LAJMI I FUNDIT:

Tre kartonë të kuq ndaj ekipit kundërshtar për t’ia siguruar titullin skuadrës së tij – gjyqtari holandez përjashtohet përjetësisht nga futbolli

Tre kartonë të kuq ndaj ekipit kundërshtar për t’ia siguruar titullin skuadrës së tij – gjyqtari holandez përjashtohet përjetësisht nga futbolli

Gjyqtari 61-vjeçar i futbollit Jan Smit nuk do të lejohet më kurrë të gjykojë ndeshjet e organizuara nga Federata Holandeze e Futbollit.

Është bërë e ditur pasi komisioni disiplinor ka shqyrtuar regjistrimet nga ndeshja e ligës së katërt, në të cilën St. George, një klub nga qyteti i Spierdijk, barazoi me De Valken dhe siguroi titullin kampion.


Gjyqtari Smit ishte qartazi në anën e St. George. Ai u dha tre kartonë të kuq kundërshtarëve, përjashtoi dy lojtarë dhe trajnerin.

Ai e zgjati ndeshjen me 15 minuta, derisa klubi i tij shënoi për të barazuar dhe siguruar titullin. Gjyqtari festoi me ta pas ndeshjes.

“Këndova vetëm një këngë dhe ngrita trofeun. Kaq. Më vjen keq për këtë vendim të federatës”, deklaroi për mediat holandeze gjyqtari, i cili është edhe këngëtar.

Natyrisht, De Valken u ankua në federatë, pasi u dëmtua rëndë në atë ndeshje. Në vitin 2021, Smit u përball gjithashtu me një penallti të rëndë, por më pas federata vendosi t’i jepte një shans të dytë.

Në trend Sport

Më shumë
E mposhti, por meçi me Furyn e ka lënë me pasoja të rënda Usykun

E mposhti, por meçi me Furyn e ka lënë me pasoja të rënda Usykun

Boks
U cilësua si “meçi i shekullit”: Nga sa para fituan Fury dhe Usyk nga kjo përballje?

U cilësua si “meçi i shekullit”: Nga sa para fituan Fury dhe Usyk nga kjo përballje?

Boks
E mposhti Furyn me spektakël, por Usykut do t’i hiqet titulli kampion i peshave të rënda në boks

E mposhti Furyn me spektakël, por Usykut do t’i hiqet titulli kampion i peshave të rënda në boks

Boks
Kloppi gati sa nuk shpërtheu në lot me gjestin fantastik të lojtarëve të Liverpoolit

Kloppi gati sa nuk shpërtheu në lot me gjestin fantastik të lojtarëve të Liverpoolit

Premier League
Zbulohen fjalët e para që Tyson Fury ia tha Usykut pas përfundimit të meçit

Zbulohen fjalët e para që Tyson Fury ia tha Usykut pas përfundimit të meçit

Boks
Deklarata skandaloze e Tyson Furyt menjëherë pas humbjes ndaj Oleksandr Usyk

Deklarata skandaloze e Tyson Furyt menjëherë pas humbjes ndaj Oleksandr Usyk

Boks
Kalo në kategori