LAJMI I FUNDIT:

Çmenduria e kësaj vere: Bruno Fernandes transferohet te Interi?

Çmenduria e kësaj vere: Bruno Fernandes transferohet te Interi?

Manchester United pritet të ketë një verë shumë të ngarkuar, ndoshta me më shumë largime sesa transferime.

Vetëm katër lojtarë janë vendosur në listën që nuk do të shiten me një numër të garantuar për t’u larguar në fund të sezonit. Raphael Varane ka konfirmuar largimin e tij të afërt në fund të kontratës së tij, ndërsa Anthony Martial gjithashtu do të largohet.


Jonny Evans gjithashtu sheh që kontrata e tij të skadojë këtë verë, ndërsa Casemiro mund të lirohet pas një sezoni të dobët. Ndërkohë, Bruno Fernandes mund të largohet nëse vjen një ofertë e çmendur, por si United ashtu edhe lojtari janë të kënaqur me situatën aktuale.

MEN Sport kupton se Interi ka shfaqur interesim për Fernandes, i cili ka edhe dy vjet të mbetura në marrëveshjen e tij me opsionin për një të tretë. Interi mund të mos ketë fondet për të përfunduar një marrëveshje, megjithatë.

United do të kërkonte një shumë të konsiderueshme për kapitenin e tyre, pavarësisht se ai do të mbushte 30 vjeç në shtator, ndoshta duke e vlerësuar atë në 70 milionë euro. Kjo ka të ngjarë të jetë shumë e shtrenjtë për Interin.

Italianët, të cilët sapo kanë fituar Scudetton, pritet të shesin një sërë lojtarësh në vitin e fundit të kontratave të tyre. Mediumi shton se Interi është duke kërkuar edhe Piotr Zielinsk të Napolit, kështu që nuk ka gjasa të shkojë për një tjetër mesfushor këtë verë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
E mposhti, por meçi me Furyn e ka lënë me pasoja të rënda Usykun

E mposhti, por meçi me Furyn e ka lënë me pasoja të rënda Usykun

Boks
U cilësua si “meçi i shekullit”: Nga sa para fituan Fury dhe Usyk nga kjo përballje?

U cilësua si “meçi i shekullit”: Nga sa para fituan Fury dhe Usyk nga kjo përballje?

Boks
E mposhti Furyn me spektakël, por Usykut do t’i hiqet titulli kampion i peshave të rënda në boks

E mposhti Furyn me spektakël, por Usykut do t’i hiqet titulli kampion i peshave të rënda në boks

Boks
Kloppi gati sa nuk shpërtheu në lot me gjestin fantastik të lojtarëve të Liverpoolit

Kloppi gati sa nuk shpërtheu në lot me gjestin fantastik të lojtarëve të Liverpoolit

Premier League
Zbulohen fjalët e para që Tyson Fury ia tha Usykut pas përfundimit të meçit

Zbulohen fjalët e para që Tyson Fury ia tha Usykut pas përfundimit të meçit

Boks
Deklarata skandaloze e Tyson Furyt menjëherë pas humbjes ndaj Oleksandr Usyk

Deklarata skandaloze e Tyson Furyt menjëherë pas humbjes ndaj Oleksandr Usyk

Boks
Kalo në kategori