një pozë e vajzës me babanë e saj që jua sjellim më poshtë.

"Babi te dua shume " ? #Grace me babin #birthday #6vjeç#6vjetndryshoijetaime

A post shared by email: info@managementgroup.al (@aurelagaceofficial) on Nov 13, 2017 at 12:40am PST

“Ja pse duhen shpatullat e forta. Kështu të fortë qofshim në prindërit , e të jemi aty gjithë jetën për fëmijët tanë” .

“E në kokë të atyre që mezi presin të bekohen me këtë dashuri (e sigurisht me njeriun e duhur)…”, ka shkruar këngëtarja në përshkrimin e një videoje, në të cilën e mban mbi shpatulla vajzën e saj. /Telegrafi/