LAJMI I FUNDIT:
Të premten ditë pushimi, në 15 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës

Të premten ditë pushimi, në 15 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës

Kosovë
Abdixhiku replikon me Kurtin: Kur humb argumentet fillon të prodhojë material për TikTok

Abdixhiku replikon me Kurtin: Kur humb argumentet fillon të prodhojë material për TikTok

Politikë
Opozita kritikon Kurtin: E largoi Kosovën nga marrëveshja finale me Serbinë

Opozita kritikon Kurtin: E largoi Kosovën nga marrëveshja finale me Serbinë

Kosovë
Konjufca falënderoi deputetët e Kuvendit të Shqipërisë për angazhimin e tyre në mbështetje të Kosovës

Konjufca falënderoi deputetët e Kuvendit të Shqipërisë për angazhimin e tyre në mbështetje të Kosovës

Kosovë
Haradinaj: Me propozimin evropian konfirmohet rrugëtimi i Kosovës drejt NATO-s

Haradinaj: Me propozimin evropian konfirmohet rrugëtimi i Kosovës drejt NATO-s

Kosovë
Ligji për Byronë në Kushtetuese? Kusari-Lila: PDK po mundohet ta shlyejë barrën e së kaluarës

Ligji për Byronë në Kushtetuese? Kusari-Lila: PDK po mundohet ta shlyejë barrën e së kaluarës

Drejtësi
Nënshkruhen marrëveshjet për mbështetje në vlerë prej 1.2 milionë euro të 19 kuzhinave popullore

Nënshkruhen marrëveshjet për mbështetje në vlerë prej 1.2 milionë euro të 19 kuzhinave popullore

Kosovë
Hoxhaj, Kurtit: I ke siguruar një fitore diplomatike Serbisë

Hoxhaj, Kurtit: I ke siguruar një fitore diplomatike Serbisë

Kosovë
Abdixhiku, Kurtit për Asociacionin: Ose zbatoje sipas vendimit të Kushtetueses ose zhbëje marrëveshjen

Abdixhiku, Kurtit për Asociacionin: Ose zbatoje sipas vendimit të Kushtetueses ose zhbëje marrëveshjen

Kosovë
ORCA kërkon përjashtimin e profesorëve Dugolli e Kastrati nga UP-ja

ORCA kërkon përjashtimin e profesorëve Dugolli e Kastrati nga UP-ja

Arsim
Haradinaj: Kosova të ngre Monumentin e Pavarësisë

Haradinaj: Kosova të ngre Monumentin e Pavarësisë

Kosovë
Kusari-Lila: Ideja e shkëmbimit të territoreve në vitin 2017, faza më e rrezikshme e procesit negociator mes Kosovës dhe Serbisë

Kusari-Lila: Ideja e shkëmbimit të territoreve në vitin 2017, faza më e rrezikshme e procesit negociator mes Kosovës dhe Serbisë

Kosovë
Kurti: Nuk mund ta refuzonim planin franko-gjerman sepse hynim në rrugën e konfrontimit me aleatët

Kurti: Nuk mund ta refuzonim planin franko-gjerman sepse hynim në rrugën e konfrontimit me aleatët

Kosovë
Krasniqi pyet Kurtin: Cili është qëllimi i propozimit franko-gjerman?

Krasniqi pyet Kurtin: Cili është qëllimi i propozimit franko-gjerman?

Kosovë
Kurti dhe ambasadori francez flasin për planin franko-gjerman për normalizim të raporteve me Serbinë

Kurti dhe ambasadori francez flasin për planin franko-gjerman për normalizim të raporteve me Serbinë

Kosovë
Me vonesë, deputetët nisin diskutimet ku do të raportojë Kurti për dialogun

Me vonesë, deputetët nisin diskutimet ku do të raportojë Kurti për dialogun

Kosovë
Ceremonia e diplomimit të 433 kadetëve të rinj të Policisë së Kosovës – fotogaleri

Ceremonia e diplomimit të 433 kadetëve të rinj të Policisë së Kosovës – fotogaleri

Kosovë
Diplomon gjenerata e 57-të e Policisë së Kosovës, krerët e institucioneve zotohen për mbështetje

Diplomon gjenerata e 57-të e Policisë së Kosovës, krerët e institucioneve zotohen për mbështetje

Kosovë
Që nga zhdukja e mostrave të Astrit Deharit, laboratori i toksikologjisë pothuajse jashtë funksionit

Që nga zhdukja e mostrave të Astrit Deharit, laboratori i toksikologjisë pothuajse jashtë funksionit

Kosovë
Për herë të parë, në QKUK kryhet një intervenim i rrallë në zemër te një pacient 37-vjeçar

Për herë të parë, në QKUK kryhet një intervenim i rrallë në zemër te një pacient 37-vjeçar

Shëndetësi
Nënkryetarja e Prishtinës për çmimoren e re të Trafikut Urban: Me 80 cent në ditë, udhëto pa limit

Nënkryetarja e Prishtinës për çmimoren e re të Trafikut Urban: Me 80 cent në ditë, udhëto pa limit

Prishtina
Memli Krasniqi homazhe te varri i Adem Demaçit: Duhet t’i ngritet shtatore në Prishtinë

Memli Krasniqi homazhe te varri i Adem Demaçit: Duhet t’i ngritet shtatore në Prishtinë

Kosovë
Zhvillimet në dialog dhe kërkesat për formim të Asociacionit – Kurti sot përballet me deputetët

Zhvillimet në dialog dhe kërkesat për formim të Asociacionit – Kurti sot përballet me deputetët

Kosovë
Javë me mot të qëndrueshëm, temperaturat shënojnë rritje

Javë me mot të qëndrueshëm, temperaturat shënojnë rritje

Kosovë