LAJMI I FUNDIT:

Në fokus

Muharremi bën analizën e popullsisë: Po del që nga 2011-ta, Kosovën e lëshuan për çdo vit 40 mijë persona

Muharremi bën analizën e popullsisë: Po del që nga 2011-ta, Kosovën e lëshuan për çdo vit 40 mijë persona

Sociale
Tifozët janë të shokuar pasi mësuan çmimin që Aston Villa po e kërkon për Coutinhon

Tifozët janë të shokuar pasi mësuan çmimin që Aston Villa po e kërkon për Coutinhon

Premier League
Shpjegohet pse Chelsea nuk do të “pranojë automatikisht” vendin në Ligën e Konferencës

Shpjegohet pse Chelsea nuk do të “pranojë automatikisht” vendin në Ligën e Konferencës

Premier League
Pse duhet të vendosni folie alumini në dorezat e dyerve sa herë që largoheni nga banesa?

Pse duhet të vendosni folie alumini në dorezat e dyerve sa herë që largoheni nga banesa?

A e dini se...
“Ata nuk më pyesin, nuk janë fëmijët e mi” – Ancelotti për të ardhmen e tre yjeve të Real Madridit

“Ata nuk më pyesin, nuk janë fëmijët e mi” – Ancelotti për të ardhmen e tre yjeve të Real Madridit

La Liga
Dëshironi të jetoni deri në 100 vjeç? Praktikoni këto tre zakone të thjeshta, thotë ekspertja

Dëshironi të jetoni deri në 100 vjeç? Praktikoni këto tre zakone të thjeshta, thotë ekspertja

Këshilla mjekësore
Më pak zogj shtegtarë në lagunat shqiptare, ekspertët japin alarmin

Më pak zogj shtegtarë në lagunat shqiptare, ekspertët japin alarmin

Shqipëri
Empoli i shqiptarëve mposht Romën në kohën shtesë dhe siguron qëndrimin në Serie A

Empoli i shqiptarëve mposht Romën në kohën shtesë dhe siguron qëndrimin në Serie A

Serie A
Me këto veprime e ‘prishni’ makinën larëse, këto gjëra nuk i keni ditur

Me këto veprime e ‘prishni’ makinën larëse, këto gjëra nuk i keni ditur

A e dini se...
Turistët nga Kosova braktisin Durrësin pas liberalizimit të vizave

Turistët nga Kosova braktisin Durrësin pas liberalizimit të vizave

Shqipëri
Panathinaikos nënshtron Real Madridin në finale, shpallet kampion i Euroligës

Panathinaikos nënshtron Real Madridin në finale, shpallet kampion i Euroligës

EuroLiga
A ka lidhje mes policëve dhe grupit të Sekiraqëve? – Flet kryeshefi i IPK-së

A ka lidhje mes policëve dhe grupit të Sekiraqëve? – Flet kryeshefi i IPK-së

Siguri
Largimi i radhës i papritur që mund të ndodhë te Real Madrid

Largimi i radhës i papritur që mund të ndodhë te Real Madrid

La Liga
Qyteti i vogël i Kolorados me 397 banorë lëshoi 10,000 gjoba për tejkalim shpejtësie në vetëm 2 javë

Qyteti i vogël i Kolorados me 397 banorë lëshoi 10,000 gjoba për tejkalim shpejtësie në vetëm 2 javë

Auto Fun
Arsyeja zemërthyese pse nëna e Tyson Furyt nuk e ka parë kurrë Gypsy Kingun të luftojë

Arsyeja zemërthyese pse nëna e Tyson Furyt nuk e ka parë kurrë Gypsy Kingun të luftojë

Boks
Konfirmohet ftesa e parë e Sylvinhos për Euro 2024, klubi i njohur jep njoftimin për sulmuesin

Konfirmohet ftesa e parë e Sylvinhos për Euro 2024, klubi i njohur jep njoftimin për sulmuesin

Kombëtarja e Shqipërisë

Në Trend

Më shumë
Pas ndarjes nga Xhensila, Bes Kallaku në një lidhje të re dashurie me ish-konkurrenten e “Përputhen”?

Pas ndarjes nga Xhensila, Bes Kallaku në një lidhje të re dashurie me ish-konkurrenten e “Përputhen”?

Magazina
Turistët nga Kosova braktisin Durrësin pas liberalizimit të vizave

Turistët nga Kosova braktisin Durrësin pas liberalizimit të vizave

Lajme
Kaluan natën së bashku - Ilnisa Agolli ndan një moment nga shtrati me Meritonin

Kaluan natën së bashku - Ilnisa Agolli ndan një moment nga shtrati me Meritonin

Magazina
Pse fitorja e Atalantës ndaj Torinos do të thotë se Roma nuk do të kualifikohet në Ligën e Kampionëve

Pse fitorja e Atalantës ndaj Torinos do të thotë se Roma nuk do të kualifikohet në Ligën e Kampionëve

Liga e Kampionëve
Luis Enrique tregon hapur se kush do të jetë zëvendësuesi i Mbappes te PSG

Luis Enrique tregon hapur se kush do të jetë zëvendësuesi i Mbappes te PSG

Ligue 1
Konfirmohet ftesa e parë e Sylvinhos për Euro 2024, klubi i njohur jep njoftimin për sulmuesin

Konfirmohet ftesa e parë e Sylvinhos për Euro 2024, klubi i njohur jep njoftimin për sulmuesin

Kombëtarja e Shqipërisë
Kalo në kategori

Lajme

Ministri shqiptar i Mbrojtjes prezanton makinën e parë të blinduar ushtarake “Made in Albania”

Ministri shqiptar i Mbrojtjes prezanton makinën e parë të blinduar ushtarake “Made in Albania”

Lajme
Rama nga Milano: Ju shqiptarët e Italisë nuk i ndërruat emrat, siç ju ndodhi tragjikisht atyre të Greqisë

Rama nga Milano: Ju shqiptarët e Italisë nuk i ndërruat emrat, siç ju ndodhi tragjikisht atyre të Greqisë

Lajme
Zbulohet arsyeja përse Cameron ndërpreu vizitën në Tiranë më herët

Zbulohet arsyeja përse Cameron ndërpreu vizitën në Tiranë më herët

Lajme
Gazetarja: Turistët nga Kosova

Gazetarja: Turistët nga Kosova "braktisin" Durrësin, shtohen rezervimet nga vendet e BE-së dhe Britania

Lajme
Më pak zogj shtegtarë në lagunat shqiptare, ekspertët japin alarmin

Më pak zogj shtegtarë në lagunat shqiptare, ekspertët japin alarmin

Lajme
“Me Kurtin Shqipëria shpreson, me ty Shqipëria vdes” – Rama pritet me parulla kundër tij në Itali

“Me Kurtin Shqipëria shpreson, me ty Shqipëria vdes” – Rama pritet me parulla kundër tij në Itali

Lajme
Kalo në kategori
Media zvicerane: Popullsia e Kosovës po tkurret

Media zvicerane: Popullsia e Kosovës po tkurret

Lajme
Gërvalla në Uashington: Kosova e përkushtuar për NATO dhe BE, Serbia kërcënim për rajonin

Gërvalla në Uashington: Kosova e përkushtuar për NATO dhe BE, Serbia kërcënim për rajonin

Lajme
Rrufeja godet një shtëpi në Suharekë

Rrufeja godet një shtëpi në Suharekë

Lajme
Ceremonia përmbyllëse e regjistrimit të popullsisë, Kurti: Kemi mbledhur të dhëna të rëndësishme që ndihmojnë në planifikimin e së ardhshmes

Ceremonia përmbyllëse e regjistrimit të popullsisë, Kurti: Kemi mbledhur të dhëna të rëndësishme që ndihmojnë në planifikimin e së ardhshmes

Lajme

"Telegrafi Local News" projekti më ambicioz në prag të lansimit

Telegrafi Local News
De Biasi në mbështetje të Marco-Muharrem Salihut, në garën për Parlamentin Evropian

De Biasi në mbështetje të Marco-Muharrem Salihut, në garën për Parlamentin Evropian

Lajme
Kalo në kategori
Tuneli Tetovë-Prizren e pret përbërjen e re të Kuvendit të RMV-së

Tuneli Tetovë-Prizren e pret përbërjen e re të Kuvendit të RMV-së

Lajme
Anketë: Anëtarësimi i Maqedonisë në NATO rriti sigurinë, por nuk përshpejtoi rrugën për në BE

Anketë: Anëtarësimi i Maqedonisë në NATO rriti sigurinë, por nuk përshpejtoi rrugën për në BE

Lajme
Për tre muaj nga Gjermania janë dëbuar 483 shtetas të Maqedonisë

Për tre muaj nga Gjermania janë dëbuar 483 shtetas të Maqedonisë

Lajme
Moti gjatë ditëve të ardhshme në Maqedoni

Moti gjatë ditëve të ardhshme në Maqedoni

Lajme
Maqedoni, rimëkëmbja ekonomike pritet të jetë një nga sfida kryesore të qeverisë së re

Maqedoni, rimëkëmbja ekonomike pritet të jetë një nga sfida kryesore të qeverisë së re

Lajme
Të punësuarit në Pyjet e Maqedonisë tre muaj pa rroga

Të punësuarit në Pyjet e Maqedonisë tre muaj pa rroga

Lajme
Kalo në kategori
​Digjet vetura në Ulpianë

​Digjet vetura në Ulpianë

Kronika e Zezë
Aksident mes dy motoçikletave në magjistralen Prishtinë-Pejë, lëndohen dy persona

Aksident mes dy motoçikletave në magjistralen Prishtinë-Pejë, lëndohen dy persona

Kronika e Zezë
Një grua në Gjilan grabitet dhe dhunohet nga dy të panjohur, ajo ishte duke ecur rrugës me djalin e saj

Një grua në Gjilan grabitet dhe dhunohet nga dy të panjohur, ajo ishte duke ecur rrugës me djalin e saj

Kronika e Zezë
Goditi me çekan një të mitur, policia arreston të dyshuarin në Podujevë

Goditi me çekan një të mitur, policia arreston të dyshuarin në Podujevë

Kronika e Zezë
Rrahje mes vëllezërve në Gjakovë, lëndohet nëna gjatë ndërhyrjes

Rrahje mes vëllezërve në Gjakovë, lëndohet nëna gjatë ndërhyrjes

Kronika e Zezë
Kapet në flagrancë duke vjedhur në Ferizaj shtetasi i Shqipërisë, dyshohet edhe për disa vjedhje tjera

Kapet në flagrancë duke vjedhur në Ferizaj shtetasi i Shqipërisë, dyshohet edhe për disa vjedhje tjera

Kronika e Zezë
Kalo në kategori

Sport

Më shumë
Hansi Flickut nuk i bën përshtypje ylli i Barcelonës – planifikon ta largojë nga ekipi

Hansi Flickut nuk i bën përshtypje ylli i Barcelonës – planifikon ta largojë nga ekipi

La Liga
Edhe Tyson Fury suspendohet nga boksi pas duelit me Oleksandr Usyk

Edhe Tyson Fury suspendohet nga boksi pas duelit me Oleksandr Usyk

Boks
Dy ofertat që Arda Guler i ka refuzuar tashmë

Dy ofertat që Arda Guler i ka refuzuar tashmë

La Liga
Galatasaray kampion i Turqisë, Fenerbahces nuk i mjaftuan 99 pikë dhe vetëm një humbje për titullin

Galatasaray kampion i Turqisë, Fenerbahces nuk i mjaftuan 99 pikë dhe vetëm një humbje për titullin

Ligat tjera
Egnatia shkruan historinë, shpallet kampion dhe konfirmon dominimin në Shqipëri

Egnatia shkruan historinë, shpallet kampion dhe konfirmon dominimin në Shqipëri

Superliga
Virgil van Dijk befasohet kur i thuhet se kush janë favoritët për Euro 2024

Virgil van Dijk befasohet kur i thuhet se kush janë favoritët për Euro 2024

Përfaqësueset
Kalo në kategori

Magazina

Më shumë
Romeo Veshaj injoroi çekun e 10 mijë eurove si finalist, teksa vazhdoi të fliste me banorët pas eliminimit

Romeo Veshaj injoroi çekun e 10 mijë eurove si finalist, teksa vazhdoi të fliste me banorët pas eliminimit

Magazina
Njihet për veshjet luksoze - Françeska Murati me dukjen më të shtrenjtë në finalen e Big Brother

Njihet për veshjet luksoze - Françeska Murati me dukjen më të shtrenjtë në finalen e Big Brother

Magazina
Egla Ceno reagon për herë të parë pas fitores në Big Brother: Jam ende pa fjalë

Egla Ceno reagon për herë të parë pas fitores në Big Brother: Jam ende pa fjalë

Magazina
Deklarata e fortë e Roza Latit: Nëse do e fitojë Egla do hidhem nga ballkoni

Deklarata e fortë e Roza Latit: Nëse do e fitojë Egla do hidhem nga ballkoni

Magazina
Madonna ndahet nga i dashuri i saj 35 vjet më i ri

Madonna ndahet nga i dashuri i saj 35 vjet më i ri

Magazina
U skualifikua i pesti nga finalistët, flet për herë të parë Meriton Mjekiqi

U skualifikua i pesti nga finalistët, flet për herë të parë Meriton Mjekiqi

Magazina
Kalo në kategori

Botë

Më shumë
Zelensky: Na lejoni të godasim objektivat brenda Rusisë

Zelensky: Na lejoni të godasim objektivat brenda Rusisë

Botë
Gjermania forcon të drejtat e të huajve pa nënshtetësi, shkak bëhet një djalë nga Kosova

Gjermania forcon të drejtat e të huajve pa nënshtetësi, shkak bëhet një djalë nga Kosova

Botë
Një ‘rekord humbjesh ditore’ u mposht tri herë në dy javët e fundit teksa Rusia humbi gjysmë milioni trupa në Ukrainë - thotë Kievi

Një ‘rekord humbjesh ditore’ u mposht tri herë në dy javët e fundit teksa Rusia humbi gjysmë milioni trupa në Ukrainë - thotë Kievi

Botë
ISW: Automjetet e blinduara amerikane po e ndihmojnë Ukrainën të rikthejë territore

ISW: Automjetet e blinduara amerikane po e ndihmojnë Ukrainën të rikthejë territore

Evropa
Helikopteri i “i rrëzuar” i presidentit të Iranit, thuhet se tanimë ka pasur një kontakt me pasagjerët dhe anëtarët e ekuipazhit

Helikopteri i “i rrëzuar” i presidentit të Iranit, thuhet se tanimë ka pasur një kontakt me pasagjerët dhe anëtarët e ekuipazhit

Botë
SHBA do të heqë

SHBA do të heqë "ngrirjen e shitjeve të armëve sulmuese" në Arabinë Saudite?

Botë
Kalo në kategori

Ekonomi

Më shumë
Aplikimi i taksës për tokën demotivon bujqit, pritet të dëmtohet prodhimi në Kosovë

Aplikimi i taksës për tokën demotivon bujqit, pritet të dëmtohet prodhimi në Kosovë

Ekonomi
Deri në 1 mijë euro për familje për të mbështetur instalimin e sistemit për energjinë e ripërtëritshme - hapet thirrja

Deri në 1 mijë euro për familje për të mbështetur instalimin e sistemit për energjinë e ripërtëritshme - hapet thirrja

Ekonomi
Ti në pauzë, a e lyn a e ngjyn?

Ti në pauzë, a e lyn a e ngjyn?

Perfetta Pashteta
UBT renditet në mesin e top 100 universiteteve në botë në fushën e arkitekturës dhe inxhinierisë civile

UBT renditet në mesin e top 100 universiteteve në botë në fushën e arkitekturës dhe inxhinierisë civile

UBT
A don me ditë qysh me u dok ma s'miri?

A don me ditë qysh me u dok ma s'miri?

Melodia Px
Fito udhëtim në çift me IP Petrol!

Fito udhëtim në çift me IP Petrol!

IP Petrol
Kalo në kategori

Tech

Më shumë
Më shumë foto që shfaqin dallimet midis iPhone 15 Pro dhe iPhone 16 Pro

Më shumë foto që shfaqin dallimet midis iPhone 15 Pro dhe iPhone 16 Pro

Teknologji
Sa pritet të kushtojë unaza Samsung Galaxy

Sa pritet të kushtojë unaza Samsung Galaxy

Teknologji

"Askush nga ne nuk do të ketë punë shkaku i AI", Musk tregon se cili skenar duhet të realizohet për të ndodhur

Teknologji
Apple përgatit ekrane që do të riparohen vetë?

Apple përgatit ekrane që do të riparohen vetë?

Teknologji
Google do të ndërtojë një kabllo me fibër optike për të lidhur Afrikën dhe Australinë

Google do të ndërtojë një kabllo me fibër optike për të lidhur Afrikën dhe Australinë

Teknologji
MrBeast thyen rekordin në rrjetin social X

MrBeast thyen rekordin në rrjetin social X

Teknologji
Kalo në kategori

Fun

Më shumë
Testoni aftësitë tuaja matematikore: Cili numër fshihet pas shkronjës N?

Testoni aftësitë tuaja matematikore: Cili numër fshihet pas shkronjës N?

Interesante
Të gjithë po qeshin me një vendkalim për këmbësorë në Serbi

Të gjithë po qeshin me një vendkalim për këmbësorë në Serbi

Fun
Gruaja ecën në rrugët e Londrës e veshur me fustanin indian lungi, reagojnë përdoruesit e rrjeteve sociale

Gruaja ecën në rrugët e Londrës e veshur me fustanin indian lungi, reagojnë përdoruesit e rrjeteve sociale

Interesante
Një vajzë e vogël vendosi një kuti në kokë, ajo që ndodhi më pas bëri të qeshin miliona njerëz

Një vajzë e vogël vendosi një kuti në kokë, ajo që ndodhi më pas bëri të qeshin miliona njerëz

Fun
Shpëtohet macja e bllokuar në majë të shtyllës elektrike në Kaliforni

Shpëtohet macja e bllokuar në majë të shtyllës elektrike në Kaliforni

Fun
I mbijetuan aksidentit të tmerrshëm, meksikanet e mbuluara në gjak gjejnë kohë të bëjnë “selfie” – pamjet bëhen virale

I mbijetuan aksidentit të tmerrshëm, meksikanet e mbuluara në gjak gjejnë kohë të bëjnë “selfie” – pamjet bëhen virale

Interesante
Kalo në kategori

Më të lexuarat

Shpërthejnë komentet negative, menjëherë pas eliminimit të Meriton Mjekiqit nga gara

Shpërthejnë komentet negative, menjëherë pas eliminimit të Meriton Mjekiqit nga gara

Magazina
Fjalët e para të Toni Kroos pasi luajti ndeshjen e tij të fundit në “Santiago Bernabeu”

Fjalët e para të Toni Kroos pasi luajti ndeshjen e tij të fundit në “Santiago Bernabeu”

La Liga
Finalja e BBVA 3, Heidi Baci elimohet - Julian Deda vazhdon përpara me Eglën dhe Romeon

Finalja e BBVA 3, Heidi Baci elimohet - Julian Deda vazhdon përpara me Eglën dhe Romeon

Magazina
Si e menaxhoi Qeveria e Kosovës sulmin kibernetik që erdhi nga Rusia?

Si e menaxhoi Qeveria e Kosovës sulmin kibernetik që erdhi nga Rusia?

Siguri
Protagonist absolut, statistikat e Granit Xhakës flasin për dominimin e tij - shpallet lojtar i ndeshjes në finale

Protagonist absolut, statistikat e Granit Xhakës flasin për dominimin e tij - shpallet lojtar i ndeshjes në finale

Bundesliga
NYT: Grenelli i kishte propozuar Trumpit ta vizitonte Thaçin në Hagë, por ai refuzoi

NYT: Grenelli i kishte propozuar Trumpit ta vizitonte Thaçin në Hagë, por ai refuzoi

Lajme