Barcelona e donte Sofyan Amrabatin në afatin e janarit, por Fiorentina refuzoi ofertën e tyre, ndërsa tani gjërat mund të ndryshojnë në verë.

Mesfushori 26-vjeçar maroken u bë i njohur në skenën botërore pasi luajti një rol të madh në suksesin historik të Marokut drejt gjysmëfinaleve të Kupës së Botës në Katar, duke luajtur çdo minutë dhe duke tërhequr vëmendjen e tifozëve dhe klubet në mbarë botën.

Një lëvizje në janar dukej e mundshme, por Viola nuk dëshironte të humbiste yllin e tyre.

Siç shkruan Calciomercato.com, Fiorentina nuk kishte ndërmend të pranonte ofertën e Barcelonës për huazim me opsion blerjeje për Amrabat, pavarësisht presionit nga lojtari dhe rrethimi i tij.

Reklama

Lojtari donte të ikte, por tani ka kërkuar falje dhe ka rregulluar marrëdhënien e tij me klubin pjesërisht.

Reklama

Fiorentina është e gatshme të dëgjojë ofertat për Amrabat gjatë verës dhe të japë dritën jeshile për shitje, duke dërguar një sinjal të rëndësishëm për klubet e interesuara si Barcelona dhe Liverpool. /Telegrafi/