LAJMI I FUNDIT:

Në fokus

Zbulohet shifra që u pagua Alma Kaçi për të kryer marrëdhënie seksuale me Safet Gjicin: Ia morën videon me forcë

Zbulohet shifra që u pagua Alma Kaçi për të kryer marrëdhënie seksuale me Safet Gjicin: Ia morën videon me forcë

Shqipëri
Sonte mund të rishkruhet historia në Ligën e Kampionëve me dy ndeshjet derbi

Sonte mund të rishkruhet historia në Ligën e Kampionëve me dy ndeshjet derbi

Liga e Kampionëve
Bebe Rexha me performancë dhe paraqitje provokuese në festivalin “Coachella 2024”

Bebe Rexha me performancë dhe paraqitje provokuese në festivalin “Coachella 2024”

Yjet
“Vetëm një skuadër në Evropë është më e mirë se Bayern Munich” – legjenda e bavarezëve flet për Tuchel dhe ecurinë e klubit

“Vetëm një skuadër në Evropë është më e mirë se Bayern Munich” – legjenda e bavarezëve flet për Tuchel dhe ecurinë e klubit

Liga e Kampionëve
“Më detyroi gangsteri që e arrestova”, ish-polici shqiptar kapet duke kultivuar kanabis në Skoci

“Më detyroi gangsteri që e arrestova”, ish-polici shqiptar kapet duke kultivuar kanabis në Skoci

Shqipëri
Zyrtare: Ronaldo fiton gjyqin ndaj Juventusit, por nuk do të marr aq para se pretendonte

Zyrtare: Ronaldo fiton gjyqin ndaj Juventusit, por nuk do të marr aq para se pretendonte

Serie A
Sëmundja “duar-këmbë-gojë”, mjekët: Kujdes, po prek fëmijët në çerdhe e kopshte

Sëmundja “duar-këmbë-gojë”, mjekët: Kujdes, po prek fëmijët në çerdhe e kopshte

Shqipëri
Një fshat i vogël është bërë i famshëm në Itali: Atje dielli nuk bie kurrë, por vendasit kanë një ide gjeniale

Një fshat i vogël është bërë i famshëm në Itali: Atje dielli nuk bie kurrë, por vendasit kanë një ide gjeniale

Evropa
Tyson Fury zbulon “armën sekrete” para duelit me Oleksandr Usyk

Tyson Fury zbulon “armën sekrete” para duelit me Oleksandr Usyk

Boks
“Është martuar me një shtetas italian për letra”, vëllai i Egla Cenos tregon se si qëndron e vërteta e martesës së saj fiktive

“Është martuar me një shtetas italian për letra”, vëllai i Egla Cenos tregon se si qëndron e vërteta e martesës së saj fiktive

Yjet
Arriti sukses të madh me Mechelen, Besnik Hasi në radarin e klubeve të mëdha belge

Arriti sukses të madh me Mechelen, Besnik Hasi në radarin e klubeve të mëdha belge

Ligat tjera
Para ndeshjes me Man Cityn, kamerat kapin një veprim befasues nga lojtarët e Real Madridit

Para ndeshjes me Man Cityn, kamerat kapin një veprim befasues nga lojtarët e Real Madridit

Liga e Kampionëve
“Kisha shumë për të thënë”, Pjetër Shala e thotë fjalën përfundimtare në gjykimin ndaj tij në Hagë

“Kisha shumë për të thënë”, Pjetër Shala e thotë fjalën përfundimtare në gjykimin ndaj tij në Hagë

Drejtësi
Konjufca në fushatë me kryetarët e partive opozitare shqiptare në Maqedoni

Konjufca në fushatë me kryetarët e partive opozitare shqiptare në Maqedoni

Politikë
Prokuroria kërkon dënimin e dy infermierëve të akuzuar për trajtim të pandërgjegjshëm mjekësor, mbrojtja lirimin e tyre

Prokuroria kërkon dënimin e dy infermierëve të akuzuar për trajtim të pandërgjegjshëm mjekësor, mbrojtja lirimin e tyre

Drejtësi
“Pa dyshim, dielli do të lind përsëri” – Krasniqi viziton Thaçin dhe Veselin në Hagë

“Pa dyshim, dielli do të lind përsëri” – Krasniqi viziton Thaçin dhe Veselin në Hagë

Kosovë

Në Trend

Më shumë
Formacionet zyrtare, Man City - Real Madrid: Guardiola kthen yjet, në sulm ndaj mbretërve

Formacionet zyrtare, Man City - Real Madrid: Guardiola kthen yjet, në sulm ndaj mbretërve

Liga e Kampionëve
Meritoni eskalon gjatë debatit, shan me familje banorët në Big Brother VIP Albania

Meritoni eskalon gjatë debatit, shan me familje banorët në Big Brother VIP Albania

Magazina
Qeveria vendosi: 24 prilli dhe 8 maji ditë jo pune për të gjithë qytetarët

Qeveria vendosi: 24 prilli dhe 8 maji ditë jo pune për të gjithë qytetarët

Lajme
Ndalimi i kosovarëve në Serbi, Gërvalla: Vuçiqi nisi t’i jetësojë kërcënimet pas votimit për anëtarësimin e Kosovës në KiE

Ndalimi i kosovarëve në Serbi, Gërvalla: Vuçiqi nisi t’i jetësojë kërcënimet pas votimit për anëtarësimin e Kosovës në KiE

Lajme
Parashikimi i 'çmendur' i Jose Mourinhos për fundin e Ligës Premier po del i saktë

Parashikimi i 'çmendur' i Jose Mourinhos për fundin e Ligës Premier po del i saktë

Premier League
Zgjedhjet parlamentare në Kroaci, Exit Poll: Plenkoviq fiton kundër Milanoviqit

Zgjedhjet parlamentare në Kroaci, Exit Poll: Plenkoviq fiton kundër Milanoviqit

Kroacia
Kalo në kategori

Lajme

Bujar Osmani: Kam më shumë informacione mbi Banjskën, do ta informoj Qeverinë

Bujar Osmani: Kam më shumë informacione mbi Banjskën, do ta informoj Qeverinë

Lajme
Zjarri në Sallën Universale përplas kryetaren e Shkupit dhe ministren e Kulturës

Zjarri në Sallën Universale përplas kryetaren e Shkupit dhe ministren e Kulturës

Lajme
Dy muaj pritje për një pasaportë në Maqedoninë e Veriut

Dy muaj pritje për një pasaportë në Maqedoninë e Veriut

Lajme
Kalo në kategori

"Zyrtarja e Policisë së Kosovës ende është duke u intervistuar nga policia serbe", flet pasagjeri i autobusit "Bici Com" që po mbahet në kufirin Serbi-Hungari

Lajme
Kërkesë për interpelancë në parlamentin e Zvicrës për Kosovën - këto janë pikat që pritet të diskutohen

Kërkesë për interpelancë në parlamentin e Zvicrës për Kosovën - këto janë pikat që pritet të diskutohen

Lajme
Pas orëve të gjata të maltretimit, lirohen disa autobusë me kosovarët e ndaluar në kufirin Serbi-Kroaci

Pas orëve të gjata të maltretimit, lirohen disa autobusë me kosovarët e ndaluar në kufirin Serbi-Kroaci

Lajme
Serbia liron disa autobusë me kosovarë në kufirin me Kroacinë - vazhdojnë maltretimet në Hungari

Serbia liron disa autobusë me kosovarë në kufirin me Kroacinë - vazhdojnë maltretimet në Hungari

Lajme

"Kurrë në jetë nuk kam pasur tokë, vetëm kur e pash që mi kanë bartur 10 hektarë", Peci citon serbin që i ishte bartur pronësia me një vendim të vitit 1976

Lajme
Varroset në Pejë Gjyljeta Ukella, gruaja që u vra nga bashkëshorti i saj

Varroset në Pejë Gjyljeta Ukella, gruaja që u vra nga bashkëshorti i saj

Lajme
Kalo në kategori

"Më detyroi gangsteri që e arrestova", ish-polici shqiptar kapet duke kultivuar kanabis në Skoci

Lajme
Sëmundja “duar-këmbë-gojë”, mjekët: Kujdes, po prek fëmijët në çerdhe e kopshte

Sëmundja “duar-këmbë-gojë”, mjekët: Kujdes, po prek fëmijët në çerdhe e kopshte

Lajme
Vala e të nxehtit, Durrësi me rritjen me të shpejtë të temperaturave deri në vitin 2040, ndiqet nga Prishtina

Vala e të nxehtit, Durrësi me rritjen me të shpejtë të temperaturave deri në vitin 2040, ndiqet nga Prishtina

Lajme
Një vizitor i papritur, gjarpri tremb qytetarët në Velipojë

Një vizitor i papritur, gjarpri tremb qytetarët në Velipojë

Lajme
Marrëveshja Shqipëri-Itali për emigrantët, La Repubblica: Kampi gati në nëntor, kostoja një miliardë euro

Marrëveshja Shqipëri-Itali për emigrantët, La Repubblica: Kampi gati në nëntor, kostoja një miliardë euro

Lajme
Nuk dihet fati i 3-vjeçarit në Durrës, prej pesë ditësh i zhdukur, nëna denoncoi gjyshërit

Nuk dihet fati i 3-vjeçarit në Durrës, prej pesë ditësh i zhdukur, nëna denoncoi gjyshërit

Lajme
Kalo në kategori
Konfiskohen mbi 25 mijë euro, policia arreston dy persona në Prishtinë për falsifikim parash dhe vjedhje nga bankat

Konfiskohen mbi 25 mijë euro, policia arreston dy persona në Prishtinë për falsifikim parash dhe vjedhje nga bankat

Kronika e Zezë
Arriti 9 pikë negative, qytetarit në Ferizaj i ndalohet vozitja për 12 muaj

Arriti 9 pikë negative, qytetarit në Ferizaj i ndalohet vozitja për 12 muaj

Kronika e Zezë
Zhduket një vajzë në Fushë Kosovë

Zhduket një vajzë në Fushë Kosovë

Kronika e Zezë
Gjenden dy mortaja kineze të pashpërthyera në Prishtinë

Gjenden dy mortaja kineze të pashpërthyera në Prishtinë

Kronika e Zezë
Vritet një grua në Pejë

Vritet një grua në Pejë

Kronika e Zezë
Aksidenti në Prishtinë, goditen nga vetura dy të mitura

Aksidenti në Prishtinë, goditen nga vetura dy të mitura

Kronika e Zezë
Kalo në kategori

Sport

Më shumë
“Vetëm një skuadër në Evropë është më e mirë se Bayern Munich” – legjenda e bavarezëve flet për Tuchel dhe ecurinë e klubit

“Vetëm një skuadër në Evropë është më e mirë se Bayern Munich” – legjenda e bavarezëve flet për Tuchel dhe ecurinë e klubit

Liga e Kampionëve
Para ndeshjes me Man Cityn, kamerat kapin një veprim befasues nga lojtarët e Real Madridit

Para ndeshjes me Man Cityn, kamerat kapin një veprim befasues nga lojtarët e Real Madridit

Liga e Kampionëve
Gundogan i pamëshirshëm për shokun e skuadrës, e lë fajtor për eliminimin e Barcelonës

Gundogan i pamëshirshëm për shokun e skuadrës, e lë fajtor për eliminimin e Barcelonës

La Liga
Bayerni dhe Arsenali startojnë me më të mirët në dispozicion për ndeshjen e dytë - formacionet zyrtare

Bayerni dhe Arsenali startojnë me më të mirët në dispozicion për ndeshjen e dytë - formacionet zyrtare

Liga e Kampionëve
Bëhen virale pamjet nga Montjuic: Provokimi i Mbappes kundrejt tifozëve të Barcelonës dhe hedhja e shisheve

Bëhen virale pamjet nga Montjuic: Provokimi i Mbappes kundrejt tifozëve të Barcelonës dhe hedhja e shisheve

Liga e Kampionëve
Mirupafshim Xavi! Barcelona thuhet se ka gjetur trajnerin e ri

Mirupafshim Xavi! Barcelona thuhet se ka gjetur trajnerin e ri

La Liga
Kalo në kategori

Magazina

Më shumë
Nuk fshihen më, ish-konkurrentët e Big Brother VIP Albania konfirmojnë romancën?

Nuk fshihen më, ish-konkurrentët e Big Brother VIP Albania konfirmojnë romancën?

Magazina

"Është martuar me një shtetas italian për letra", vëllai i Egla Cenos tregon se si qëndron e vërteta e martesës së saj fiktive

Magazina
Fotot e papërpunuara të Jennifer Lopez, një pjesë e trupit të saj duket dukshëm ndryshe

Fotot e papërpunuara të Jennifer Lopez, një pjesë e trupit të saj duket dukshëm ndryshe

Magazina
Edona Llalloshi publikon këndën

Edona Llalloshi publikon këndën "Deri kur...", dedikuar grave të vrara nga burrat

Magazina
Labinot Tahiri u çon ushqime shtetasve kosovarë të bllokuar në kufirin Serbi-Kroaci

Labinot Tahiri u çon ushqime shtetasve kosovarë të bllokuar në kufirin Serbi-Kroaci

Magazina
“Skena apokaliptike” në Dubai, Adelina Tahiri sjell pamjet nga reshjet dhe përmbytjet masive

“Skena apokaliptike” në Dubai, Adelina Tahiri sjell pamjet nga reshjet dhe përmbytjet masive

Magazina
Kalo në kategori

Botë

Më shumë
Pas një fjalosje me prindërit, vendosi të jetojë në një gropë: Ka dy dhoma, ngrohje, Wi-Fi dhe shumëçka

Pas një fjalosje me prindërit, vendosi të jetojë në një gropë: Ka dy dhoma, ngrohje, Wi-Fi dhe shumëçka

Evropa
Sulmi i Iranit ndaj Izraelit - Britania beson se izraelitët do t'i hakmerren iranianëve

Sulmi i Iranit ndaj Izraelit - Britania beson se izraelitët do t'i hakmerren iranianëve

Botë
Ushtria ruse tërhiqet nga rajoni i Nagorno-Karabakh

Ushtria ruse tërhiqet nga rajoni i Nagorno-Karabakh

Evropa
David Cameron: Është e qartë se Izraeli ka marrë një vendim për t'u hakmarrë ndaj Iranit

David Cameron: Është e qartë se Izraeli ka marrë një vendim për t'u hakmarrë ndaj Iranit

Azia
Turqia ka një mesazh për Iranin

Turqia ka një mesazh për Iranin

Botë
Izraeli do të shkaktonte luftë më të madhe nëse sulmon Iranin

Izraeli do të shkaktonte luftë më të madhe nëse sulmon Iranin

Azia
Kalo në kategori

Ekonomi

Më shumë
Shije italiane në zemër të Prishtinës - Vapiano hapet së shpejti

Shije italiane në zemër të Prishtinës - Vapiano hapet së shpejti

Foleja
Gjithë ke lakmu me pas banesë n'deti?

Gjithë ke lakmu me pas banesë n'deti? "Holiday In 2" është vendi ideal

Edil Project
Kush përfiton nga ulja e çmimit të energjisë elektrike?

Kush përfiton nga ulja e çmimit të energjisë elektrike?

Ekonomi
10 Vjet Provit - Një dekadë e zhvillimit dhe inovacionit në botën e fitnesit

10 Vjet Provit - Një dekadë e zhvillimit dhe inovacionit në botën e fitnesit

provit
Prishtina hapi dyert e trashëgimisë dhe inovacionit në panairet e Turizmit dhe Edukimit

Prishtina hapi dyert e trashëgimisë dhe inovacionit në panairet e Turizmit dhe Edukimit

Elfije Boletini
Kujdes format e mashtrimit përmes kriptovalutave

Kujdes format e mashtrimit përmes kriptovalutave

Ekonomi
Kalo në kategori

Kultura

Më shumë
Thënie të Immanuel Kantit: Mosmirënjohja është thelbi i poshtërsisë

Thënie të Immanuel Kantit: Mosmirënjohja është thelbi i poshtërsisë

Fjala+
Dhjetë gjërat që mund t’i mësojmë nga “Thika” e shkrimtarit Salman Rushdie

Dhjetë gjërat që mund t’i mësojmë nga “Thika” e shkrimtarit Salman Rushdie

Libri
POEZI PËR DASHNORIN E LARGUAR PREJ KOHËSH

POEZI PËR DASHNORIN E LARGUAR PREJ KOHËSH

Poezi
Fjalë të urta popullore: Edhe diell të bëhesh, të gjithë nuk i ngroh dot!

Fjalë të urta popullore: Edhe diell të bëhesh, të gjithë nuk i ngroh dot!

Fjala+
Veshjet popullore thesar i trashëgimisë kulturore

Veshjet popullore thesar i trashëgimisë kulturore

Kultura
Përdorimi i fjalëve të huaja dhe disa huazime të sotme në gjuhën shqipe

Përdorimi i fjalëve të huaja dhe disa huazime të sotme në gjuhën shqipe

Fjala+
Kalo në kategori

Stili

Më shumë
Gjëja e parë që shihni në foto zbulon të vërtetën për ju: Deri tani testi më i saktë i personalitetit

Gjëja e parë që shihni në foto zbulon të vërtetën për ju: Deri tani testi më i saktë i personalitetit

Lifestyle
Makina larëse harxhon dy herë më shumë energji elektrike për shkak të një gabimi që bëjmë

Makina larëse harxhon dy herë më shumë energji elektrike për shkak të një gabimi që bëjmë

A e dini se...
Menaxhoni peshën dhe luftoni infeksionet duke përdorur proteina dhe vitamina

Menaxhoni peshën dhe luftoni infeksionet duke përdorur proteina dhe vitamina

Stil
Mënyra se si e bartni çantën tregon një gjë shumë të rëndësishme për ju për të cilën fare nuk jeni të vetëdijshëm

Mënyra se si e bartni çantën tregon një gjë shumë të rëndësishme për ju për të cilën fare nuk jeni të vetëdijshëm

Lifestyle
Si t’i digjni 1,000 kalori për një orë pa pasur nevojë të shkoni në palestër

Si t’i digjni 1,000 kalori për një orë pa pasur nevojë të shkoni në palestër

Aktivitete sportive
10 shenja që tregojnë se ju kanë bërë magji!

10 shenja që tregojnë se ju kanë bërë magji!

Lifestyle
Kalo në kategori

Femra

Më shumë
Thonë se nuk ka grua më të bukur se ajo në planet: Bën seks katër herë në ditë

Thonë se nuk ka grua më të bukur se ajo në planet: Bën seks katër herë në ditë

Kujdesi për lëkurën dhe trupin
Në prill, nuancat e pazakonta të flokëve janë në trend! Dominojnë tri ngjyra, xhufkat dhe një model flokësh

Në prill, nuancat e pazakonta të flokëve janë në trend! Dominojnë tri ngjyra, xhufkat dhe një model flokësh

Flokë dhe stil
Moda në pranverë vjen me motive etnike

Moda në pranverë vjen me motive etnike

Keshilla Modë
Lëngu i hudhrës rikthen flokun e humbur

Lëngu i hudhrës rikthen flokun e humbur

Estetikë
Mosha gjatë së cilës fëmijët i shqetësojnë më së shumti prindërit

Mosha gjatë së cilës fëmijët i shqetësojnë më së shumti prindërit

Prindër dhe fëmijë
Qindra emra shqiptarë dhe ilirë për fëmijën tuaj

Qindra emra shqiptarë dhe ilirë për fëmijën tuaj

Bebja këtu
Kalo në kategori

Tech

Më shumë
Apple bëri të mundur që përdoruesit të shkarkojnë aplikacione nga faqet e internetit

Apple bëri të mundur që përdoruesit të shkarkojnë aplikacione nga faqet e internetit

Teknologji
Një robot humanoid i përshkruar si

Një robot humanoid i përshkruar si "më i avancuari në botë" do të shfaqet në Skoci

Teknologji
Viber prezanton funksionin e ri me Al

Viber prezanton funksionin e ri me Al

Teknologji
“Edhe unë mund të humbas punën time”, thotë Bill Gates – teksa flet për të ardhmen e Inteligjencës Artificiale

“Edhe unë mund të humbas punën time”, thotë Bill Gates – teksa flet për të ardhmen e Inteligjencës Artificiale

Teknologji
YouTube vazhdon luftën kundër bllokuesve të reklamave, këtë herë në pajisjet celulare - çfarë nuk do të mund të bëni më në aplikacion

YouTube vazhdon luftën kundër bllokuesve të reklamave, këtë herë në pajisjet celulare - çfarë nuk do të mund të bëni më në aplikacion

Teknologji
HMD prezantoi telefonat celularë Nokia 6310, 5310 dhe 230

HMD prezantoi telefonat celularë Nokia 6310, 5310 dhe 230

Teknologji
Kalo në kategori

Fun

Më shumë
Ke gabuar gjatë gjithë jetës: Një i ri tregoi se si hahen ëmbëlsirat Tic Tac, njerëzit janë të shokuar

Ke gabuar gjatë gjithë jetës: Një i ri tregoi se si hahen ëmbëlsirat Tic Tac, njerëzit janë të shokuar

Fun
Babai zgjoi djalin dyvjeçar, reagimi i tij kënaqi miliona njerëz

Babai zgjoi djalin dyvjeçar, reagimi i tij kënaqi miliona njerëz

Fun
Britanikja provoi për herë të parë byrekun - mësoni çfarë note i dha këtij ushqimi

Britanikja provoi për herë të parë byrekun - mësoni çfarë note i dha këtij ushqimi

Fun
Pallto të varura përreth! Momenti kur hajduti u gjet i fshehur në një dollap në Angli, para se të arrestohej nga policia

Pallto të varura përreth! Momenti kur hajduti u gjet i fshehur në një dollap në Angli, para se të arrestohej nga policia

Interesante
Shtatë mrekullitë e botës moderne (Foto)

Shtatë mrekullitë e botës moderne (Foto)

Interesante
Familja përdori një dron për të gjetur qenin e tyre të humbur - e gjejnë në mesin e ‘një tufe grabitqarësh’

Familja përdori një dron për të gjetur qenin e tyre të humbur - e gjejnë në mesin e ‘një tufe grabitqarësh’

Interesante
Kalo në kategori

Më të lexuarat

Deputetët e shteteve që votuan kundër anëtarësimit të Kosovës në KiE

Deputetët e shteteve që votuan kundër anëtarësimit të Kosovës në KiE

Lajme
Xavi e tepron me fjalët që ia ka thënë gjyqtarit pas eliminimit të Barcelonës nga Liga e Kampionëve

Xavi e tepron me fjalët që ia ka thënë gjyqtarit pas eliminimit të Barcelonës nga Liga e Kampionëve

Liga e Kampionëve
“Dashuria e madhe ndaj Edit ia mori jetën, vajzat e panë të gjakosur”, flet familjarja e gruas që u vra në Pejë nga bashkëshorti

“Dashuria e madhe ndaj Edit ia mori jetën, vajzat e panë të gjakosur”, flet familjarja e gruas që u vra në Pejë nga bashkëshorti

Lajme
Reagon më në fund Akil Gjakova

Reagon më në fund Akil Gjakova

Xhudo
Parashikimi i 'çmendur' i Jose Mourinhos për fundin e Ligës Premier po del i saktë

Parashikimi i 'çmendur' i Jose Mourinhos për fundin e Ligës Premier po del i saktë

Premier League
Avokati serb ironizon me presidentët serbë, tregon ku ikën ata kur Kosova shpalli pavarësinë dhe sot kur u votua për anëtarësim në KiE

Avokati serb ironizon me presidentët serbë, tregon ku ikën ata kur Kosova shpalli pavarësinë dhe sot kur u votua për anëtarësim në KiE

Lajme