LAJMI I FUNDIT:
Pep Guardiola

Pep Guardiola

1504 Artikuj

Info

Pep Guardiola është trajner spanjoll i lindur më 18 janar 1971.

Dështimet e Pep Guardiolës në Ligën e Kampionëve – nga “përplasja më e madhe” deri te gabimi i De Bruyne

Dështimet e Pep Guardiolës në Ligën e Kampionëve – nga “përplasja më e madhe” deri te gabimi i De Bruyne

Liga e Kampionëve
“Shumë projekte janë shkatërruar nga ndjekja e trofeut të Ligës së Kampionëve” – Guardiola tregon tërthorazi se çfarë e pret Interin në finale

“Shumë projekte janë shkatërruar nga ndjekja e trofeut të Ligës së Kampionëve” – Guardiola tregon tërthorazi se çfarë e pret Interin në finale

Liga e Kampionëve
Finalja e Ligës së Kampionëve: Vendi, koha, të rejat, formacionet e mundshme, yjet që duhen ndjekur

Finalja e Ligës së Kampionëve: Vendi, koha, të rejat, formacionet e mundshme, yjet që duhen ndjekur

Liga e Kampionëve
Guardiola flet për përballjen finale me Interin: Në Stamboll për ta bërë ëndrrën realitet

Guardiola flet për përballjen finale me Interin: Në Stamboll për ta bërë ëndrrën realitet

Liga e Kampionëve
Guardiola dhe lojtarët e Man Cityt e ndjejnë presionin para finales me Interin

Guardiola dhe lojtarët e Man Cityt e ndjejnë presionin para finales me Interin

Liga e Kampionëve
Guardiolan e tradhtuan lotët në triumfin e FA Cup

Guardiolan e tradhtuan lotët në triumfin e FA Cup

Premier League
Guardiola pas triumfit në FA Cup: Tani mund të flasim për tripletën, Manchester City gjithmonë në zemrën time

Guardiola pas triumfit në FA Cup: Tani mund të flasim për tripletën, Manchester City gjithmonë në zemrën time

Premier League
“Duhet të flasësh të paktën tre gjuhë dhe të luash në tre pozicione”, Fernandinho zbulon sekretet e Guardiolës

“Duhet të flasësh të paktën tre gjuhë dhe të luash në tre pozicione”, Fernandinho zbulon sekretet e Guardiolës

Premier League
Guardiola: A e dini sekretin e suksesit tim? Unë do të ju them

Guardiola: A e dini sekretin e suksesit tim? Unë do të ju them

Premier League
Xavi nuk pajtohet me Guardiolan rreth situatës së fundit në Spanjë

Xavi nuk pajtohet me Guardiolan rreth situatës së fundit në Spanjë

La Liga
Gabimet që duhet të shmangë Interi ndaj Manchester Cityt në finalen e Ligës së Kampionëve

Gabimet që duhet të shmangë Interi ndaj Manchester Cityt në finalen e Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
Sacchi: Guardiola e di një gjë për finalen e Ligës së Kampionëve kundër Interit

Sacchi: Guardiola e di një gjë për finalen e Ligës së Kampionëve kundër Interit

Liga e Kampionëve
Brightoni përballë Cityt për një vend në garat evropiane – formacionet zyrtare

Brightoni përballë Cityt për një vend në garat evropiane – formacionet zyrtare

Premier League
Guardiola thotë se ka filluar ta ndjek Interin: Jam impresionuar nga loja e tyre, mund ta fitojnë Ligën e Kampionëve

Guardiola thotë se ka filluar ta ndjek Interin: Jam impresionuar nga loja e tyre, mund ta fitojnë Ligën e Kampionëve

Liga e Kampionëve
Guardiola e përshkruan De Zerbin si askënd tjetër

Guardiola e përshkruan De Zerbin si askënd tjetër

Premier League
Guardiola: Nuk e kisha menduar se do të fitoja pesë kampionate në Angli, jemi të jashtëzakonshëm

Guardiola: Nuk e kisha menduar se do të fitoja pesë kampionate në Angli, jemi të jashtëzakonshëm

Premier League
Dominim i frikshëm i Guardiolas me 11 tituj kampioni në 14 vjet – tre trajnerët e vetëm që arritën t’ia marrin titullin

Dominim i frikshëm i Guardiolas me 11 tituj kampioni në 14 vjet – tre trajnerët e vetëm që arritën t’ia marrin titullin

Premier League
Manchester City feston titullin e tretë radhazi dhe të nëntin në histori

Manchester City feston titullin e tretë radhazi dhe të nëntin në histori

Premier League
“Nuk kam në bankinë lojtarë që vlejnë 70 milionë euro”, Mourinho thumbon Guardiolan

“Nuk kam në bankinë lojtarë që vlejnë 70 milionë euro”, Mourinho thumbon Guardiolan

Ndërkombëtare
Xavi e pranon se iu gëzuan humbjes së Realit: Manchester City është skuadra më e fortë në botë

Xavi e pranon se iu gëzuan humbjes së Realit: Manchester City është skuadra më e fortë në botë

La Liga
Lista me 10 rekordet që Pep Guardiola synon t’ia thyejë Sir Alex Fergusonit

Lista me 10 rekordet që Pep Guardiola synon t’ia thyejë Sir Alex Fergusonit

Premier League
U përplasën verbalisht në fitoren ndaj Realit – Guardiola tregon se çfarë do ndodhë me De Bruynen

U përplasën verbalisht në fitoren ndaj Realit – Guardiola tregon se çfarë do ndodhë me De Bruynen

Premier League
“Katër gishta për katër gola” – festa e Guardiolas me miq pas fitores ndaj Real Madridit ka shkaktuar bujë

“Katër gishta për katër gola” – festa e Guardiolas me miq pas fitores ndaj Real Madridit ka shkaktuar bujë

Liga e Kampionëve
Stramaccioni shpjegon pozicionimin e Interit që mund t’i shkaktojë telashe Cityt

Stramaccioni shpjegon pozicionimin e Interit që mund t’i shkaktojë telashe Cityt

La Liga