LAJMI I FUNDIT:

E bleu si super talent për 60 milionë euro, PSG e ka ofruar te gjigantët italianë Manuel Ugarten

E bleu si super talent për 60 milionë euro, PSG e ka ofruar te gjigantët italianë Manuel Ugarten

Paris Saint-Germain thuhet se ka ofruar Manuel Ugarten te Milani dhe Juventusi përpara afatit kalimtar të verës.

Gjigantët parisien shpenzuan 60 milionë euro për mesfushorin 23-vjeçar uruguaian verën e kaluar, duke e marrë atë nga Sporting Lisbon, dhe ai është paraqitur rregullisht këtë sezon nën drejtimin e Luis Enrique, duke marr mbi 2300 minuta në 36 paraqitje këtë sezon.


Milani dhe Juventusi tashmë kanë filluar të përgatiten për afatin kalimtar të ardhshëm të verës dhe po planifikojnë të forcojnë ndjeshëm skuadrat e tyre përpara sezonit të ri, pasi janë të dëshpëruar për të mbyllur diferencën ndaj rivalëve Inter dhe të dytët që kanë nevojë të marri lojtarë pas kthimit në Ligën e Kampionëve.

Siç raportohet nga L’Equipe, PSG po kërkon të huazojë Ugarte në verë në mënyrë që të ndihmojë zhvillimin e tij dhe ia ka ofruar lojtarin Milanit dhe Juventusit.

23-vjeçari do të jetë i hapur për një periudhë të përkohshme në Serie A.

Juventusi futet në garë për yllin e PSG-së, do të tentojë huazimin e tij në verë
Lexo po ashtu Juventusi futet në garë për yllin e PSG-së, do të tentojë huazimin e tij në verë

Kuqezinjtë mund të ndihmohen nga super-agjenti Jorge Mendes, i cili gjithashtu përfaqëson Sergio Conceicao, një nga favoritët për të marrë drejtimin nga Stefano Pioli në verë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
E mposhti, por meçi me Furyn e ka lënë me pasoja të rënda Usykun

E mposhti, por meçi me Furyn e ka lënë me pasoja të rënda Usykun

Boks
U cilësua si “meçi i shekullit”: Nga sa para fituan Fury dhe Usyk nga kjo përballje?

U cilësua si “meçi i shekullit”: Nga sa para fituan Fury dhe Usyk nga kjo përballje?

Boks
E mposhti Furyn me spektakël, por Usykut do t’i hiqet titulli kampion i peshave të rënda në boks

E mposhti Furyn me spektakël, por Usykut do t’i hiqet titulli kampion i peshave të rënda në boks

Boks
Kloppi gati sa nuk shpërtheu në lot me gjestin fantastik të lojtarëve të Liverpoolit

Kloppi gati sa nuk shpërtheu në lot me gjestin fantastik të lojtarëve të Liverpoolit

Premier League
Zbulohen fjalët e para që Tyson Fury ia tha Usykut pas përfundimit të meçit

Zbulohen fjalët e para që Tyson Fury ia tha Usykut pas përfundimit të meçit

Boks
Deklarata skandaloze e Tyson Furyt menjëherë pas humbjes ndaj Oleksandr Usyk

Deklarata skandaloze e Tyson Furyt menjëherë pas humbjes ndaj Oleksandr Usyk

Boks
Kalo në kategori