LAJMI I FUNDIT:

Në fokus

A është ky trendi më i çuditshëm – influencerja “qëndis” veshët për t’u dukur si vathë, videoja merr 8.6 milionë shikime në TikTok

A është ky trendi më i çuditshëm – influencerja “qëndis” veshët për t’u dukur si vathë, videoja merr 8.6 milionë shikime në TikTok

Moda
Këto janë shenjat më inteligjente të horoskopit, mësoni nëse jeni edhe ju në mesin e tyre

Këto janë shenjat më inteligjente të horoskopit, mësoni nëse jeni edhe ju në mesin e tyre

Astrologji
Shkëlqeu me dy gola në fundjavë, Drilon Hazrollaj ylli i javës në Albi Mall Superligë

Shkëlqeu me dy gola në fundjavë, Drilon Hazrollaj ylli i javës në Albi Mall Superligë

Superliga
Kushtoi mbi 800 milionë euro, mund të luten 120 mijë njerëz – në Algjeri inaugurohet xhamia e tretë më e madhe në botë

Kushtoi mbi 800 milionë euro, mund të luten 120 mijë njerëz – në Algjeri inaugurohet xhamia e tretë më e madhe në botë

Afrika
Emma Roberts tregon shpinën me një fustan joshës ‘Valentino’ në “Independent Spirit Awards” 2024

Emma Roberts tregon shpinën me një fustan joshës ‘Valentino’ në “Independent Spirit Awards” 2024

Yjet
Katër rekorde unike futbolli që nuk mund të thyhen kurrë

Katër rekorde unike futbolli që nuk mund të thyhen kurrë

Ndërkombëtare
Jep dorëheqje kryeministri palestinez dhe qeveria e tij

Jep dorëheqje kryeministri palestinez dhe qeveria e tij

Nga Bota
Sa paguhen në javë dhe sezon yjet e Real Madridit, befasuese se kush e përbën top 15-shen

Sa paguhen në javë dhe sezon yjet e Real Madridit, befasuese se kush e përbën top 15-shen

La Liga
Daut Haradinaj pritet të fillojë dëshminë në rastin “Veteranët”

Daut Haradinaj pritet të fillojë dëshminë në rastin “Veteranët”

Drejtësi
Fiat njofton për pesë koncepte të reja drejt prodhimit

Fiat njofton për pesë koncepte të reja drejt prodhimit

Auto Lajme
Ndërtimi i urës së re në Kukës, devijohet trafiku i mjeteve që vijnë nga Kosova

Ndërtimi i urës së re në Kukës, devijohet trafiku i mjeteve që vijnë nga Kosova

Shqipëri
AAK kërkon debat parlamentar për gjendjen në shëndetësi

AAK kërkon debat parlamentar për gjendjen në shëndetësi

Kosovë
Akuzohet për falsifikim të dokumenteve, shtyhet seanca gjyqësore për Luiz Ejllin

Akuzohet për falsifikim të dokumenteve, shtyhet seanca gjyqësore për Luiz Ejllin

Po Flitet
Pamje që tregojnë burrin që i vuri zjarrin vetes jashtë ambasadës izraelite në Uashington pasi bërtiti “Liri për Palestinën”

Pamje që tregojnë burrin që i vuri zjarrin vetes jashtë ambasadës izraelite në Uashington pasi bërtiti “Liri për Palestinën”

Nga Bota
​Qytetarët nga ky vit ngarkohen me tatimin e tokës bujqësore, kjo s’vlen për komunat në veri

​Qytetarët nga ky vit ngarkohen me tatimin e tokës bujqësore, kjo s’vlen për komunat në veri

Bujqësi
Apartamenti “më i vogël në New York” nuk përmban as banjë e as kuzhinë, por qiraja e tij është mbi 1,000 euro

Apartamenti “më i vogël në New York” nuk përmban as banjë e as kuzhinë, por qiraja e tij është mbi 1,000 euro

Interesante

Në Trend

Më shumë
Ndërtimi i urës së re në Kukës, devijohet trafiku i mjeteve që vijnë nga Kosova

Ndërtimi i urës së re në Kukës, devijohet trafiku i mjeteve që vijnë nga Kosova

Lajme
Pamje që tregojnë burrin që i vuri zjarrin vetes jashtë ambasadës izraelite në Uashington pasi bërtiti “Liri për Palestinën”

Pamje që tregojnë burrin që i vuri zjarrin vetes jashtë ambasadës izraelite në Uashington pasi bërtiti “Liri për Palestinën”

Botë
​Qytetarët nga ky vit ngarkohen me tatimin e tokës bujqësore, kjo s’vlen për komunat në veri

​Qytetarët nga ky vit ngarkohen me tatimin e tokës bujqësore, kjo s’vlen për komunat në veri

Ekonomi
Borrell: Takimet e ndara me Kurtin e Vuçiqin në Mynih, ishin të pasuksesshme

Borrell: Takimet e ndara me Kurtin e Vuçiqin në Mynih, ishin të pasuksesshme

Lajme
Mega ofertë nga gjiganti evropian për Alonson - 23 milionë euro pagë në vit

Mega ofertë nga gjiganti evropian për Alonson - 23 milionë euro pagë në vit

Bundesliga
A mund ta zgjidhë Brukseli konfliktin për dinarin serb?

A mund ta zgjidhë Brukseli konfliktin për dinarin serb?

Lajme
Kalo në kategori

Lajme

Tërmet në Shqipëri

Tërmet në Shqipëri

Lajme
Gjykoi tre shqiptarë në të njëjtën ditë, gjykatësi anglez i habitur: Pse largoheni nga Shqipëria e bukur për në Britani?

Gjykoi tre shqiptarë në të njëjtën ditë, gjykatësi anglez i habitur: Pse largoheni nga Shqipëria e bukur për në Britani?

Lajme

"Nuk ka të ftohtë ky? Është shqiptar si unë", Erdogani pyet këshilltarin për Ramën, momenti i veçantë në pritjen e kryeministrit të Shqipërisë në Ankara

Lajme
Mjekët apelojnë për zbatim më të ashpër të ligjit anti-duhan në Shqipëri

Mjekët apelojnë për zbatim më të ashpër të ligjit anti-duhan në Shqipëri

Lajme
Pse u vra Pëllumb Meta, detaje të ngjarjes tragjike

Pse u vra Pëllumb Meta, detaje të ngjarjes tragjike

Lajme
Shqipëri, gati baza ajrore taktike e NATO-s në Kuçovë

Shqipëri, gati baza ajrore taktike e NATO-s në Kuçovë

Lajme
Kalo në kategori
Lushtaku viziton Musliun në spital: Ganja është sinonim i gruas së fortë e cila nuk dorëzohet asnjëherë

Lushtaku viziton Musliun në spital: Ganja është sinonim i gruas së fortë e cila nuk dorëzohet asnjëherë

Lajme
Kurti: Nuk e kam ditur se do të ketë rregullore për dinarin

Kurti: Nuk e kam ditur se do të ketë rregullore për dinarin

Lajme
Ish-ministrja e Jashtme: Ende nuk ka aktakuzë ndaj Radoiçiqit, e Lista Serbe vazhdon të financohet nga shteti i Kosovës

Ish-ministrja e Jashtme: Ende nuk ka aktakuzë ndaj Radoiçiqit, e Lista Serbe vazhdon të financohet nga shteti i Kosovës

Lajme
Pas tërheqjes së KFOR-it, para komunës së Zveçanit vendoset Policia e Kosovës

Pas tërheqjes së KFOR-it, para komunës së Zveçanit vendoset Policia e Kosovës

Lajme
KFOR-i: Situata në Zveçan është stabilizuar – ne jemi larguar nga ndërtesa e komunës

KFOR-i: Situata në Zveçan është stabilizuar – ne jemi larguar nga ndërtesa e komunës

Lajme
Vetura godet bashkëshortin e Shkurte Fejzës

Vetura godet bashkëshortin e Shkurte Fejzës

Lajme
Kalo në kategori
Arrestohen katër persona në Rahovec, dyshohen për tentim vrasje dhe armëmbajtje pa leje

Arrestohen katër persona në Rahovec, dyshohen për tentim vrasje dhe armëmbajtje pa leje

Kronika e Zezë
Ferizaj, një person kanos pronarin e një lokali dhe gjuan me armë zjarri

Ferizaj, një person kanos pronarin e një lokali dhe gjuan me armë zjarri

Kronika e Zezë
Arrestohet personi që kreu vjedhje në shtëpinë e zyrtarit të AKI-së, policia jep detaje

Arrestohet personi që kreu vjedhje në shtëpinë e zyrtarit të AKI-së, policia jep detaje

Kronika e Zezë
Policia shkatërron një tjetër laborator droge në Leposaviq – i dyshuari kapet në Jarinjë

Policia shkatërron një tjetër laborator droge në Leposaviq – i dyshuari kapet në Jarinjë

Kronika e Zezë
Vetaksident i rëndë në Grabanicë të Klinës, një fëmijë i lënduar dërgohet në QKUK

Vetaksident i rëndë në Grabanicë të Klinës, një fëmijë i lënduar dërgohet në QKUK

Kronika e Zezë
Rrahje mes tre personave në Prishtinë – njëri përfundon në QKUK

Rrahje mes tre personave në Prishtinë – njëri përfundon në QKUK

Kronika e Zezë
Kalo në kategori
Sot bëhen njëzet vite nga vdekja e presidentit Boris Trajkovski

Sot bëhen njëzet vite nga vdekja e presidentit Boris Trajkovski

Lajme
Taravari: Zgjedhja e presidentit në Kuvend nuk do të jetë kusht për koalicion qeverisës

Taravari: Zgjedhja e presidentit në Kuvend nuk do të jetë kusht për koalicion qeverisës

Lajme
Nga tani e tutje qytetarët e RMV-së mund të kontrollojnë online statusin e pasaportës

Nga tani e tutje qytetarët e RMV-së mund të kontrollojnë online statusin e pasaportës

Lajme
Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Lajme
Edhe kontabilistët i rritin çmimet në Maqedoninë e Veriut

Edhe kontabilistët i rritin çmimet në Maqedoninë e Veriut

Lajme
Arrestohen dy shtetas të Turqisë në qendër të Shkupit

Arrestohen dy shtetas të Turqisë në qendër të Shkupit

Lajme
Kalo në kategori

Sport

Më shumë
A duhej anuluar goli i parë i Van Dijk? Mark Clattenburg shuan të gjitha kureshtjet

A duhej anuluar goli i parë i Van Dijk? Mark Clattenburg shuan të gjitha kureshtjet

Premier League
Ancelotti shpjegon arsyen pse nuk e futi në lojë Arda Gulerin në ditëlindjen e tij

Ancelotti shpjegon arsyen pse nuk e futi në lojë Arda Gulerin në ditëlindjen e tij

La Liga
Enzo Fernandez bije pre e një provokimi të tifozit të Liverpoolit pas finales së Carabao Cup - argjentinasi vërsulet drejt tij

Enzo Fernandez bije pre e një provokimi të tifozit të Liverpoolit pas finales së Carabao Cup - argjentinasi vërsulet drejt tij

Premier League
Trajnerët kryesorë në Ligën Premier duan të vendosin një rregull historik - diçka që nuk ka ndodhur kurrë në futboll

Trajnerët kryesorë në Ligën Premier duan të vendosin një rregull historik - diçka që nuk ka ndodhur kurrë në futboll

Premier League
Messi dhe Jordi Alba si në kohët e arta te Barcelona, një bashkëpunim fantastik i dyshes bën që argjentinasi të shënoj në kohën shtesë

Messi dhe Jordi Alba si në kohët e arta te Barcelona, një bashkëpunim fantastik i dyshes bën që argjentinasi të shënoj në kohën shtesë

Ndërkombëtare
Liverpool identifikon dy opsione rezervë nëse Alonso refuzon kalimin në Anfield

Liverpool identifikon dy opsione rezervë nëse Alonso refuzon kalimin në Anfield

Premier League
Kalo në kategori

Magazina

Më shumë
Konflikt jashtë? Stresi flet për raportet me Romeo Veshajn

Konflikt jashtë? Stresi flet për raportet me Romeo Veshajn

Magazina
Nicole Scherzinger tregon figurën e saj të pabesueshme me bikini të zeza, gjatë pushimeve

Nicole Scherzinger tregon figurën e saj të pabesueshme me bikini të zeza, gjatë pushimeve

Magazina
Banorja e re “mollë sherri”: Përplasen keq Meritoni dhe Ilnisa

Banorja e re “mollë sherri”: Përplasen keq Meritoni dhe Ilnisa

Magazina
Ndërpret emisionin me një telefonatë - Stresi thotë se i beson grimerit shqiptar, i cili hodhi akuza të rënda kundrejt Meriton Mjekiqit

Ndërpret emisionin me një telefonatë - Stresi thotë se i beson grimerit shqiptar, i cili hodhi akuza të rënda kundrejt Meriton Mjekiqit

Magazina
Ronaldo Sharka ironizon pas daljes së Albi Nakos nga Big Brother: Nuk e di a të kanë treguar se janë bërë protesta për ty

Ronaldo Sharka ironizon pas daljes së Albi Nakos nga Big Brother: Nuk e di a të kanë treguar se janë bërë protesta për ty

Magazina
Zendaya magjeps me një fustan të bardhë unik, në premierën e “Dune 2” në New York

Zendaya magjeps me një fustan të bardhë unik, në premierën e “Dune 2” në New York

Magazina
Kalo në kategori

Botë

Më shumë
Dramë në një anije norvegjeze pasi më shumë se 2,000 turistë “janë futur në karantinë” - për shkak të sëmundjes misterioze

Dramë në një anije norvegjeze pasi më shumë se 2,000 turistë “janë futur në karantinë” - për shkak të sëmundjes misterioze

Botë
Jep dorëheqje kryeministri palestinez dhe qeveria e tij

Jep dorëheqje kryeministri palestinez dhe qeveria e tij

Botë
Boris Johnson shpjegon pse nuk duhet pasur frikë nga rikthimi i Donald Trump në Shtëpinë e Bardhë

Boris Johnson shpjegon pse nuk duhet pasur frikë nga rikthimi i Donald Trump në Shtëpinë e Bardhë

Botë
Zelensky tregon kohën kur Rusia do të provojë një ofensivë të re në Ukrainë - dhe nuk është shumë larg

Zelensky tregon kohën kur Rusia do të provojë një ofensivë të re në Ukrainë - dhe nuk është shumë larg

Botë

"Planet arritën në tryezën e Kremlinit, para se të fillonin veprimet": Zelensky vjen me deklaratë befasuese kur flet për kundërofensivën e Ukrainës

Botë
Numër rekord i rusëve kërkojnë azil në këtë vend – dhe ai nuk është në Evropë

Numër rekord i rusëve kërkojnë azil në këtë vend – dhe ai nuk është në Evropë

Botë
Kalo në kategori

Ekonomi

Më shumë
Nga 6 shkurti, konsumatorët kanë të drejtë t'i shkëpusin kontratat me operatorët kabllorë që ndryshojnë kushtet e saj

Nga 6 shkurti, konsumatorët kanë të drejtë t'i shkëpusin kontratat me operatorët kabllorë që ndryshojnë kushtet e saj

Ekonomi
Pse ata që pëlqejnë çokollatën kanë arsye për t'u alarmuar

Pse ata që pëlqejnë çokollatën kanë arsye për t'u alarmuar

Botë
Nga Kosova në Bazel - rruga e Leos drejt suksesit si stilist i flokëve

Nga Kosova në Bazel - rruga e Leos drejt suksesit si stilist i flokëve

Leovee Hairartist
​Vendimi për dinarin, shqetësime për sanksione të reja

​Vendimi për dinarin, shqetësime për sanksione të reja

Ekonomi
Fillo rrugën tuaj profesionale - konkurset e fundit në Telegrafi Jobs!

Fillo rrugën tuaj profesionale - konkurset e fundit në Telegrafi Jobs!

Telegrafi Jobs
Delegacioni i bizneseve kosovare promovon Kosovën në Edicionin e 9-të të “Promote

Delegacioni i bizneseve kosovare promovon Kosovën në Edicionin e 9-të të “Promote" në Yaounde, Kamerun

Ekonomi
Kalo në kategori

Kultura

Më shumë
Ton Koka, shqiptari i CIA-s që zbulonte agjentët e UDB-së dhe KGB-së në Evropë

Ton Koka, shqiptari i CIA-s që zbulonte agjentët e UDB-së dhe KGB-së në Evropë

Kulture
FËMIJËT ...

FËMIJËT ...

Poezi
RITAKIMI I PAPRITUR

RITAKIMI I PAPRITUR

Fjala+
Pinoku shqiptar i Cuk Simonit

Pinoku shqiptar i Cuk Simonit

Analiza
Fjalë të urta popullore: Edhe diell të bëhesh, të gjithë nuk i ngroh dot!

Fjalë të urta popullore: Edhe diell të bëhesh, të gjithë nuk i ngroh dot!

Fjala+
Ndërtesat pasqyrojnë shpirtin e kohës

Ndërtesat pasqyrojnë shpirtin e kohës

Kulture
Kalo në kategori

Stili

Më shumë
Do të habiteni shumë kur të mësoni se çfarë vërtet do të thotë kur ju kruhet shuplaka e majtë apo e djathtë

Do të habiteni shumë kur të mësoni se çfarë vërtet do të thotë kur ju kruhet shuplaka e majtë apo e djathtë

Lifestyle
Produkti i thjeshtë që ju ndihmon për pastrimin e tapetit dhe largimit të erës së keqe

Produkti i thjeshtë që ju ndihmon për pastrimin e tapetit dhe largimit të erës së keqe

Stil
Në këtë qytet të gjithë banorët jetojnë në vetëm një pallat me 196 banesa

Në këtë qytet të gjithë banorët jetojnë në vetëm një pallat me 196 banesa

Stil
Mendimi kritik, një nga aftësitë më të mira për të zotëruar sot

Mendimi kritik, një nga aftësitë më të mira për të zotëruar sot

Këshilla Lifestyle
Kjo është mënyra më e mirë për të masazhuar skalpin për flokë të shëndoshë, eksperti jep paralajmërimin për furçat virale

Kjo është mënyra më e mirë për të masazhuar skalpin për flokë të shëndoshë, eksperti jep paralajmërimin për furçat virale

Stil
Ky është qyteti më i vizituar në vitin 2023: E vizituan më shumë se njëzet milionë turistë

Ky është qyteti më i vizituar në vitin 2023: E vizituan më shumë se njëzet milionë turistë

Çfarë të vizitosh
Kalo në kategori

Femra

Më shumë
Truku në grim që ju ndihmon të dukeni më të reja - 'ndryshimi është magjik'

Truku në grim që ju ndihmon të dukeni më të reja - 'ndryshimi është magjik'

Femra
A është ky trendi më i çuditshëm - influencerja

A është ky trendi më i çuditshëm - influencerja "qëndis" veshët për t'u dukur si vathë, videoja merr 8.6 milionë shikime në TikTok

Moda
Grimeri i njohur vlerëson 10 trendet e grimit, rezultati do t'ju befasojë

Grimeri i njohur vlerëson 10 trendet e grimit, rezultati do t'ju befasojë

Femra
Flokët brenda veshjeve, tendenca e re: Dukuni si një ikonë e vërtetë mode

Flokët brenda veshjeve, tendenca e re: Dukuni si një ikonë e vërtetë mode

Flokë dhe stil
Ngjyra e koralit, rozë dhe ngjyra e kuqe e buzëkuqit u përshtaten bash çdo teni

Ngjyra e koralit, rozë dhe ngjyra e kuqe e buzëkuqit u përshtaten bash çdo teni

Këshilla Estetike
Ky është organi që moshohet më shumë gjatë dimrit

Ky është organi që moshohet më shumë gjatë dimrit

Kujdesi për lëkurën dhe trupin
Kalo në kategori

Tech

Më shumë
Thashethemet thonë se kamera e iPhone 16 do t'i ngjasojë logos së Google Play Store

Thashethemet thonë se kamera e iPhone 16 do t'i ngjasojë logos së Google Play Store

Teknologji
Elon Musk po krijon një rival të Gmail të quajtur 'XMail'?

Elon Musk po krijon një rival të Gmail të quajtur 'XMail'?

Teknologji
Meta do të krijojë një ekip për të luftuar abuzimet me Al gjatë zgjedhjeve të BE-së

Meta do të krijojë një ekip për të luftuar abuzimet me Al gjatë zgjedhjeve të BE-së

Teknologji
Samsung po zbulon unazën Galaxy në Kongresin Botëror të Telefonave i cili do mbahet në Spanjë

Samsung po zbulon unazën Galaxy në Kongresin Botëror të Telefonave i cili do mbahet në Spanjë

Teknologji
WhatsApp prezanton veçori të reja të formatimit të tekstit

WhatsApp prezanton veçori të reja të formatimit të tekstit

Teknologji
A po i jep fund Google aplikacionit Gmail?

A po i jep fund Google aplikacionit Gmail?

Teknologji
Kalo në kategori

Fun

Më shumë
Apartamenti

Apartamenti "më i vogël në New York" nuk përmban as banjë e as kuzhinë, por qiraja e tij është mbi 1,000 euro

Interesante
Burri nga Florida kap peshkaqenin pa u frikësuar fare

Burri nga Florida kap peshkaqenin pa u frikësuar fare

Interesante
Toka po rrotullohet më ngadalë - ja një nga pasojat që po vërehet!

Toka po rrotullohet më ngadalë - ja një nga pasojat që po vërehet!

Interesante
Rusët kapën një UFO? (Video)

Rusët kapën një UFO? (Video)

Fun
Burri ndan fotot e

Burri ndan fotot e "iPhone 15 të rremë" që pranoi nga Amazon - reagon kompania

Fun
Anëtarët e komunitetit Karbi të Indisë thyejnë rekord botëror për ecjen më të gjatë me shkopinj druri

Anëtarët e komunitetit Karbi të Indisë thyejnë rekord botëror për ecjen më të gjatë me shkopinj druri

Interesante
Kalo në kategori

Më të lexuarat

Mega ofertë nga gjiganti evropian për Alonson - 23 milionë euro pagë në vit

Mega ofertë nga gjiganti evropian për Alonson - 23 milionë euro pagë në vit

Bundesliga
Stradner: Vuçiqi zemrën e ka në Moskë, ndërsa kuletën në Bruksel - Ballkani rrezikohet nga një konflikt

Stradner: Vuçiqi zemrën e ka në Moskë, ndërsa kuletën në Bruksel - Ballkani rrezikohet nga një konflikt

Siguri
Boris Johnson shpjegon pse nuk duhet pasur frikë nga rikthimi i Donald Trump në Shtëpinë e Bardhë

Boris Johnson shpjegon pse nuk duhet pasur frikë nga rikthimi i Donald Trump në Shtëpinë e Bardhë

Botë

"Do të shkarkohet në mëngjes?" - Pochettino injoron keq njërin nga pronarët e Chelseat

Premier League

"Planet arritën në tryezën e Kremlinit, para se të fillonin veprimet": Zelensky vjen me deklaratë befasuese kur flet për kundërofensivën e Ukrainës

Botë
Pse ata që pëlqejnë çokollatën kanë arsye për t'u alarmuar

Pse ata që pëlqejnë çokollatën kanë arsye për t'u alarmuar

Botë