LAJMI I FUNDIT:

Guardiolan sa nuk e lëshoi zemra kur Heung-Min Son doli përballë Ortegas në shansin e madh të huqur nga koreani

Guardiolan sa nuk e lëshoi zemra kur Heung-Min Son doli përballë Ortegas në shansin e madh të huqur nga koreani

Pep Guardiola ishte para një “arresti kardiak” në momentin që Heung-Min Son doli përballë portës së Manchester Cityt.

Tottenhami ishte duke humbur 1-0 përballë kampionit në fuqi, ndërsa Stefan Ortega bëri atë që ndoshta shumë kush se ka besuar.


Gardiani i Citizens bëri një pritje bravuroze, për t’ia mohuar Sonit golin, ndërsa Guardiola nuk u besonte syve çfarë po shihte.

Arsenali i pafat, Manchester City nuk gabon ndaj Tottenhamit dhe rimerr kreun e tabelës
Lexo po ashtu Arsenali i pafat, Manchester City nuk gabon ndaj Tottenhamit dhe rimerr kreun e tabelës

Trajneri spanjoll u rrëzua në tokë, por që u ndje i lehtësuar pasi pa që Ortega ia doli ta bllokonte gjuajtjen e Son.

Erling Haaland më pas realizoi edhe golin e tij të dytë personal dhe të dytin për Cityn, duke e vulosur fitoren e tyre në 2-0. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
E mposhti, por meçi me Furyn e ka lënë me pasoja të rënda Usykun

E mposhti, por meçi me Furyn e ka lënë me pasoja të rënda Usykun

Boks
U cilësua si “meçi i shekullit”: Nga sa para fituan Fury dhe Usyk nga kjo përballje?

U cilësua si “meçi i shekullit”: Nga sa para fituan Fury dhe Usyk nga kjo përballje?

Boks
E mposhti Furyn me spektakël, por Usykut do t’i hiqet titulli kampion i peshave të rënda në boks

E mposhti Furyn me spektakël, por Usykut do t’i hiqet titulli kampion i peshave të rënda në boks

Boks
Kloppi gati sa nuk shpërtheu në lot me gjestin fantastik të lojtarëve të Liverpoolit

Kloppi gati sa nuk shpërtheu në lot me gjestin fantastik të lojtarëve të Liverpoolit

Premier League
Zbulohen fjalët e para që Tyson Fury ia tha Usykut pas përfundimit të meçit

Zbulohen fjalët e para që Tyson Fury ia tha Usykut pas përfundimit të meçit

Boks
Deklarata skandaloze e Tyson Furyt menjëherë pas humbjes ndaj Oleksandr Usyk

Deklarata skandaloze e Tyson Furyt menjëherë pas humbjes ndaj Oleksandr Usyk

Boks
Kalo në kategori