LAJMI I FUNDIT:

Pep Guardiola dhe Heung-Min Son kishin një bisedë me të përfunduar ndeshja mes Cityt dhe Spurs

Pep Guardiola dhe Heung-Min Son kishin një bisedë me të përfunduar ndeshja mes Cityt dhe Spurs

Pep Guardiola dhe Heung-Min Son kishin një bisedë me të përfunduar ndeshja, pasi koreano-jugori i Tottenhamit humbi një mundësi për të barazuar rezultatin kundër Manchester Cityt.

Të martën, City mori një fitore vendimtare 2-0 në stadiumin e Tottenham Hotspur për të kaluar në krye të tabelës së Ligës Premier, dy pikë përpara Arsenalit me vetëm një ndeshje të mbetur kundër West Hamit.


Fitorja ishte vendimtare, duke qenë se një barazim do ta mbante Arsenalin në krye të tabelës – që do të thotë se titulli do të ishte në duart e tyre duke shkuar në xhiron e fundit.

Në të vërtetë, një barazim dukej si një skenar i mundshëm në minutën e 86-të, kur Manuel Akanji iu grabit topi brenda gjysmës së tij, duke lejuar Son të vraponte drejt portës me vetëm Stefan Ortega për të mposhtur.

Por, me golin në mëshirën e tij, gjuajtja e Son u prit shkëlqyeshëm nga Ortega, me Erling Haaland që dyfishoi epërsinë e Cityt nga penalltia vetëm pak minuta më vonë.

Guardiolan sa nuk e lëshoi zemra kur Heung-Min Son doli përballë Ortegas në shansin e madh të huqur nga koreani
Lexo po ashtu Guardiolan sa nuk e lëshoi zemra kur Heung-Min Son doli përballë Ortegas në shansin e madh të huqur nga koreani

Humbja e Spurs konfirmoi vendin e Aston Villas në Ligën e Kampionëve sezonin e ardhshëm në vend të skuadrës së Ange Postecoglout.

Dhe pas ndeshjes, Guardiola u pa duke folur me Son në një mënyrë motivuese, me dyshen që vendosën një krah rreth njëri-tjetrit. Spanjolli dukej se po ngushëllonte koreano-jugorin dukshëm të zhgënjyer. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
E mposhti, por meçi me Furyn e ka lënë me pasoja të rënda Usykun

E mposhti, por meçi me Furyn e ka lënë me pasoja të rënda Usykun

Boks
U cilësua si “meçi i shekullit”: Nga sa para fituan Fury dhe Usyk nga kjo përballje?

U cilësua si “meçi i shekullit”: Nga sa para fituan Fury dhe Usyk nga kjo përballje?

Boks
E mposhti Furyn me spektakël, por Usykut do t’i hiqet titulli kampion i peshave të rënda në boks

E mposhti Furyn me spektakël, por Usykut do t’i hiqet titulli kampion i peshave të rënda në boks

Boks
Kloppi gati sa nuk shpërtheu në lot me gjestin fantastik të lojtarëve të Liverpoolit

Kloppi gati sa nuk shpërtheu në lot me gjestin fantastik të lojtarëve të Liverpoolit

Premier League
Zbulohen fjalët e para që Tyson Fury ia tha Usykut pas përfundimit të meçit

Zbulohen fjalët e para që Tyson Fury ia tha Usykut pas përfundimit të meçit

Boks
Deklarata skandaloze e Tyson Furyt menjëherë pas humbjes ndaj Oleksandr Usyk

Deklarata skandaloze e Tyson Furyt menjëherë pas humbjes ndaj Oleksandr Usyk

Boks
Kalo në kategori