Inter 0-1 Monza, notat e lojtarëve

Interi është mposhtur në shtëpi nga Monza me rezultat 1-0 në ndeshjen e vlefshme për javën e 30-të të Serie A.

Ekipi i Simone Inzaghit ka shkuar në një seri të tmerrshme në kampionat, duke mos fituar pesë ndeshje radhazi.

Goli i vetëm në këtë fitore të madhe të Monzas u shënua në minutën e 78-të nga mbrojtësi Luca Caldirola.

Interi vazhdon formën e tmerrshme në Serie A, mposhtet në shtëpi nga Monza
Lexo po ashtu Interi vazhdon formën e tmerrshme në Serie A, mposhtet në shtëpi nga Monza

Megjithatë, lojtari më i vlerësuar i ndeshjes ishte portieri i mysafirëve, Michele Di Gregorio, i cili u notua me 7.8.

Në anën tjetër, nota më e ulët e takimit shkoi për portierin e Interit, Andre Onan që u vlerësua me nota 6.5.

Për 71 minuta në këtë ndeshje luajti edhe mesfushori shqiptar, Kristjan Asllani, i cili pati paraqitje të mirë duke u notuar me 7.2.

Notat e lojtarëve

/Telegrafi/

Pep Guardiola dhe Heung-Min Son kishin një bisedë me të përfunduar ndeshja mes Cityt dhe Spurs

Dështimi i Ligës Premier 'në prag të shndërrimit në miliarder' falë biznesit jashtëzakonisht të suksesshëm

Çmenduria e kësaj vere: Bruno Fernandes transferohet te Interi?

“Ishim gati, por s’na pyetën fare” - Ministri i Sportit, Hajrulla Çeku reagon ashpër ndaj bashkëpunimit Shqipëri-Serbi