0Shares

Në konkursin e bukurisë ”Miss Maqedonia 2016” që u mbajt në Vinicë, nga 10 finalistet, u përzgjodh si më e mira, 25 vjeçarja Aleksandra Trojanovksa, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Trojanovska është nga Kriva Pallanka dhe do të përfaqësojë Maqedoninë në ”Miss Globe 2016” që do të mbahet në Shqipëri. Shoqëruesja e parë e Trojanovskës është Angella Stavrevska nga Ohri, ndërkaq shoqëruesja e dytë është Andrijana Iliovska nga Shkupi./Telegrafi/

aleksandra-trojanovska-2

aleksandra-trojanovska-3

aleksandra-trojanovska

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)